Potrzebuję pilnie porady w sprawie ubezpieczenia samochodu

N 16 lis, 2008 09:48

Chciałbym się poradzić kogoś o kilka spraw przed kupnem ubezpiecznia. Szukam już od dość dawana i znalazlem 3 które mnie interesuja. Dwie pierwsze z nich to wyszukane przez moneysupermarket.com.

1) Express Insurance:152F deposit + 11 x 92.5f (third Party and theft)

2) Ecar :158 deposit +9 x 96f (third Party and theft)

3)Direct Line :256 + 10 x 102F (Compensive, bo third party jeszcze drożej)

Mam wiec dylemat które z nich wybrac. Pierwsze dwie firmy sa najtansze jake znalazlem, tanszych juz dla mnie nie ma. Nie mam zadnych znizek. Temat ten juz poruszałem. Jestem w uk do wakacji i zamierzam tu być jeszcze przez 10 miesiecy. Kupił bym w e-car bo tam mi wychodzi najtaniej ale czytajac opinie na moneysupermarmet, to strasznie o nich pisza, ze sa z nimi same problemy:np ze olewaja, zero kontaktu z nimi, ze po kolizji wyjasnienie sprawy z nimi ciagnie sie miesiacami itp.

https://www.moneysupermarket.com/motor/ ... d=18086573

Express insurance znowu pobiera wiecej z konta niż powinien, co wyczytalem w opiniach:

https://www.moneysupermarket.com/motor/ ... d=18086573

Natomiast o direct line słyszałem tyle, że sporo osób dezyduje sie tam ubezpieczać. U mnie akurat wychodzi tam troche drożej.

Pozatym dodam iż mam stary samochód wart 200f i nie zależy mi na jego naprawie po kolizji, a jedynie na tym, ze gdy spowoduje wypadek i bedzie on zmojej winy, to zeby firma ubezpieczeniowa pokryła wiekszość kosztów. Lub też gdy wypadek bedzie ale bez mojej winy, to żebym dostał jakies odszkodowanie a nie wyszło że płaciłem ubezpieczenie i nic mi sie nie nalezy.
Myslałem też o wykupieniu ubezpieczenia na mamę mojej dziewczyny a siebie doubezpieczyc, wtedy wychodzi duzo taniej, ale wtedy muszę ją zaznaczać jako "Partner lub Family". Wowczas ubezpieczenie w skali roku wynosi nawet 400f.
Jednak z tej opcji raczej zrezygnuje.

Pozatym dowiedzialem sie iż mój silnik w samochodzie jest większy niz w standardzie (był wymieniany) więc czy firma ubezpieczeniowa jest w stanie to sprawdzić w razie kolizji??.

Proszę o wasze porady i odpowiedzi na moje dylematy (które wybrać i na co zwrócić uwagę co z tymi modyfikacjami silnika itp), będę bardzo wdzięczny. Sprawa jest pilna, gdyż ubezpieczenie musze wykupic lada chwila.
Ostanie pytanie, czy jak wykupie ubezpieczenie 16.11 to waznosc ubezpieczenia na miesiac liczy sie do 15 nastepnego miesiaca czy poprostu do 31.11 (czyli do konca aktualnego miesiaca)???

Pozatym nie chciałbym wydawać zbyt wiele na ubezpieczenie, gdyż aktualnie kiepsko u mnie z kasa.


Prosiłbym również pozostawić wiadomość na gg:8861470 kto nie ma konta na ncl

Wielkie Dzięki

Omega
Rozkręca się

  • Posty: 50
  • Dołączył(a): So 18 paź, 2008 15:32

N 16 lis, 2008 11:45

sprawdz sobie ubezpieczalnie privilege

MIRON4415
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): Wt 05 cze, 2007 18:17

N 16 lis, 2008 14:44

http://www.quinn-direct.com tam uznają polskie zniżki nie ma z nimi problemów, wiec polecała bym dopisać Ciebie jako 2 kierowce a osobe mająca zniżki dać na włąsciciela możesz zaznaczyc ze jest to inna osoba z rodziny, oni tego nie sprawdzą , ale tam jest kilka opcji wiec cos napewno wybiezesz

mrofka
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Pt 18 lip, 2008 22:10
  • Lokalizacja: jelenia góra/ darlington

N 16 lis, 2008 19:54

quin direct, to kur.. i złodzieje. Przez nich o malo w wiezieniu nie wyladowalem i skonczylo sie tylko na rozprawie. Sa to idioci, ktorzy nawet nie wiedza, że Polska jest w UE. Ja nie polecam.

