na stale czy na troche?

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Pn 26 lip, 2010 20:04

Wszystkim tym co przyjechali tu na rok a sa juz 3, 4 , 5 i dluzej i mowia: "wroce za rok, moze dwa" przypominamy:
NAJTRWALSZY IMIGRANT TO IMIGRANT TYMCZASOWY!
Ja przyjechalem tu z planem zycia "na stale" w momencie kupienia biletu. Natomiast nigdy nie wykluczam zadnego innego kraju choc tu mi calkiem dobrze. Nie wykluczam nawet Polski ale z wyzej opisanych powodow i wielu innych NIE WYOBRAZAM SOBIE ZYCIA TAM (tak wiele by sie musialo zmienic). Natomiast emerytury tu sa takie lipne ze zostaje tu raczej "na stale" do emerytury. Jest wiele kraji gdzie z emerytura 400 funtow miesiecznie mozna zyc godnie i jeszcze swietnie sie bawic ale nie tutaj.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pn 26 lip, 2010 20:31

P.I.O.T.R napisał(a):Wszystkim tym co przyjechali tu na rok a sa juz 3, 4 , 5 i dluzej i mowia: "wroce za rok, moze dwa" przypominamy:
NAJTRWALSZY IMIGRANT TO IMIGRANT TYMCZASOWY!
Ja przyjechalem tu z planem zycia "na stale" w momencie kupienia biletu. Natomiast nigdy nie wykluczam zadnego innego kraju choc tu mi calkiem dobrze. Nie wykluczam nawet Polski ale z wyzej opisanych powodow i wielu innych NIE WYOBRAZAM SOBIE ZYCIA TAM (tak wiele by sie musialo zmienic). Natomiast emerytury tu sa takie lipne ze zostaje tu raczej "na stale" do emerytury. Jest wiele kraji gdzie z emerytura 400 funtow miesiecznie mozna zyc godnie i jeszcze swietnie sie bawic ale nie tutaj.


jak Ty liczysz tylko na panstwowa emeryture to gratulacje. ja od dawna place sobie na prywatna emeryture. zacznij o tym myslec :) nigdy nie zapozno :)

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 26 lip, 2010 20:37

na panstwowa nie place bo wszelkie te fundusze emerytalne to istne zlodziejstwo, ich zarzadzanie twoimi pieniedzmi graniczy z ignorancja a prowizje sa zwykle wyzsze niz od zarzadzania funduszami inwestycyjnymi! To co wlozysz na prywatna nigdy praktycznie nie odbierzesz.

Raczej wiec odkladam samemu, na inwestycje wedle swojego pomyslu, jak strace na tym to bede mogl winic tylko siebie a nie zarzadzajacych funduszem emerytalnym. Jak umre mlodo pieniadze dostanie zona/dzieci a nie zabierze fundusz emerytalny. Jak zechce wydac na cos innego to tez wydam i plakal nie bede bo za 400 funtow w wielu krajach Ameryki Poludniowej da sie swietnie zyc bez narzekania z wspaniala pogoda, swietnym zarciem i uczac sie pieknego jezyka.

MAlo tego najlepsza inwestycja we wlasna emeryture w tym kraju jest mortage. Jezeli splacisz swoje mieszkanie wynajmujesz je przez agencje, wpada ci 400 do kieszenie z tego +400 z emerytury i siedzisz za ta kase w Hiszpani na luza. Jak dla mnie wypas.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pn 26 lip, 2010 20:39

emerytura ktora oplacasz prywatnie zostanie w calosci przekazana Twojej zonie. sa takie opcje.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 26 lip, 2010 21:30

piotr- zgadzam sie!!

Avatar użytkownika
zalaklin
Bywalec

  • Posty: 139
  • Dołączył(a): Cz 10 gru, 2009 21:11
  • Lokalizacja: newcastle

Pn 26 lip, 2010 22:04

nie w calosci bo to co rocznie tracisz na oplaty za zarzadzanie i jak wspomnialem, mala szansa ze dozyjesz tylu lat zeby to wykorzystac w calosci co wplaciles chocby,

wiec ponownie jest wiele inwestycji przy ktorych nie placisz prowizji lub znikoma i w ktorych jezeli stwierdzisz ze chcesz isc na emeryture majac lat 40 i w rok rozwalic wszystko bo na przyklad masz raka to nikt ci zabronic nie moze

moim zdaniem opcja lepsza, ale nie dla kazdego niektorzy sa zbyt pochopni

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Wt 27 lip, 2010 04:24

P.I.O.T.R napisał(a):
Raczej wiec odkladam samemu, na inwestycje wedle swojego pomyslu, jak strace na tym to bede mogl winic tylko siebie a nie zarzadzajacych funduszem emerytalnym. Jak umre mlodo pieniadze dostanie zona/dzieci a nie zabierze fundusz emerytalny.


