Do wszystkich mam i przyszłych mam

Śr 26 sty, 2011 14:21

Dziekuje mamuski;-)

Jasmin
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Wt 11 maja, 2010 06:36

Cz 27 sty, 2011 11:10

Kochane mamuśki mam takie pytanko-zaproponowano mi spiralkę jako środek antykoncepcyjny.Jestem mamą karmiącą i właściwie nie wiem co myśleć.Może któraś z mam miała tutaj zakładaną spiralkę i mogłaby sie podzielić doświadczeniem... :master:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Cz 27 sty, 2011 11:37

izuncia, a ja myslalam, ze chcecie czwarte :) joke :)

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 27 sty, 2011 11:43

Aniolek napisał(a):izuncia, a ja myslalam, ze chcecie czwarte :) joke :)

Angel

Nie,dziękuję :gaah: :gaah: Tak poważnie kocham dzieci,ale co za dużo to niezdrowo.Teraz czas pomyśleć o sobie.. :cheer: :cheer:

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Cz 27 sty, 2011 11:50

izuncia napisał(a):
Aniolek napisał(a):izuncia, a ja myslalam, ze chcecie czwarte :) joke :)

Angel

Nie,dziękuję :gaah: :gaah: Tak poważnie kocham dzieci,ale co za dużo to niezdrowo.Teraz czas pomyśleć o sobie.. :cheer: :cheer:


Oj przy trojce na pewno jest juz ciezko. Ja mam na razie dwojke i czasami tez nie wiem, w co rece wlozyc, ale moje sa malutkie - jedno ma rok, drugie dwa i pol :) Az strach pomyslec, co bedzie przy trzecim :)

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 27 sty, 2011 11:51

Tak.mialam spiralke z hormonami zakladana w szpitalu(jest jeszcze spiralka bez hormonow).
Wyjelam po dwoch miesiacach(humorki,wypryski i caly czas wzdety brzuch).
Pewni Ci oferuja ta bez hormonow..
Pozdrawiam

Avatar użytkownika
marlenaruban
Weteran

  • Posty: 278
  • Dołączył(a): Cz 01 maja, 2008 17:11
  • Lokalizacja: Sunderland/kolobrzeg

Cz 27 sty, 2011 12:34

Ja kilka m-cy temu chcialam spirale bez hormonow, ale i pielegniarka i pani ginekolog odradzaly mi takowa ze wzgledu na wystepujace wtedy silne krwawienia podczas miesiaczki, zwiekszona bolesnosc i dlugosc okresow. W ostatecznosci zrezygnowalam z jakiejkolwiek spirali i bralam pigulki, bo zawsze mozna z nich zrezygnowac w razie nieprzyjemnych skutkow ubocznych.
Ale jak to wyglada wszystko gdy kobieta karmi, to nie mam pojecia.

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Cz 03 lut, 2011 17:28

Doswiadczone mamuski mam pare pytan-poradzcie:
-czy podaja tu dziecku tak jak w Polsce witamine D3(na kosci)
-czy robia tu USG bioderek?czy tylko po 8tyg.na kontroli u GP dziecko ma badanie ogolne?
Z gory dziekuje

Jasmin
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Wt 11 maja, 2010 06:36

Cz 03 lut, 2011 18:48

Jasmin napisał(a):Doswiadczone mamuski mam pare pytan-poradzcie:
-czy podaja tu dziecku tak jak w Polsce witamine D3(na kosci)
-czy robia tu USG bioderek?czy tylko po 8tyg.na kontroli u GP dziecko ma badanie ogolne?
Z gory dziekuje

Witaminy d3 moje dziecko tu nie dostawało,a kontroli bioderek też nie było

Avatar użytkownika
izuncia
Weteran

  • Posty: 818
  • Dołączył(a): Śr 26 kwi, 2006 10:50
  • Lokalizacja: UK

Cz 03 lut, 2011 19:16

Wit D3 moja Mala dostala zaraz po urodzeniu, zastrzyk... oczywiscie wpierwzostalismy o to zapytani czy wyrazamy zgode. Kontroli bioderek nie bylo, poza w 3cim dniu pobytu w szpitalu badanie przez pedriatre ogolne w tym bioderka. W szpitalu pytalam sie polskiej poloznej czy dawka wit D jest wystarczajaca czy musze podawac ja w 1wszych miesiacach zycia dziecka, odpowiedz byla ze nie ma takiej potrzeby:)

magda123
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Śr 05 maja, 2010 11:49
  • Lokalizacja: Wolvisiton Court, Billingham

Cz 03 lut, 2011 19:33

Mnie nikt w szpitalu RVI o wit D3 nie informowal.Dla pewnosci zapytam jeszcze moja polozna o ta witamine i o usg bioderek(dam znac co powiedziala)Wiem ze miedzy 6-8tyg GP bedzie badal dziecko-takze bioderka ale to chyba takie ogolne badanie bedzie.

Jasmin
Bywalec

  • Posty: 121
  • Dołączył(a): Wt 11 maja, 2010 06:36

Cz 03 lut, 2011 19:56

Informacja o wit D byla podana takze w dokumentach ktore od poloznej sie otrzymuje na samym poczatku ciazy, jest tam cos takiego jak karta porodu...dokladnie nie pamietam, wypelnia sie tam min informacje o tym czy chce sie znieczulenie, jak tak to jakie, czy chce sie znac plec dziecka, czy dziecko po urodzeniu ma byc bezposrednio podane matce,..itd Dokumenty te zabiera sie z soba do szpitala i wg nich polozne powinny postepowac. Ja jeszcze bezposrednio przed porodem bylam pytana o podanie wit.
Odnosnie bioderek, to faktycznie ok 8 tyg mielismy spotkanie z GP, ktory ogolnie przebadal dziecko, w tym biodra.

magda123
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Śr 05 maja, 2010 11:49
  • Lokalizacja: Wolvisiton Court, Billingham

Cz 03 lut, 2011 21:48

z tego co sie orientuje to pytaja ale o wit K ,(moze sie mysle ),moja corka miala robione usg bioderek w 6 tyg (ale u nas byla historia rodzinna )a wit D3 podawalismy sami poniewaz byla karmiona piersia ,jesli dziecko jest na butelce niema takiej potrzeby

Avatar użytkownika
Rob
Rozkręca się

  • Posty: 74
  • Dołączył(a): Wt 10 lut, 2009 18:20
  • Lokalizacja: Bishop Auckland

Pt 04 lut, 2011 07:21

ale zamieszania narobilam, minelo 8 miesiecy i takie gupoty pisze!!!!!!!! :)...faktycznie to wit K byla, a wit D nie podawalismy mimo karmienia piersia, jak napisalam rozmawailam z polozna i uwazala to za zbedne. I coreczka zdrowiutka caly czas:)

magda123
Rozkręca się

  • Posty: 49
  • Dołączył(a): Śr 05 maja, 2010 11:49
  • Lokalizacja: Wolvisiton Court, Billingham

So 05 lut, 2011 18:08

ja rowniez bylam pytana o witamine k i dla malej dostalam do domu w kropelkach do podawania!Co do bioderek to tez nie robili usg tylko sprawdzali recznie ze tak powiem czy wszystko jest wporzadku.Wlasnie zerklam do mojej maternity book i nigdzie tam nie ma informacji odnosnie witaminy D bede w czwartek w szpitalu to musze sie o to zapytac!Pozdrawiam

nadusia
Początkujący na forum

  • Posty: 9
  • Dołączył(a): Pn 19 paź, 2009 22:01

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powrót do RODZICE