Vodun


N 16 lis, 2008 20:04

a ja z nimi problemów nie mam:) w kazdej takiej firmie dzieje sie cos nie tak, niestety;/ a co sie takiego stało??

mrofka
Rozkręca się

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): Pt 18 lip, 2008 22:10
  • Lokalizacja: jelenia góra/ darlington

N 16 lis, 2008 20:38

Najtańsze ubezpieczenie będzie najleprzym,mam na myśli Third party and...a z jakiej to będzie ubezpieczalni to juz decyzja nałezy do ciebie.
Jeżeli chodzi o to leprze ubezpieczenie jest ono dobre jeżeli posiadasz autko powyżej 5000f :cool: Aha,jeżeli ubezpieczasz autko to sama decydujesz od kiedy ubezp.ma obowiązywać.Ty podajesz date i czas.. :mrgreen: chyba tego dotyczyło twoje pytanie.Bynajmniej ja tak zrozumiałem..

Avatar użytkownika
Zabarydla
Weteran

  • Posty: 251
  • Dołączył(a): Wt 17 lip, 2007 16:05
  • Lokalizacja: Szczecin/Sunderland/Newcastle itd..

Pt 21 lis, 2008 16:06

confused.com spróbuj albo A-plan

vivanko
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Śr 19 lis, 2008 09:15
  • Lokalizacja: Newton Aycliffe

Wt 25 lis, 2008 16:30

mrofka napisał(a):a ja z nimi problemów nie mam:) w kazdej takiej firmie dzieje sie cos nie tak, niestety;/ a co sie takiego stało??


Anulowali mi znizki, bo powiedzieli, że Polska nie jest w UE. Musialem wyrowniac za prawie 6miesiecy i oplaty administracyjne ( ponad 500F) Zlapala mnie policja, QD nie powiedział, że anulowal mi ubezpieczenie. Rozprawa w sadzie za brak ubezpieczenia i kolejne 200F do zaplaty. Wiec niech ich coś wysadzi w tej Irlandii

Vodun


Wt 25 lis, 2008 17:19

Co do quinn direct to zgadzam sie w 100% z Vodunem :twisted:

Uwazaj na pytania typu "ile lat jezdzisz samochodem", jesli odpowiesz ze 5 to po miesiacu od wykupienia polisy przyjdzie Ci list z prosba o przeslanie dowodu na 5 lat znizek (no claim bonus) hehe zlodzieje, tlumaczylem ze jezdzilem samochodem ojca i w Polsce nie trzeba miec wykupionej polisy na kazdego kto jezdzil samochodem. Skonczylo sie na tym, ze stracilem ok 300 funtow. Oczywiscie nie tylko ja z mialem z nimi problem. NIE POLCEAM :!:

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

Wt 25 lis, 2008 18:46

bull3t4u napisał(a):Co do quinn direct to zgadzam sie w 100% z Vodunem :twisted:

Uwazaj na pytania typu "ile lat jezdzisz samochodem", jesli odpowiesz ze 5 to po miesiacu od wykupienia polisy przyjdzie Ci list z prosba o przeslanie dowodu na 5 lat znizek (no claim bonus) hehe zlodzieje, tlumaczylem ze jezdzilem samochodem ojca i w Polsce nie trzeba miec wykupionej polisy na kazdego kto jezdzil samochodem. Skonczylo sie na tym, ze stracilem ok 300 funtow. Oczywiscie nie tylko ja z mialem z nimi problem. NIE POLCEAM :!:


bull-u przeczytaj swojego posta jeszcze raz :idea:

