Wybory 2007 - na kogo będziesz głosował?

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Na kogo będziesz głosował podczas najbliższych wyborów?

Lewica i Demokraci
6
10%
Liga Prawicy Rzeczypospolitej
1
2%
Partia Kobiet
2
3%
Platforma Obywatelska
30
50%
Polskie Stronnictwo Ludowe
0
Brak głosów
Prawo i Sprawiedliwość
5
8%
Samoobrona RP
0
Brak głosów
Inne
1
2%
Nie będe głosował
15
25%
 
Liczba głosów : 60

Pt 12 paź, 2007 22:39

Koniecznie ZOBACZ nietypowy plakat wyborczy :!:

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

N 14 paź, 2007 22:15

Ja glosuje na PO.

Avatar użytkownika
kasiuniaa
Weteran

  • Posty: 438
  • Dołączył(a): Śr 12 kwi, 2006 09:48
  • Lokalizacja: SUNderLAND

Cz 18 paź, 2007 09:25

http://www.youtube.com/user/karbulot23

Nic nie dodam, bo mnie po prostu zatkalo!

help
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 20 mar, 2007 16:58

Cz 18 paź, 2007 09:41

niezle niezle , ktos mial pomysl :)

Avatar użytkownika
bazyl77
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): N 09 kwi, 2006 18:50
  • Lokalizacja: gdansk/washington

Cz 18 paź, 2007 10:09

:twisted: ::aplauz ::aplauz ::aplauz :twisted:

Avatar użytkownika
nesquik
Rozkręca się

  • Posty: 85
  • Dołączył(a): Cz 26 paź, 2006 20:59
  • Lokalizacja: KRC/NCL

Cz 18 paź, 2007 13:58

To nie jest smieszne.To jest tragiczne. :-(
Kurcze,skad lzy w oczach.... :cry:

madziulek
Bywalec

  • Posty: 106
  • Dołączył(a): Cz 19 kwi, 2007 19:50
  • Lokalizacja: Gateshead/Blaydon

Cz 18 paź, 2007 14:46

powiem szczeze dziwie sie jak mozna isc glosowac nie znajac programu partii , wiekszosc idzie glosowac na PO a czy ktos wie co jest w ich 100 punktach programu jesli nie to nmiech sie dowie a po tem idzie oddac swoj glos , a poza tym czy ogladacie codzienne wiadomosci z Polski , macie pojecie co tam sie dzieje ja mam i dlatego nioe bede glosowala na PO :-( :-( :-(

ducze
Rozkręca się

  • Posty: 88
  • Dołączył(a): Cz 20 wrz, 2007 17:08
  • Lokalizacja: kolbrzeg

Cz 18 paź, 2007 15:11

Popieram ducze. Wiekszosc idzie glosowac na PO, tylko dlatego, ze im sie cos w PiS nie podoba. Czesto nawet nie umieja okreslic, co im sie tam naprawde nie podoba, bo akurat program PO, to jedna wielka porazka. Prywatyzacja sluzby zdrowia i szkolnictwa plus ugiecie w strone lewicy. Ja sie polityka interesuje od lat i smiesza mnie ludzie, ktorzy glosno mowia, ze PiS go**o zrobil. Wrecz przeciwnie, jak by sie interesowali polityka i znali ich program, to dopiero wtedy by zobaczyli, ze to jedna z niewielu partii, ktora realizuje swoj program a nie bije sie o stolki. A to, ze kaczor ma wpadki nie tylko jezykowe, to akurat dla mnie nie ma mniejszego znaczenia. Jednak w porownaniu z b. prezydentem Kwasem, czy nawet Walesa, jest o niebo lepszy. Nie pije, nie wlazi do bagaznika, nie kaze innym calowac ziemi, nie pieprzy po kilku kieliszkach wina (????) w jezyku, ktorego nie zna i nie mowi "poszlem", "weszlem" itd. Aha, no i nie byl agentem, jak jego poprzednicy. mnostwo by bylo wymieniac, ale i po co? Ja wierze, ze PO przegra, bo afera goni afere. A ludzie sa slepi i nie umieja ocenic, co jest dobre. Wystarczy przesledzic, czym bylo kiedys PO, jakich ma czlonkow, kto z jakiej partii przeszedl, kto ile wzial lapowki....

