Fraktale- zaginiony element ewolucji?

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 01 cze, 2011 17:01

Lucky:

No to napracowales sie... oj, a jak sie naobjasniales, natrodziles, no wypas stary ...

Ale juz koniec , teraz masz inne zajecia ... i ciesze sie bo "dawac jest lepiej niz brac"

Inny powod mojej radosci jest taki ze poprawles mnie :)
Sam stwierdziles ze, istnieli apostolowie i gminy wokol nich, a wiec tak zwany pierwszy kosciol Chrzescijanski, zupełnie mlody i z historii wiemy ze przesladowany :)

Nastepnie, jesli choc troche pamietasz moje posty o "przebudzeniach" na przestrzeni stuleci, to masz juz powod aby zrozumiec czym jest Biblia i o czym mowi. Oczywiscie powodem tym jest Ewangelia ktora glosili pierwsi Chrzescijanie.

Ja wlasnie tedy ide, i o tym opowiadam. Mam ogromna satysfakcje widzac ludzi ktorym pomaga sam Bog. Mam mozliwosc doswiadczac Jego Milosc, ktora jest o wiele lepsza niz wszelkie poznanie.

Ps. Dziekuje ze w pewnym sensie pomogles mi zrozumiec czym jest ateizm :)

Jawik:

W ktoryms z moich pierwszych postow, napisalem ze kazdy kto utrzymuje jakas teze, powinien byc przygotowany do jej obrony, na podstawie zrodel. To wlasnie od ciebie i od innych wymagalem. Aby kazdy kto zechce wysnuć tak niedorzeczny wniosek, ze Mojzesz nie istnial bo to Biblijna postac, mogl przy tym pochwalic sie swoim zrodlem :)

Widzisz, nie musze studiowac historii zeby wiedziec ze ludzie dziela sie na dwa rodzaje :
Na tych ktorzy wolaja:
"Badz wola Twoja, i na tych ktorym Bog powie, badz wola twoja"

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Cz 02 cze, 2011 11:38

graveworm napisał(a):wklejajac link do tego pierwszego filmu,wlasnie o to mi chodzilo,ze religia chszescijanska pochodzi od judaizmu, ze tak naprawde chszescijanie zinterpretowali na swoj sposob to co czynil jezus.moze on tak naprawde byl zydem z krwi i kosci i to ze zostal ochszczony nie swiadczylo o tym ze zmienil religie?wszyscy chyba wiedza ze biblja ktora mamy teraz rozni sie w znacznym stopniu od oryginalu.chszescijanie zmanipulowali ja na wlasny sposob tak zeby przypasowac ja sobie.w ewangeljach jest wiele rozbieznosci nawet jesli chodzi o miejsce narodzin jezusa.ja nie jestem zadnym religioznawcom,ale ja w to nie wierze.wspominaliscie tutaj o arce noego,teoretycznie jest ok.ale praktycznie czy jest mozliwe zeby noe potrafil zbudowac arke w ktorej umiescil by naprawde wszystkie gatunki zwierzat?jakich ona musiala by byc rozmiarow?pomyslmy teraz o owadach bardzo malych rozmiarow niektote ciezko jest dostrzec golym okiem,jak on mogl to wszystko zgromadzic na jednym''statku''przeciez niektore zwierzeta nie zyly w miejscu w ktorym mieszkal noe.czy potrafil by naprawde zebrac kazdy gatunek?widze ze jestes czlowiekiem wierzacym nie mam zamiaru cie obrazac ani urazic,ale tak sie zastanawiam,czy potrafil bys mi wytlumaczyc jedna rzecz?jak wiadomo bog stworzyl swiat,pozniej raj w ktorym stworzyl adama i ewe,co sie z nimi stalo to wiadomo.ale co bylo dalej?skad wzieli sie nastepni ludzie?bo jesli adam i ewa mieli przykladowo corke i syna to zeby gatunek mogl przetrwac musialo dojsc do kazirodztwa.czy to byl bozy plan?


Generalnie rzecz biorac, to trzeba by bylo przeczytac Biblie, zeby wiedziec w jaki sposob doszlo do manipulacji, faktami w tym filmie. Chrzesciajnstwo, to nie tylko katolicyzm ktory znamy z historii. Wiec przypinanie Chrzescijanstwu, znamion religi wladajacej mieczem i ogniem jest poprostu kolejna farsa, majaca na celu zrownanie wszystkich religii do wspolnego mianownika a nastepnie wytlumaczenie na poziomie psychologii, kwestii wiary i sumienia.

Jak mozna emirycznie wyjasnic kwestie swiata duchowego, przejawiajacego sie np przez uzdrowienia ludzi czy proroctwa ktore sie spelniaja? np. Jezus, ktory przepowiedzial zburzenie swiatyni jerozolimskiej na 40 lat przed tym faktem. Albo sny prorocze, przeciez z dostepnych dla mózgu informacji, nijak da sie sklecic fakty ktore sie wydaza. Biblia ma na to wytlumaczenie, natomiast nauka każe wierzyc ze kiedys znajdziemy to wytlumaczenie, byc moze w naszym kosmicznym pochodzeniu :) Twoim obowiazkiem jest wyrobienie sobie swiatopogladu, ale jesli karmisz sie typowo ewolucyjna propaganda, to wbrew pozorom nadal bedziesz plyna z pradem, wspolczesnej ewolucyjnej religii, opartej na potrzebie trzymania stolkow naukowych.

Zachecam do przeczytania Biblii, z ktorej miedzy innymi dowiesz sie ze Ap. Pawel ktory byl żydem,powiedzial ze jesli by trzeba bylo umrzec, za swoj narod to zrobil by to. A nauka o zbawieniu powszechnym mowi ze, Ewangelia wpierw nalezala do Żydow a potem do pogan, ktorych apostolem stal sie wlasnie Pawel.
Kwestia kazirodctwa, to rowniez kwestia sumienia ktore aby dobrze funkcjonowac musi poznac podstawowy wymiar prawdy. I tak, jezeli "swiat" mowi ze laska na boku jest ok, to ty wiedzac "gdzies tam" ze cos nie gra, przychylasz sie do tego co mowi wiekszosc, i tlumisz w sobie podstawowe wyrazy. Zdrowe sumienie to takie, ktore wie ze jest ktos wyzej, ktory powiedzial ze jesli chcesz byc blizej Mnie, musisz mnie poznac, i nauczyc sie ze aby byc szczesliwym, twoje sumienie powinno miec dzieciecy( niewinny) charakter.
Zdrowe sumienie to sumienie znajace to co wymaga stworca i trzymajace sie tego, za to dostajesz zaplate w postaci najpierw samopoczucia, a nastepnie obietnic ktore sa zawarte w blogoslawienstwach na Gorze:)

A wiec kazirodctwo, zostalo okreslone w prawie Mojzeszowym, pare tysiecy lat po Adamie i Ewie. Od Mojzesza, pobierac mozna sie w rodzinie, dopiero po 4 pokoleniu.

Ps. Nie wierzac w to co mowi Biblia, a trzymajac sie wyciagnietych z iej wnioskow i budowanie swojego swiatopogladu to poprostu sprzecznosc i manipulacja.

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Pt 03 cze, 2011 17:51

Co do przepowiedni to jest cos takiego jak rachunek prawdopodobienstwa plus statystyka plus znajomosc ludzi i psychologia, plus element przypadkowosci. Masa ludzi bawila sie w przepowiednie i po prostu czesc z nich sie sprawdzila. Ucz sie Pyratic matematyki to sie dowiesz wielu ciekawych rzeczy....

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Powrót do POGADUCHY