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 26 lis, 2008 19:20

Co do ubezpieczen i cen to jest tak ze kazda firma ma jakby swoja grupe klientow i ma dla nich najlepsza cene jedni dla mlodych drudzy dla starych itp ja szukałem sporo wkoncu wybralem kwik fit byl dla mnie najlepszym rozwiazaniem , mam pytanie co zrobic po roku brakuje mi jeszcze dwa miesiace do konca i pewnie najlepiej byloby zmienic firme znalazlem dobre oferty dla mnie i teraz mam pyatnia nie zaglebialem sie w swoja oferte mam za darmo jedne przeglad MOT i tu neiwiem jak to jets jak zrobie przeglad darmowy i oni mi znajda sto powodow dla ktorych moj samochod jest zly i ja odmowie wykonania tych napraw , bede mogl pojechac poprostu do innego warsztatu i zrobic mot a tamten do kosza wywalic ? ( rozuemim ze cos moge miec do naprawy ale w kwit ficie sa najdrozsze ceny i nie pasuje mi tam zostawiac nawet samochodu nie podordze ) . Jeszcze ejdno pyatnie jak koncyz mi sie umowa 15 stycznia moge wykupic 14 stycznia w nowej firmie ze znizka 1 roku bezwypadkowej jazdy ? Oni mi jakies dokumenty musza wyslac jak to sie odbywa jestem w tym zielony
Z gory dziekuje za pomoc

zaplutek
Bywalec

  • Posty: 103
  • Dołączył(a): Cz 28 gru, 2006 22:21

Cz 27 lis, 2008 05:21

Witam, jeśli chodzi o MOT to jakikolwiek warsztat da ci listę usterek to możesz nawet sam to naprawić i masz na powrót ok 10 dni . pozdrawiam

vivanko
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 19
  • Dołączył(a): Śr 19 lis, 2008 09:15
  • Lokalizacja: Newton Aycliffe

Cz 27 lis, 2008 10:50

Kwik-fit to nie firma ubezpieczeniowa tylko brookerzy. Tez mialem z nimi problemy, kupilem nowy samochod i powiedzieli mi ze firma ktora mnie ubezpiecza odmawia ubezpieczenia nowego auta bo jestem na nie za mlody. KLAPA :!:

Nie rozumiem o co chodzi Andy?

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

Cz 27 lis, 2008 17:52

owszem jest pytanie jak długo posiadasz prawko i jest to istotna informacja dla nich ale na podstawie tego pytania nie moga od ciebie żądac jakichkolwiek zaświadczeń od ciebie ale prawie zawsze pod nim jest pytanie o okres jazdy bezszkodowej i jeśli tu odpowiedziałes 5 to standartem jest potwierdzenie tej informacji na papierze - wniosek albo sie pomyliłes albo kombinowałeś, druga sprawa w polsce trzeba byc włascicielem/współwłascicielem samochodu i prowadzic go bezwypadkowo co najmniej przez rok zeby miec znizki(nie jestem pewien) im dłuższy okres tym wieksza zniżka max 60%, wiec nie straciłes tych 300 funtów lecz zapłaciłes własciwa cene, to tyle

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Cz 27 lis, 2008 18:29

No niestety ale pytania o znizki nie bylo, gdy do nich dzwonilem i sie klocilem to mowili ze gdybym przeczytal T&C to bym wiedzial ze pytanie o lata jazdy jest rownoznaczne z iloscia lat znizek. Nie tylko ja na to sie nabralem, znajomy Anglik z pracy tez i inni. To bylo prawie 3 lata temu i jak widac ktos ich o to zaskarzyl bo "oddzielne" pytanie o znizki teraz juz jest.

Avatar użytkownika
bull3t4u
Bywalec

  • Posty: 186
  • Dołączył(a): Wt 25 kwi, 2006 14:34

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Powrót do MOTO UK