A nagonka na PiS, jest w duzej mierze robiona wlasnie poprzez PO i komuchow. Dlatego, ze im zal tylek sciska, ze Kaczory dochodza prawdy miedzy innymi poprzez IPN. Ja popieram te inicjatywe w 100% i sie tego nie wstydze. Dlaczego Ci, co iedys donosili, albo brali lapowki, maja rzadzic w naszym kraju? TO jest wlasnie wstyd, a nie potkniecia Kaczora. On juz zyskuje powoli sympatie zagranicy, ale co moga o tym wiedziec Ci, co wyszujuja na YouTube filmiki spreparowane przez anty PiS-owcow. Ludzie wklejaja, a inni sie podniecaja, ze "lomatkoboska, plakac mi sie chce..." Albo wszyscy obwiniaja Kaczorow, ze to przez nich ludzie emigruja. Wystarczy przesledzic statystyki od przystapienia do UE do momentu objecia stolka przez Kaczora. Wszystko mowia za siebie. Ile wyjechalo wtedy, a ile WRACA do kraju teraz. Tylko, ze Ci, co uciekli tutaj, sa zdesperowani, tyraja po 50h/week,sa sfrustrowani i pracuja ponizej swoich kwalifikacji sa jedyna grupa popierajaca PO. Bo wlasnie oni obwiniaja Kaczora o brak pracy w naszym kraju. BZDURA!!! Ja radze zapoznac sie jeszcze troche z historia, bo ona tez ma tutaj duze znaczenie... zamiast siedziec godzinami przy kompie i sciagac filmiki, moze warto by bylo poczytac troche o polityce, gospodarce czy politycze zagranicznej naszego kraju. A dopiero potem wyciagac wnioski i narzekac, bo z tego, co widac, 99% nie zna sie wcale ani na polityce, ani na historii.

Mamy 4 dni i ja wierze, ze PO przegra z PiS. I sadzac po sondazach sa na to dosc duze szanse.

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 18 paź, 2007 15:29

widze ze wiekszosc ludzi pisze cos normalnego i wiedza co przynesie ch...go partia PO, ale co zrobic komuchy znowu wygraja a w Polsce zawsze bedzie szambo chyba ze wyszczelaja wszystkie czerwone krawaty i beda zadzic normalni ludzie ,ale to bedzie moze za 10 lat jak teraz komuchy nachapia kupe szmalu ,no coz szkoda kazdy by chciał wrocic do Polski i pracowac za normalne pieniadze ,juz nie mowie takie jak tutaj,ale zeby starczało na oplaty jedzenie i na przyjemnosci .

Avatar użytkownika
arni
Bywalec

  • Posty: 141
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:28
  • Lokalizacja: watykan

Cz 18 paź, 2007 16:28

Aniolek napisał(a):Popieram ducze. Wiekszosc idzie glosowac na PO, tylko dlatego, ze im sie cos w PiS nie podoba. Czesto nawet nie umieja okreslic, co im sie tam naprawde nie podoba, bo akurat program PO, to jedna wielka porazka. Prywatyzacja sluzby zdrowia i szkolnictwa plus ugiecie w strone lewicy. Ja sie polityka interesuje od lat i smiesza mnie ludzie, ktorzy glosno mowia, ze PiS go**o zrobil. Wrecz przeciwnie, jak by sie interesowali polityka i znali ich program, to dopiero wtedy by zobaczyli, ze to jedna z niewielu partii, ktora realizuje swoj program a nie bije sie o stolki. A to, ze kaczor ma wpadki nie tylko jezykowe, to akurat dla mnie nie ma mniejszego znaczenia. Jednak w porownaniu z b. prezydentem Kwasem, czy nawet Walesa, jest o niebo lepszy. Nie pije, nie wlazi do bagaznika, nie kaze innym calowac ziemi, nie pieprzy po kilku kieliszkach wina (????) w jezyku, ktorego nie zna i nie mowi "poszlem", "weszlem" itd. Aha, no i nie byl agentem, jak jego poprzednicy. mnostwo by bylo wymieniac, ale i po co? Ja wierze, ze PO przegra, bo afera goni afere. A ludzie sa slepi i nie umieja ocenic, co jest dobre. Wystarczy przesledzic, czym bylo kiedys PO, jakich ma czlonkow, kto z jakiej partii przeszedl, kto ile wzial lapowki....

