Kościół Online

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

N 16 sty, 2011 13:20

WHYDUCK napisał(a):jawik, Przeglądam temat i w jednym z postów wspominasz o szatanie;) kto wie może się mylę ale wiadomo że szatan przybiera różne postacie... być może właśnie z nim igracie;)


Ciiiiii...No musiales mnie wydawac Whyduck... :cry:
A ja chcialem wziasc tez Twoja duszyczke... :twisted:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

hibiscus
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Cz 13 maja, 2010 23:05
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

N 16 sty, 2011 13:27

Porozmawiajmy o tobie Jawiczku, co ty zrobiles aby choc jednemu maluczkiemu braciszkowi otworzyc drzwi Nieba? Albo jakie jest twoje zycie, ze poslugujesz sie tak mocnymi slowami?

Wcale nie bronie pana ksiedza, poprostu uczciwosc nakazuje aby ci co sa bez winy osadzali innych.

" Wszyscy jak owce zbladzilismy, kazdy z nas na wlasna droge zboczyl.
A Bog Jego (Jezusa) dotknol kara, za wine nas wszystkich"

Jako ze Bog Ojciec nie mogl poswiecic Siebie za nas( a jego sprawiedliwosc wymaga ze za kazdy grzech- smierc) to poslal Syna aby ten dobrowolnie oddal zycie jako baranek Bozy ktory gladzi grzech swiata.

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

N 16 sty, 2011 20:01

Hej swietny temat na kosciele online - "Maskarada".

Goraco zapraszam kazdego:)

http://live.kosciolonline.tv/

Dzisiaj(Niedziela) jeszcze o 21.00 naszego czasu. We wtorek powtorka o 19.00 naszego czasu.

To temat o mnie o Tobie, o kazdym z nas. To temat o hipokryzji tak czesto zarzucanej chrzescijanom.

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

N 16 sty, 2011 22:54

hibiscus, W tej kwesti jestem skłonny do negocjacji z niepozbawionymi walorów;) przedstawicielkami piekieł jak i niebios... ;)

Avatar użytkownika
WHYDUCK
Bywalec

  • Posty: 140
  • Dołączył(a): Cz 26 kwi, 2007 14:12
  • Lokalizacja: Newcastle

N 16 sty, 2011 23:01

Pyratic napisał(a):Porozmawiajmy o tobie Jawiczku, co ty zrobiles aby choc jednemu maluczkiemu braciszkowi otworzyc drzwi Nieba? Albo jakie jest twoje zycie, ze poslugujesz sie tak mocnymi slowami?


Co ja zrobiłem, co robię żeby otworzyć komuś wrota niebios? Zdarza mi się czasami zasponsorować imprezę. Ludzie piją i czują się jak w niebie. Każdą dziewczynę z którą jestem bliżej staram się wysłać do nieba też. Nie jestem w tej kwestii egoistą.
Moje życie jest raczej ciekawe. Spotykam różnych ludzi. Preferuje raczej tych naturalnych, a omijam sztuczniaków. Myślę raczej globalnie i szukam wzajemnych powiązań kulturalnych, religijnych. Czasami mam ciekawą rozmowę z muzułmaninem, czy buddystą. Nie dzielę ludzi według koloru skóry, czy religii. Preferuje prosty podział na dobrych i złych. Nie cierpię ludzi, którzy za wszelką cenę chcą być ważniejsi od innych, a nie zasługują zupełnie na to. Bardziej przemawia do mnie racja biedaka, który przedziera się przez życie z uporem. Krytykuje ludzi którzy zdają się biedniejszych od siebie nie zauważać. Tak na przykład nasz ojciec. Przyziemny jestem, twardo stąpający po gruncie. Nie ruszają mnie puste słowa, cytaty. Podążam raczej za duchem i nie odbierz tego Pyratic od razu jako duchem bożym. Mam tu raczej na myśli ludzką, najczystszą energię. Tak z grubsza wygląda moja charakterystyka. Musisz sam ocenić czy człowiek taki jak ja jest w stanie komuś otworzyć drzwi do nieba.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

N 16 sty, 2011 23:09

jawik napisał(a):Zdarza mi się czasami zasponsorować imprezę. Ludzie piją i czują się jak w niebie.



SANTO SUBITO!

Avatar użytkownika
WHYDUCK
Bywalec

  • Posty: 140
  • Dołączył(a): Cz 26 kwi, 2007 14:12
  • Lokalizacja: Newcastle

N 16 sty, 2011 23:12

jawik napisał(a):Co ja zrobiłem, co robię żeby otworzyć komuś wrota niebios? Zdarza mi się czasami zasponsorować imprezę. Ludzie piją i czują się jak w niebie. Każdą dziewczynę z którą jestem bliżej staram się wysłać do nieba też. Nie jestem w tej kwestii egoistą.
Moje życie jest raczej ciekawe. Spotykam różnych ludzi. Preferuje raczej tych naturalnych, a omijam sztuczniaków. Myślę raczej globalnie i szukam wzajemnych powiązań kulturalnych, religijnych. Czasami mam ciekawą rozmowę z muzułmaninem, czy buddystą. Nie dzielę ludzi według koloru skóry, czy religii. Preferuje prosty podział na dobrych i złych. Nie cierpię ludzi, którzy za wszelką cenę chcą być ważniejsi od innych, a nie zasługują zupełnie na to. Bardziej przemawia do mnie racja biedaka, który przedziera się przez życie z uporem. Krytykuje ludzi którzy zdają się biedniejszych od siebie nie zauważać. Tak na przykład nasz ojciec. Przyziemny jestem, twardo stąpający po gruncie. Nie ruszają mnie puste słowa, cytaty. Podążam raczej za duchem i nie odbierz tego Pyratic od razu jako duchem bożym. Mam tu raczej na myśli ludzką, najczystszą energię. Tak z grubsza wygląda moja charakterystyka. Musisz sam ocenić czy człowiek taki jak ja jest w stanie komuś otworzyć drzwi do nieba.



