ppi

Pn 02 kwi, 2012 14:44

witam czy ktos sie staral o zwrot ppi czyli payment protection insuracne ktore placi sie jak sie posiada karty kredytowe???jesli tak to bardzo bym prosil o kilka porad.dziekuje:)

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Pn 02 kwi, 2012 16:41

PPI występuje pod różnymi nazwami:

Lifestyle Protect
Payment Break Plan (PBP)
Accident, Sickness, Unemployment (ASU)
Payment Protection Cover - usually on credit cards (PPC)
Mortgage Payment Protection Insurance (MPPI)
Loan Cover
Life Choices cover
Payment Protection Cover for credit cards, Accident Sickness and Unemployment Cover or Mortgage Payment Protection / Loan Protection for loans and mortgages
Payment Protection (also broken down into Accident and Sickness/Involuntary Unemployment)
Cardholder Repayment Protection (CRP)
Payment Care

A oto różne powody, które oznaczają "mis-sold" PPI, należy wybrać pasujący do naszej sytuacji:


 The PPI was added without my knowledge.

 The salesperson selling the insurance was pushy and strongly advised me to take the insurance.

 I was [select from – told I had to take the insurance/told I could not get my [loan/credit card/credit card etc] without the PPI/only provided with a quote for the cost of the [loan/ credit card etc] with PPI attached].

 I [select from - was/knew I was soon to be] [select from - unemployed/self-employed/retired/over the age limit] when I took out the policy and [select from – made your staff aware of this/was not asked about this].

 I was not [select from - asked about any pre-existing medical conditions I suffered from/warned that pre-existing medical conditions could affect my insurance].

 I [select from - was not informed that stress and back problems were excluded from the insurance/informed staff about (your medical condition) but was not warned that this would affect the insurance].

 I was not asked whether I already had any existing insurance or employer benefits that would cover my repayments.

 You have been punished by the Financial Services Authority for failing to treat customers fairly and I do not believe that the PPI I bought was sold in my best interest.

 I was sold a single premium policy that was not fully explained to me as [select one or more from – the whole cost of the insurance was not made clear to me/it was not explained what would be refunded if I cancelled the insurance or if I repaid the loan early].

 It was not explained that the PPI would not run for the full term of my loan.

 When I tried to cancel my insurance [select from - the refund I was offered did not represent a fair refund as is required under FSA guidelines for PPI providers /I was told I could not cancel the PPI without taking out a new credit agreement].

[I also told your salesperson that I had adequate insurance cover through a separate income protection policy.]

[I said I did not need the PPI as my employer provides a generous illness and redundancy package.]

[You are not allowed to make PPI a condition of taking out the loan unless you include the costs of PPI in the quoted interest rate, which you did not do.]

[In forcing me to buy this policy, you have also breached paragraph 8.6 of the Banking Code, to which you are a signatory.]


Należy ściągnąć kwestionariusz (consumer questionnaire) ze strony Financial Ombudsman Services, wysłać go do swojego banku, odczekać 8 tygodni i jeśli brak odpowiedzi, to wysłać taki sam kwestionariusz do Financial Ombudsman (ale zawsze najpierw zwracamy się do banku):

http://www.financial-ombudsman.org.uk/p ... s/ppi.html


Pozdrawiamy

PolSaver

http://www.polsaver.co.uk/

Avatar użytkownika
PolSaver
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): So 10 wrz, 2011 19:29

Pn 02 kwi, 2012 16:47

dziekuje za podpowiedz ale mam jeszcze kilka pytan czy orientuje sie Pan jak trzeba uzasadnic moj kwestionariusz z tego co slyszlam ze ma byc to skarga????nie posiadam umowy z bankiem ale mam co miesiac wydruk z banku i jest tam ewidentnie pobierane pieniazki.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Pn 02 kwi, 2012 17:08

cpj napisał(a):dziekuje za podpowiedz ale mam jeszcze kilka pytan czy orientuje sie Pan jak trzeba uzasadnic moj kwestionariusz z tego co slyszlam ze ma byc to skarga????nie posiadam umowy z bankiem ale mam co miesiac wydruk z banku i jest tam ewidentnie pobierane pieniazki.


W/w kwestionariusz jest formą skargi i w jednej z sekcji na końcu druku należy wymienić powody dla których uważamy, że PPI jest mis-sold (podane w powyższym poście - niepotrzebne skreślić). Bank sam powinien sprawdzić, że do danego konta przypisany jest PPI, ale można też się udać do naszego oddziału banku i poprosić o listę PPI-ów, które zostały nam sprzedane. Radzę skorzystać z kwestionariusza Financial Ombudsman ponieważ właśnie tym kwestionariuszem posługują się insytucje które sprzedawały PPI. Napisanie listu własnoręcznie opóźni wypłatę odszkodowania+zwrot PPI, ponieważ i tak prześlą do Pani ten kwestionariusz do wypełnienia i odesłania i dopiero od tego momentu będą liczyć osiem tygodni.

PolSaver

http://www.polsaver.co.uk/

Avatar użytkownika
PolSaver
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): So 10 wrz, 2011 19:29

Pn 02 kwi, 2012 17:16

Zadzwoń pod polski numer firmy, która pomaga odzyskać te pieniądze : +48 12 374 70 53

Avatar użytkownika
proffoto
Weteran

  • Posty: 1025
  • Dołączył(a): So 06 lut, 2010 09:39
  • Lokalizacja: Grudziądz/Middlesbrough

Pn 02 kwi, 2012 17:29

dzieki juz dzwonilam ale chce sprobowac sama.dlatego pytam moze ktos juz przez to przebrnal sam i moze doradzic
.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Pn 02 kwi, 2012 19:11

cpj napisał(a):dzieki juz dzwonilam ale chce sprobowac sama.dlatego pytam moze ktos juz przez to przebrnal sam i moze doradzic
.