A nagonka na PiS, jest w duzej mierze robiona wlasnie poprzez PO i komuchow. Dlatego, ze im zal tylek sciska, ze Kaczory dochodza prawdy miedzy innymi poprzez IPN. Ja popieram te inicjatywe w 100% i sie tego nie wstydze. Dlaczego Ci, co iedys donosili, albo brali lapowki, maja rzadzic w naszym kraju? TO jest wlasnie wstyd, a nie potkniecia Kaczora. On juz zyskuje powoli sympatie zagranicy, ale co moga o tym wiedziec Ci, co wyszujuja na YouTube filmiki spreparowane przez anty PiS-owcow. Ludzie wklejaja, a inni sie podniecaja, ze "lomatkoboska, plakac mi sie chce..." Albo wszyscy obwiniaja Kaczorow, ze to przez nich ludzie emigruja. Wystarczy przesledzic statystyki od przystapienia do UE do momentu objecia stolka przez Kaczora. Wszystko mowia za siebie. Ile wyjechalo wtedy, a ile WRACA do kraju teraz. Tylko, ze Ci, co uciekli tutaj, sa zdesperowani, tyraja po 50h/week,sa sfrustrowani i pracuja ponizej swoich kwalifikacji sa jedyna grupa popierajaca PO. Bo wlasnie oni obwiniaja Kaczora o brak pracy w naszym kraju. BZDURA!!! Ja radze zapoznac sie jeszcze troche z historia, bo ona tez ma tutaj duze znaczenie... zamiast siedziec godzinami przy kompie i sciagac filmiki, moze warto by bylo poczytac troche o polityce, gospodarce czy politycze zagranicznej naszego kraju. A dopiero potem wyciagac wnioski i narzekac, bo z tego, co widac, 99% nie zna sie wcale ani na polityce, ani na historii.

Mamy 4 dni i ja wierze, ze PO przegra z PiS. I sadzac po sondazach sa na to dosc duze szanse.

Angel


Aniolku pozwoj, ze sie z Toba nie zgodze, jestes elektoratem PiSu i nic ani nikt Cie nie przekona do tego, ze z PiSem możemy dojsc tylko i wylacznie do drugiej komuny. Oni tworza panstwo totalitarne i inwigilowane. Widze, ze to tobie zal.....sciska bo PO zyskuje przygniatajaca przewage juz nie tylkow UK ale i w kraju. Jak jeden z wielkich Politykow i jeden juz z nielicznych wielkich Polakow Profesor Bartoszewski powiedzial, "mam nadzieje, ze madrosc Polakow doprowadzi w ciagu 10 lat do znikniecia PiS z Polski" Nie jestem z nikad i czasm nie pisz mi, ze polityka sie nie zajmuje ostatnie dwa lata, moze tak ale wczesniejszych 6 lat czynnie dzialalem w Samorzadzie miejskim, startowalem w wyborach do Rady Miejskiej i polityke znam z roznych stron tych lepszych i gorszych :blahblah: Chcesz to glosuj na PiS ale nie tworz swojej wlasnej historii i nie sluchaj spotow reklamowych bo widze, ze Twoja wiedza opiera sie wlasnie na polskiej TV i spotach reklamowych Partii. Prywatyzacja szpitali rozpoczela sie praktycznie juz i to dzieki PiSowi to taki jeden przyklad. Tego w spotach nie zobaczysz, sluchaj ludzi w programach publicystycznych jak juz ogladasz tv a nie reklamy, bo one oglupiaja :cheer:

Nie wazne na kogo idzcie do wyborow bo potem bedziecie kolejne lata narzekac, ze oni wybali. Idzcie i Wy wybierzcie!!!!!

Avatar użytkownika
czeladzianin
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006 19:46

Cz 18 paź, 2007 16:50

Jasne, ze kazdy zaglosuje na kogo zechce, w koncu mamy do tego prawo. Ty dzialales (jak mowisz) w Samorzadzie i znasz zasady, jakimi rzadzi sie polityka. U mnie jest troszke inaczej, jednak nie bede sie na ten temat rozpisywac, bo to nie miejsce i czas :mrgreen:

Akurat reklam nie ogladam, bo nie mam polskiej TV (na szczescie) nie zachlystuje sie skrawkami info, bo jestem na to troszke za "stara". Interesuje sie tylko tym, co (kto) w naszym kraju moze cos zmienic. Czytalam program i PO i PiS i powiem szczerze, ze np. wprowadzenie podatku liniowego przez PO stworzy w Polsce wiele problemow. Nie zachlysnelam sie rowniez programem PiS, bo kilka punktow mi nie odpowiada, jednak im przyswieca jakas idea i oni do tego daza. Nie wplatuja sie w zadne afery, nie kupuja glosow itp....