Też uważam ze najlepiej samemu stworzyć własny fundusz emerytalny. Bawimy się we własne biznesy a tak łatwo oddajemy komus wypracowane pieniążki. Wiem że nie łatwo wstrzymać się przed naruszeniem takiego konta, ale można tu zastosować podobną dyscyplinę jak w regularności wpłacania na fundusz emerytalny. Dodatkowa zaleta tego, że jak dotknie cie prawdziwa tragedia życiowa to masz 'pieniądze na czarną godzinę'. Tak naprawdę to fundusze emerytalne wymyśliły już nasze babcie, kiedy o tych żerujących nic nie było jeszcze słychać

Avatar użytkownika
Charles
Rozkręca się

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): N 27 cze, 2010 17:18

Wt 27 lip, 2010 04:28

jw

do tego dodam ze z wlasnych inwestycji zwykle zarobisz wiecej niz z funduszy emrytalnych, wiec i emerytura lepsza. Dla leniwych mozna ustawic direct debit na fundusze inwestycyjne na caly rok i co rok go odnawiac, chociaz i tka uwazam ze fundusze inwestycyjne maja tez zlodziejskie prowizje ale przynajmniej sa lepiej zarzadzane i takze mozna wybrac kase kiedy sie chce (niestety nie jest to opcja dla tych ktorzy wybiora jak im przyjdzie pomysl poleciec do Hiszpani albo kupic sobie torebke gucci).

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 30 lip, 2010 21:34

jw

...jeśli inwestycja w przyszłość to tylko nieruchomości albo osobne konto z dyscyplina regularnych wpłat i własną kontrolą nad własnym kapitałem. Może nie bedzie to najlepszy przykład ale juz moi rodzice 30 lat temu uwierzyli w te brednie o zapewnieniu przyszłości dziecku i zapewnieniu startu w dorosłe życie przez największego przekręta na polskim rynku jakim jest PZU. 18 lat ciężkiej pracy i odkładania pieniędzy przez moich rodziców na zapewnienie mi startu w dorosłe życie lub pokrycie nauki na studiach wyższych skończyło sie wypłata żenującej kwoty pieniędzy z którą nie wiedziałem co mam zrobić. Czy pójść na piwo czy kupić se trampki?
...podobna historia spotkała już mojego znajomego z III Filarem w firmie Allianz, zbierał,zbierał i gówno dostał.
...przykładów można mnożyć.... wszystkie instytucje finansowe działają na tych samych lub podobnych zasadach, a zasada jest prosta- golić do póki się da.

bikemario
Bywalec

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): N 29 paź, 2006 11:46
  • Lokalizacja: Newcastle

Pt 18 mar, 2011 10:17

Każdemu zainteresowanemu tematem inwestycji i tym jak banki nas okradają polecam ten artykuł:
http://www.sanfranmag.com/story/best-in ... -never-get
Żaden doradca finansowy Ci nie powie prawdy która jest w tym artykule ujęta bo zwyczajnie by na tobie nie zarobił.
Jeżeli ktoś chce więcej szczegółów na temat tej formy inwestowania (idealna na emeryturę bo trzeba patrzeć na zakres co najmniej 10-20 lat) to polecam książki John C. Bogle (nie wiem czy są po polsku, mam jedną z jego książek w pdf po ang jak ktoś chce, język dość prosty) umieszcza on mnóstwo danych statystycznych obrazujących ponad 100 lat zarządzania przez różnych maklerów i innych "specjalistów" funduszami (nie tylko emerytalnymi) i udowadnia, że jest to zwykłe grabienie naszych pieniędzy kiedy to samo co oni robią może wykonać komputer który nie ma jachtu nie jeździ na wakacje i nie przepala paliwa w Ferrari co za tym idzie jest znacznie tańszy niż "specjalista".

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 18 mar, 2011 14:56

My wracamy do polski!!!.Polakiem moge byc tylko w polsce!!!

lala
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): N 13 lut, 2011 16:41

Pt 18 mar, 2011 15:56

Bez urazy ale to dziwny argument :) Jestem Polakiem w UK i jakoś nikt mi nie zabrani być Polakiem :) Więc nie mam pojęcia o czym piszesz :)

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 18 mar, 2011 16:13

lala napisał(a):My wracamy do polski!!!.Polakiem moge byc tylko w polsce!!!


jezeli nie jestem polakiem tutaj to jestem anglikiem? :roll:

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

Pt 18 mar, 2011 16:18

Mam na myśli to ze anglicy wcale nie sa tak przyjaznie nastawieni do nas i kilka razy dali mi do zrozumienia gdzie jest moje miejsce.pozdrawiam

lala
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): N 13 lut, 2011 16:41

Pt 18 mar, 2011 16:19

ja kilka razy dałem do zrozumienia anglikom gdzie jest ich miejsce więc liczę, że jesteśmy kwita :D

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Powrót do POGADUCHY