ZNAJOMI POSZUKIWANI:)

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 03 paź, 2006 18:42

Hej,mam na imie Ania,chcialabym skontaktowac sie z ludzmi,ktorzy mieszkaja w Newcastle.
Obecnie mieszkam w Chicago,ale planuje wyjazd do Anglii za kilka miesiecy.
Moze moglibyscie opowiedziec mi troche o Waszych doswiadczeniach,udzielic paru informacji na temat tego miasta,jak Wam sie tam mieszka,jak ogolnie jest z praca,szkola,ludzmi,itd.
Moj adres : ania.appletree@yahoo.com
Czekam na maile i pozdrawiam serdecznie!!!

ania26


Śr 04 paź, 2006 00:16

witamy cie serdecznie.jedno slowo jak juz tu przyjedziesz to nie bedziesz chciala wracac do chicago.Tak apropo mam tam kuzzyna
witamy,witamy jeszcze raz serdeczna kolezanke

Avatar użytkownika
ewcia trojan
Weteran

  • Posty: 305
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 02:42
  • Lokalizacja: polska/warszawa/Portsmouth

Śr 04 paź, 2006 01:05

Hej,dzieki za odpowiedz!Mam taka nadzieje,ze nie bede chciala wracac!
Poza tym z tego co widze jest tam Was dosc duzo i to bardzo mile,ze cos robicie,ze trzymacie sie w grupie,naprawde jestem pod wrazeniem!
W Chicago raczej to niemozliwe.
Bardzo jestem ciekawa czy to mozliwe aby podjac prace i pojsc do szkoly jednoczesnie...czy ktos z Was ma taka sytuacje?

ania26


Śr 04 paź, 2006 15:02

mozna pracowac i chodzic do szkoly jednoczesnie :)

Avatar użytkownika
ewcia trojan
Weteran

  • Posty: 305
  • Dołączył(a): Śr 15 lut, 2006 02:42
  • Lokalizacja: polska/warszawa/Portsmouth

Śr 04 paź, 2006 16:10

Newcastel the best!a jakie okolice...zapraszamy!

Avatar użytkownika
Trombel
Weteran

  • Posty: 280
  • Dołączył(a): Cz 17 sie, 2006 16:37
  • Lokalizacja: suwalki/newcastel

Śr 04 paź, 2006 16:10

Jakie sa oplaty za szkole?(college lub tez inne kursy przygotowujace do zawodu)
I jak to jest z tymi wszystkimi numerkami (odpowiednik naszego Pesel,rozliczanie podatkowe i ubezpieczenie zdrowotne)?? :roll:

ania26


Śr 04 paź, 2006 16:12

NC widzialam tylko na fotkach,ale calkiem imponujaco wyglada no i strzeze Was calkiem niezly Aniol!!!Wiec chyba nie ma co sie bac...???

ania26


Śr 04 paź, 2006 16:34

wszelkie informacje znajdziesz na forum,tylko poszperaj troche,ogolnie troche latania jest z papierami ale nie za duzo,chyba ze chcesz zalatwic jakies dodatki to trzeba troszke dluzej poczekac.

Avatar użytkownika
Trombel
Weteran

  • Posty: 280
  • Dołączył(a): Cz 17 sie, 2006 16:37
  • Lokalizacja: suwalki/newcastel

Śr 04 paź, 2006 17:30

Sa tam wsrod Was ludzie z Zamoscia?Milo by bylo spotkac tu ziomali! :wink:

ania26


Cz 05 paź, 2006 16:17

College masz za darmo, prace musisz sobie znalezc sama ale jesli znasz angielski a mysle, ze tak jest znajdziesz ja bez problemu. Powodzenia nie wachaj sie, jest pewnie lepiej a do domu tez blizej a od tego miesiaca jeszcze bezposredni samolot bedzie do Polski. Mysle, ze Newcastle to dobry pomysl ::aplauz

Avatar użytkownika
czeladzianin
Bywalec

  • Posty: 182
  • Dołączył(a): Pn 29 maja, 2006 19:46

Cz 05 paź, 2006 16:44

czeladzianin napisał(a):od tego miesiaca jeszcze bezposredni samolot bedzie do Polski.

A po co jej to?
ania mieszka w Chicago :P

Avatar użytkownika
enigma
Weteran

  • Posty: 473
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 12:41
  • Lokalizacja: England

Cz 05 paź, 2006 18:19

Lot bezposredni...?Dlatego,ze dziewczyna teskni za krajem oraz ludzmi z niego pochodzacymi,gdyz jesli chodzilo by jej o kase to,mysle,ze nie wybieralaby sie tutaj.Nie jest to kraj oplywajacy we wszystko.
Ja mysle osobiscie,ze znudzilo ja ciagle ocenianie ludzi przez pryzmat posiadanych zasobow.W Europie jest troche inaczej i nie twierdze,ze nikt nie liczy sie z kasa,ale tutaj czesciej liczy sie czlowie na pierwszym miejscu,a nastepnie jego stan konta.Tam jest odwrotnie.
Ostatnio mojego znajomego bracia rowniez postanowili opuscic USA z uwagi na to,chociaz wielu z mieszkajacych tutaj polakow nie zarabia tyle co oni.
Natomiast w Chikago mieszka mnostwo polakow,ktorzy okupuja cala czesc miasta,gdzie nie konieczna jest znajomosc jezyka w odroznieniu do coraz bardziej wymagajacych mieszkancow np.Newcastle.
Napisze jedno:"Wszedzie dobrze,gdzie nas nie ma."oraz "Codze chwalicie swego nie znacie"
Jednakze bardzo serdecznie pozdrawiam kolezanke z Chicago.
::wales

bary


Cz 05 paź, 2006 18:26

Avatar użytkownika
Rych
Weteran

  • Posty: 2614
  • Dołączył(a): Pt 10 lut, 2006 19:02
  • Lokalizacja: Newcastle

Cz 05 paź, 2006 21:53

ania26 napisał(a):Sa tam wsrod Was ludzie z Zamoscia?Milo by bylo spotkac tu ziomali! :wink:

Hej Ania, nie jestem co prawda z Zamoscia i do Zamoscia mam kawal drogi ale bylem w Twoim miescie i baaardzo mi sie podobalo :mrgreen:
Pozdrawiam :cheer:

Avatar użytkownika
Simon
Admin

  • Posty: 936
  • Dołączył(a): Śr 22 lut, 2006 21:59
  • Lokalizacja: Grudziadz & Szczecin

Cz 05 paź, 2006 22:05

Nasza dawna(Polska)sasiadka pochodzila z Zamoscia i byla rowna kobitka 8)
Obecna i dawna,ktora juz tu mieszka 8) rowniez cala ferajna z Zamojskiego.Spoko;nie bedziesz osamotnina ::wales
::pijacy :cheer:

bary


Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Powrót do Forum ogólne