Ja wyrazilam swoje zdanie, mam do tego prawo i nawet nie zalezy mi, zeby sie ktos ze mna zgadzal. Zobaczymy, co bedzie w niedziele.

A to, ze inwigiluja, to chyba dobrze, nie??? Jak ktos ma cos do ukrycia, zawsze bedzie przeciwny... a wielu tych, co sie rwie do wladzy chce ukryc swoja przeszlosc i dlatego PiS im jest nie na reke. Przeciez oni nie nekaja zwyklych obywateli, tylko tych, co byli agenntami, czy brali lapowki, kupowali glosy, czy dopuscili sie innych pzestepstw (np. gospodarczych)

Poza tym panstwo totalitarne i inwigilowane, to wlasnie haselka ze spotow reklamowych "konkurencji" :cheer: Tu chodzi tylko o to, zeby ZNIECHECIC, a nie zachecic. No, ale kazdy ma swoj R O Z U M......

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Cz 18 paź, 2007 17:18

dzieki za poparcie ANiolku tego co napisalam i dzieki ze mialas odwage napisac wiecej niz ja . Chcialam tylko sprostowac ze ja wcale nie napisal;am ze bede glosowala na PIS ale twierdze ze PO nie jest dla nas dobra alternatywa i mam do tego prawo i wcale mi zal d.. nie sciska tylko dla tego ze PO prowadzi w sondazach , tak samo bylo 2 lata temu i co.. i przegrali mam nadzieje ze tym razem bedzie tak samo , bo nie moge patrzec na TEGO ZADUFANEGO W SOBIE TUSKA . Chcialam nadmienic ze mam polska telewizje i wiem co jest na biezaco w naszym ojczystym kraju . I tak jak Aniolek twierdze ze to nie przez PIS wyjechalismy z kraju ja wyjechalam po to aby mnie i moim dzieciom zylo sie lepiej i kazdy ma na pewno wlasne powody ALE NIE MOWCIWE MI PROSZE ZE TO PRZEZ PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: Czw 18 Paź, 2007 18:24 ]
HELP ty naprawde nie wiesz co dzieje sie w naszym kraju bo gdybys wiedzial to bys tej strony nie umiescil i nie sial propagandy

ducze
Rozkręca się

  • Posty: 88
  • Dołączył(a): Cz 20 wrz, 2007 17:08
  • Lokalizacja: kolbrzeg

Cz 18 paź, 2007 17:44

Aniolek napisał(a):Jasne, ze kazdy zaglosuje na kogo zechce, w koncu mamy do tego prawo. Ty dzialales (jak mowisz) w Samorzadzie i znasz zasady, jakimi rzadzi sie polityka. U mnie jest troszke inaczej, jednak nie bede sie na ten temat rozpisywac, bo to nie miejsce i czas :mrgreen:

Akurat reklam nie ogladam, bo nie mam polskiej TV (na szczescie) nie zachlystuje sie skrawkami info, bo jestem na to troszke za "stara". Interesuje sie tylko tym, co (kto) w naszym kraju moze cos zmienic. Czytalam program i PO i PiS i powiem szczerze, ze np. wprowadzenie podatku liniowego przez PO stworzy w Polsce wiele problemow. Nie zachlysnelam sie rowniez programem PiS, bo kilka punktow mi nie odpowiada, jednak im przyswieca jakas idea i oni do tego daza. Nie wplatuja sie w zadne afery, nie kupuja glosow itp....

Ja wyrazilam swoje zdanie, mam do tego prawo i nawet nie zalezy mi, zeby sie ktos ze mna zgadzal. Zobaczymy, co bedzie w niedziele.

A to, ze inwigiluja, to chyba dobrze, nie??? Jak ktos ma cos do ukrycia, zawsze bedzie przeciwny... a wielu tych, co sie rwie do wladzy chce ukryc swoja przeszlosc i dlatego PiS im jest nie na reke. Przeciez oni nie nekaja zwyklych obywateli, tylko tych, co byli agenntami, czy brali lapowki, kupowali glosy, czy dopuscili sie innych pzestepstw (np. gospodarczych)

Poza tym panstwo totalitarne i inwigilowane, to wlasnie haselka ze spotow reklamowych "konkurencji" :cheer: Tu chodzi tylko o to, zeby ZNIECHECIC, a nie zachecic. No, ale kazdy ma swoj R O Z U M......

