Polska restauracja Gospoda

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Cz 20 wrz, 2007 19:34

Ja jeszcze nie bylam, ale mam nadzieje, ze uda mi sie wpasc tam z rodzina w ten weekend :D

Jak na razie mam tylko taka uwage - w angielsko-jezycznym menu na stronie internetowej
http://polishfoodgospoda.com/5501/5522.html
doslownie roi sie od bledow - ortograficznych i gramatycznych. Poza tym, brzmi to bardzo dretwo z puntku widzenia osoby angielsko-jezycznej. Moznaby troche "podbarwic" menu, napisac mniej suchym jezykiem np. Kapusniak - traditional cabbage soup with distinctive sour taste, prepared with sauerkraut, smoked bacon and beef. Mam nadzieje, ze rozumiesz, o co mi chodzi :D

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

Cz 20 wrz, 2007 21:01

Zapraszam jutro, na pewno bedzie zurek.

Dziewczyny poszly spac-zostala tylko jedna :cheer:

zbyszek
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): N 09 wrz, 2007 21:37

Cz 20 wrz, 2007 21:08

Skoro jutro bedzie zurek, to bede na pewno :P

I bardzo bym prosila rowniez o nalesniki. Sa boskie :lol:

Swoja droga pomyslalam sobie ze moze dobrym pomyslem byloby rowniez dostarczanie jedzenia na telefon. Ja bym na pewno skorzystala z takiej opcji.

Avatar użytkownika
Karolinka
Bywalec

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): Śr 20 wrz, 2006 20:05
  • Lokalizacja: Gdynia/Warszawa/Gateshead

Cz 20 wrz, 2007 21:11

Kurcze, przepraszam za bledy, wiem ze sa i juz nad tym pracujemy. Ta strona nie powinna byc jeszcze podana nie tylko przez te bledy, ale takze przez jej projekt, ktory jest nie do przyjecia.
Jesli chodzi o stylistyke, to juz zawinil tlumacz, bo ja nie podjal bym sie przetlumaczenia menu.
Jesli ktos chce wlasciwe menu, prosze przeslac swoj adres na naszego maila polishgospoda@yahoo.co.uk , a ja chetnie przesle spis potraw wraz z aktualnym cennikiem.
pozdrawiam
zbyszek

zbyszek
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): N 09 wrz, 2007 21:37

Pt 21 wrz, 2007 13:59

Diabel tkwi w szczegolach :)

Proboszcz
Bywalec

  • Posty: 210
  • Dołączył(a): Pn 21 sie, 2006 14:06

Pt 21 wrz, 2007 23:25

Bylam dzisiaj na zurku w Gospodzie.
Super, super, mniam, mniam, mniam :P :mrgreen:
Goraco polecam.

No i oczywiscie NALESNICZKI - jak zwykle boskie!!!!!

Swoja droga mile sie zdziwilam. Przy jednym stoliku Angole, przy drugim Angole, przy trzecim towarzystwo mieszane angielsko-polskie.
A moja kolezanka Angielka zapytala mnie dzisiaj czy wiem o nowej restauracji z polskim jedzeniem w centrum, bo ona niedaleko pracuje i dochodza ja bardzo smakowite zapachy stamtad :D

Widac interes sie rozkreca ::wales

Avatar użytkownika
Karolinka
Bywalec

  • Posty: 136
  • Dołączył(a): Śr 20 wrz, 2006 20:05
  • Lokalizacja: Gdynia/Warszawa/Gateshead

So 22 wrz, 2007 13:44

bylysmy z kolezankami i kolega w Gospodzie i musze przyznac, ze jedzonko -palce lizac . przystepne ceny, b. mila obsluga .
Szkoda tylko , ze serniczek byl jeszcze goracy, ale miejmy nadzieje, ze nastepnym razem go sprobuje !
Pozdrawiam i zycze wielu sukcesow i pomyslnego rozpatrzenia sprawy % -> ::pijacy
::wales

Eva
Weteran

  • Posty: 253
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 06:21
  • Lokalizacja: polska

So 22 wrz, 2007 14:12

Widze Zbyszku,ze znasz sie na rzeczy.
Zycze wielu zadowolonych klientow oraz serdecznie pozdrawiam :cheer:

Avatar użytkownika
Elf
Weteran

  • Posty: 1211
  • Dołączył(a): Pt 12 maja, 2006 07:56
  • Lokalizacja: Skad.juz niewazne,wazne gdzie...

So 22 wrz, 2007 18:34

Karolinka napisał(a):Swoja droga mile sie zdziwilam. Przy jednym stoliku Angole, przy drugim Angole, przy trzecim towarzystwo mieszane angielsko-polskie.