Brawo! Zrób to sama! Firmy no win no fee pobierają 25% całej kwoty albo biorą pieniądze z góry i wcale nie są w stanie wywalczyć więcej niż przeciętna osoba, ponieważ wszystkie odszkodowania z mis -sold PPI regulują rządowe insytucje, jak Finacial Ombudsman. I nic ponadto co musi, żadna firma, czy bank więcej nie zapłaci.

Avatar użytkownika
PolSaver
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): So 10 wrz, 2011 19:29

Wt 03 kwi, 2012 07:07

tez tak uwazam ze moge sama dac sobie rade.ale mam jeszcze jedno pytanie czy moge dodac w tej skardze ze nie pracuje bo wychowuje dwoje dzieci a jest to dla mnie duza kwota ktora musze placic co miesiac??????

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Wt 03 kwi, 2012 08:36

cpj napisał(a):tez tak uwazam ze moge sama dac sobie rade.ale mam jeszcze jedno pytanie czy moge dodac w tej skardze ze nie pracuje bo wychowuje dwoje dzieci a jest to dla mnie duza kwota ktora musze placic co miesiac??????


Jeśli PPI był "mis-sold" powinna Pani skorzystać z powodów, które podaliśmy powyżej. Chodzi o sposób w jaki PPI został sprzedany, innymi słowy "wciśnięty" na siłę klientowi, który może wcale go nie potrzebował, albo nigdy by nie otrzymał odszkodowania, ponieważ już na początku nie spełniał warunków, mimo to sprzedawca w złej woli sprzedał PPI lub nie wykazał się starannością i nie wypytał klienta o jego sytuację. Wielu klientów myślało, że to jest obowiązkowe albo wcale nie wiedziało, że PPI został dodany do np. pożyczki.

Jeśli nie daje Pani rady płacić, to może Pani po prostu skasować PPI, ale to nie oznacza, że to był mis-sold PPI.

Jeśli PPI był mis-sold dostanie Pani zwrot zapłaconej kwoty, plus odsetki oraz automatycznie zostanie ono skasowane.

To zależy już od Pani odczucia, czy PPI został źle sprzedany, czy nie - proponuję poszperać też w internecie, bo jest pełen informacji na ten temat - również na stronie Financial Ombudsman.

Polecamy stronę: http://www.moneysavingexpert.com/reclai ... nce#claims, gdzie bardzo szczegółowo opisany jest cały temat mis-sold PPI.


Pozdrawiamy

PolSaver

http://www.polsaver.co.uk/

Avatar użytkownika
PolSaver
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): So 10 wrz, 2011 19:29

Wt 03 kwi, 2012 11:50

DZIEKUJE POL SERVER ZA POMOC I PORADY.WLASNIE SIADAM I WYPELNIAM KWESTIONARIUSZ.MAM NADZIEJE ZE SIE UDA.POZDRAWIAM.SERDECZNIE I JESZCZE RAZ DZIEKI:)

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Wt 03 kwi, 2012 12:13

cpj napisał(a):DZIEKUJE POL SERVER ZA POMOC I PORADY.WLASNIE SIADAM I WYPELNIAM KWESTIONARIUSZ.MAM NADZIEJE ZE SIE UDA.POZDRAWIAM.SERDECZNIE I JESZCZE RAZ DZIEKI:)


Tylko bardzo prosimy o bardzo wnikliwe przeanalizowanie i wybranie powodów, dla których w Pani sytuacji PPI był mis-sold(radzimy również skorzystać z linków, które podaliśmy). Niektóre z powodów dotyczą PPI-ów dołączonych do konta z kartą kredytową, a niektóre PPI-ie były sprzedane wraz z zaciągnięciem pożyczki, dlatego zalecamy rozwagę w tej kwestii, żeby skarga nie była odrzucona jako nieadekwatna.

Pozdrawiamy

PolSaver

http://www.polsaver.co.uk/

Avatar użytkownika
PolSaver
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): So 10 wrz, 2011 19:29

Pn 07 maja, 2012 18:30

A jeśli ja mam LPI to też należy się zwrot ? Bo czytałem w necie że to jedno i to samo tylko nazwa inna .

olo2000
Bywalec

  • Posty: 120
  • Dołączył(a): Pn 17 mar, 2008 15:38

Pn 07 maja, 2012 18:52

ppi istnieje pod bardzo roznymi nazwami.wiec jesli wyczytales na stronie ze tez isnieje taka nazwa to sprobuj nic cie to nie kosztuje.

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

N 17 cze, 2012 20:00

chcialabym wszystkich zachecic do wypelnienia aplikacji samemu.wszystkie firmy pobieraja od 20 -30% prowizji.ja stwierdzilam ze zrobie to sama i udalo sie:))dostalam zwrot pieniedzy.czekalam okolo 10 tyg ale oplacalo sie:))zycze powodzenia tym ktorzy sami sprobuja!!!

Avatar użytkownika
cpj
Bywalec

  • Posty: 118
  • Dołączył(a): Pt 09 sty, 2009 12:19
  • Lokalizacja: newcastle

Cz 28 cze, 2012 14:29

witam
w 2007 roku kupilismy wraz z mezem dom, przy czym musielismy wykupic life insurance, od firmy ktora niejako zostala nam narzucona przez agencje... czy to sie wlicza w PPI?
insurance ten place od poczatku tej samej firmie w tej samiej wysokosci
wpier bylo to Norwich Union a teraz naszywa sie to Aviva chyba....

ALEKSANDRIA2
Rozkręca się

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): Cz 17 maja, 2012 14:50

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES

cron