Angel


::aplauz popieram w 100% ::aplauz

Avatar użytkownika
damian_oki
Weteran

  • Posty: 836
  • Dołączył(a): Wt 26 wrz, 2006 09:23
  • Lokalizacja: DIRTY MONKEY MACKEMS

Cz 18 paź, 2007 17:46

Mysle, ze gdyby do walki stanal PiS i Samoobrona, a nie PO, to ludzie by zaglosowali na Samoobrone, tylko dlatego, zeby nie glosowac na PiS. :mrgreen: nie znajac ani lidera, ani programu partii... TYPOWE :mrgreen:

Dlatego glosuja na PO ...

I zaloze sie, ze jak wygra PO i beda kolejne wybory, to Ci, co glosowali na nich i stracili zaufanie, beda robic nagonke, tylko juz przeciwko PO. Ciekawe, czy jak znow stanie do walki z PiS, to czy zaglosuja na PiS tylko dlatego, zeby nie dopuscic PO do wladzy :mrgreen:

P.S
Ja nigdzie nie napisalam, ze bede glosowac na PiS. Tylko akurat w tej walce (bo tylko taka bedzie) bede przeciw PO. I chyba bede jedna z niewielu, ktora WIE dlaczego :horse:

Angel

Avatar użytkownika
Aniolek
Weteran

  • Posty: 1439
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 15:20
  • Lokalizacja: Newcastle/NE2/Warszawa

Pt 19 paź, 2007 10:38

Do Aniolka,
w swoim obszernym pierwszym poście napisałaś:
"co moga o tym wiedziec Ci, co wyszujuja na YouTube filmiki spreparowane przez anty PiS-owcow. Ludzie wklejaja, a inni sie podniecaja, ze "lomatkoboska, plakac mi sie chce..."

Otóż nie wyszukałam tego filmiku sama, ale link przysłał mi mój brat, który żyje w Polsce cały czas i zapewniam Cię, że wie, co się tam dzieje. Akurat na polityce to zna się on lepiej ode mnie i sądzę, że również lepiej od Ciebie. Ukończył studia magisterskie na kierunku "nauki polityczne" na poważnym uniwersytecie, ponad dziesięć lat był dziennikarzem radiowym (z czego dziewięć lat naczelnym), a teraz między innymi jest wykładowcą dziennikarstwa w jednej uczelni wyższej. Z polskimi politykami osobiście przeprowadził dziesiątki wywiadów.

Myślałam, że od tego jest forum, żeby rozmawiać, żeby dzielić się wrażeniami z innymi. Mnie osobiście ten "niby spot wyborczy, niby reklama filmu: IV Rzeczpospolita - Reaktywacja" bardzo poruszył. Bo Polska to mój kraj i mimo wszystko nie jest mi wszystko jedno, co się tam dzieje. Zestawienie słów Papieża i Ojca Rydzyka, zestawianie obrazów przemawiającego Kaczyńskiego i Jaruzelskiego szokuje, porusza.

Do Ducze,
Ty z kolei napisałeś/ napisałaś:
"HELP ty naprawde nie wiesz co dzieje sie w naszym kraju bo gdybys wiedzial to bys tej strony nie umiescil i nie sial propagandy"

Byłam w kraju dwa tygodnie na przełomie sierpnia i września. Uderzyła mnie bieda: żebrzący kaleka na ulicy warszawskiej, żebrzące o cos do jedzenia dziecko na targu w Żywcu. W wielu miastach i miasteczkach najlepiej rozwijają się sklepy typu: Wszystko po 4,5 zł, albo lumpeksy. Patrzyłam, jak się żyje moim rodzicom i teściom, którzy po czterdzieści lat przepracowali i powinni teraz godnie żyć.

Ducze, nawet Twój nick wskazuje, że bardzo chciałbyś rządzić. To może wróć do Polski i tam sobie rządź.

Aniolku (wcale nie anielski) i apodyktyczny Ducze,
Administratorze, Szanowni Forumowicze,

Póki co FORUM JEST NIEZALEŻNYM MIEJSCEM WYMIANY MYŚLI I POGLĄDÓW,
bo na szczeście w Anglii mamy demokrację.

Jeśli się mylę, to proszę mój post wyrzucić, mnie zabanować.
Nie będę żałować takiej straty.
Ja mam się gdzie realizować.
Nie muszę być dalej użytkownikiem FORUM,
gdzie wytyka mi się wklejanie linków i zarzuca propagandę.

help
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 22
  • Dołączył(a): Wt 20 mar, 2007 16:58

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Powrót do POGADUCHY