W sumie nie ma sie co dziwic, jak by jakakolwiek restauracja liczyla tylko na polska klientele to poszlaby z torbami.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

So 22 wrz, 2007 21:40

Dziekuje wszystkim za te mile slowa. Musze jednak zaznaczyc, ze pyszne jedzenie, fajny klimat i mila obsluga to nie tylko moja zasluga, ale takze Magdy, Uli i Agnieszki. Dajemy z siebie wszystko i musze przyznac, ze bardzo lubimy to, co robimy. Oczywiscie to tez Wasza zasluga, bo kazdy zadowolony klient dziala na nas, jak dawka pozytywnej energii.
Jeszcze raz dzieki.
:rock:

Zapraszam wszystkich do GOSPODY! Mamy juz licencje na alkohol.
Piwo oraz wodki mozna kupic tylko z posilkiem, ale mamy specjalne promocje:
Przy zakupie porcji chleba ze smalcem za 1.00 F piwo w cenie 0,90p.
a dla tych, ktorzy lubia wodke: przy zakupie zakaski za 1,00F -50ml. polskiej wodki za 1,50F

zbyszek
Rozkręca się

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): N 09 wrz, 2007 21:37

N 07 paź, 2007 20:57

No wiec wreszcie Duende z rodzinka wybrala sie do Gospody :mrgreen: W sumie nas bylo siedem osob, wszyscy bardzo zadowoleni z jadla. Szczegolnie bigos i sernik palce lizac. Na pewno bedziemy tam regularnymi goscmi, i bedziemy zachecac znajomych :cheer:

Jedyne, do czego moglabym sie przyczepic, to brak wyrazniej informacji (np. na menu lub przy ladzie), ze placic mozna tylko gotowka. I moze jeszcze trzebaby wyraznie napisac na menu lub na tablicy, ze podaje sie "zupy dnia", bo czytajac menu mozna odniesc bledne wrazenie, ze do wyboru jest dziesiec czy iles tam zup.

Avatar użytkownika
Duende
Bywalec

  • Posty: 242
  • Dołączył(a): Wt 21 lut, 2006 21:33

N 07 paź, 2007 22:29

Duende napisał(a):Jedyne, do czego moglabym sie przyczepic, to brak wyrazniej informacji (np. na menu lub przy ladzie), ze placic mozna tylko gotowka.


ja dzis tez bardzo sie zdziwilem - po obiadku z zona wyciagam karte i lipa. Dobrze, ze mialem pieniazki w portfelu, bo nie chcialbym odpracowywac na zmywaku :D

a na powaznie, myslalem, ze platnosci karta sa w uk na porzadku dziennym

Ale to na razie jedyny minus jaki zauwazylem.

Jedzenie przeeeeeeeepyszne, obsluga mila, szybka. Na jedzenie nie musialem dlugo czekac. Dla mnie rewelacja. Bede czestym gosciem.

Avatar użytkownika
Scofield
Weteran

  • Posty: 1125
  • Dołączył(a): So 30 wrz, 2006 07:26

Pn 08 paź, 2007 18:30

Dla nas rewelka :D

madziulek
Bywalec

  • Posty: 106
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 19:50
  • Lokalizacja: Gateshead/Blaydon

Pn 08 paź, 2007 18:40

Ja bylam juz cztery razy, za kazdym razem doskonala obsluga i wysmienite jedzenie, jedyny problem dla mnie i moich angielskich znajomych to to, ze porcje sa zbyt DUZE. Chcialoby sie zasmakowac wszystkiego po trochu, ale jak sie juz cos zamowi to na nic innego nie ma juz miejsca.

::aplauz ::aplauz ::aplauz

hehe

Ale to bardzo dobrze, ze sa duze porcje, przynajmniej sie mozna dobrze najesc po polsku.

Avatar użytkownika
Kasia
Weteran

  • Posty: 377
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 08:06
  • Lokalizacja: Newcastle/SouthShields/Gdansk

Wt 09 paź, 2007 20:43

Byłem tu miesiąc temu i nie wiem co od tej pory się zmieniło ale oto moje 2 grosze:
- ktoś już tu zwrócił uwagę na angielskie menu i fakt, że osobie anglo-lub-inno-języcznej trzeba było poświęcić chwilę na opisanie dań, gdyż to co było w karcie przypominało raczej etykietkę ready-meal. Czytałem, że to miało być zmienione i dobrze, bo przecież to miejsce oprócz napełnienia licznych polskich żołądków i kilku kieszeni (że tak opiszę w skrócie relację klient-właściciel) będzie pełnić również misję poznawczą polskiej kultury. Warto więc zadbać o treść i jakość przekazu.
- drugi, bardziej może przyziemny grosz, to brak wina w menu. Nie mówię od razu o całej piwniczce ale chociaż coś do ukojenia jelitek po bigosie czy schaboszczaku byłoby miłe. ::pijacy Golonka + seta, to standard, którego nie śmiem podważać, ale co dla delikatniejszych podniebień? Czy ktoś wie o możliwościach zakupu wina? A może uznawana jest popularna w UK corkage fee, czyli opłata za wniesienie swojej butelki?
Tak czy siak, gratuluje pomysłu, odwagi i wykonania. Wybieram się na dniach ::piwo

Avatar użytkownika
Mallaidh
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Cz 04 paź, 2007 11:44
  • Lokalizacja: Newcastle Upon Tyne

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Powrót do Forum ogólne