kupiony :)

Zdzicha
Rozkręca się

  • Posty: 41
  • Dołączył(a): So 11 gru, 2010 20:20

Pn 17 sty, 2011 00:24

WHYDUCK napisał(a):hibiscus, W tej kwesti jestem skłonny do negocjacji z niepozbawionymi walorów;) przedstawicielkami piekieł jak i niebios... ;)


W takim razie...ponegocjujmy...co masz mi do zaoferowania??? ;)
.... :?:
..pamietaj, ze tu chodzi o Twoja duszyczke...im bardziej grzeszna, tym bardziej cenna. ;)

hibiscus
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 23
  • Dołączył(a): Cz 13 maja, 2010 23:05
  • Lokalizacja: Tyne and Wear

Pn 17 sty, 2011 00:40

jawik napisał(a):Każdą dziewczynę z którą jestem bliżej staram się wysłać do nieba też.


A kazda madra kobieta wie, ze jak facet duzo gada-to MALO robi.

Pozdrawiam

bursztynek0704


Pn 17 sty, 2011 01:13

Widzisz moj drogi, jestem tutaj nowy ludzie mnie poznaja raz jako fanatyka innym razem psychola a jeszcze kiedy indziej jako kogos ktory tez cos wnosi:) Jak myslisz jaka cene place za to ze postanowilem powiedziec o Bogu na tym forum? Nie mam w tym zadnego interesu, nie chce zakladac kosciolow i czerpac zzyskow, wazniejsza sprawa jest czlowiek!

Opowiedzialem jak Bog przebaczyl mi moje grzechy i jak zostalem uwolniony, nie dlatego zeby sie pysznic i szukac poklasku bo przeciez nikt mi nie wtoruje. A ja nadal z uporem maniaka udzielam sie i polki czas, chce to robic. Przezywam to co tu sie dzieje, i dotykaja mnie rozne uwagi, i staram sie sluchac. Ale mam cel.

Widzialem kiedys chlopaka ktory spowiadal sie u ksiedza, i odszedl taki sam jaki byl. Widzialem faceta w starszym wieku Polaka, w autobusie, chcial rozmawiac o zyciu o Bogu o smierci, jego kobieta go zbywala bo sie wstydzila innych ludzi. Rozumiesz o co tu chodzi?

Rozmawialem z waszym ksiedzem i spytalem go : dlaczego nie nauczasz ludzi? wzruszył ramionami i nic nie wyjasnil. Moze teraz mnie rozpozna bo byl u mnie w domu pare razy na rozmowach. Odwazylem sie i rozmawialem z nim wiesz?

Znam twoje rastafarianskie niebo, najlepiej jest jak cos sie kreci bo reszta to nirwana.
Te parenascie lat temu jak sie nawracalem, to byla nas grupka glownie rastuchy,i jeden krisznowiec, ja pankowalem. To bylo juz po jarocinach i reggae nad warta, a i żarnowiec odzwiedzilem:) bylismy glodni Boga i Bog dal nam sie znalesc. Widzialem zeczy o ktorych pisze w ewangeliach, mielismy nasze male przebudzenie, ktorego do konca zycia nie zapomne.

Dzisiaj widzac wasza religie, chce tylko powiedziec ze Bog to nie religia i nie da sie go zamknac w waszych normach. Jesli pragniesz to przyjdz- tak powiedzial Jezus! i to do was mowie a wy sie smiejecie.
Widzisz, nie jestem katolikiem chociaz formalnie jestem, tez znam paru ksiezy ale to sa jednostki, ludzie ktorzy szukaja Boga i poswiecili sie temu. Poza tym pozostaje absurd- nasza polska rzeczywistosc.
Najbardziej irytujaca dla mnie rzeczą jaka odkrylem, po jednej z mszy gdzie ksiadz glosil ciekawe kazanie, bylo to ze znalazlem to kazanie w necie, moze nie doslownie ale wiele bylo wspolnego. Potem dowiedzialem sie ze w sumie to na kazda msze maja juz "gotowce" i nie musza sie pocic aby dac wam "chleba". To bylo na tej stronie:

http://www.katolik.pl/index1.php?st=cale&typ=homilia
( ciekawa homilia bedzie w ta niedziele)

Ucza was ze w ciagu liturgicznego roku przeczytacie ewangelie w kosciele, ale jak przychodzi co do czego to tak naprawde nie znacie Boga.
Juz slysze te opinie " a mialo nie byc o kosciele katolickim" i nie jest, jest o was!

Ale czy to znaczy ze kogos przekreslam? wyzywam od szatana albo skazuje na banicje(odrzucenie) nie! Ale tez nie zgodze sie na bledy w nauce Chrystusowej.

Bog nas ukochal nim mysmy zechcieli go poznac, i poslal swojego Syna jako ugode miedzy nami a Nim. To On jest naszym wtawiennikiem i oredownikiem i tylko On moze przebaczac nasze grzechy. Jezeli Bog nie wstydzil sie zostac czlowiekiem, i cierpial z nami wszystko oprocz grzechu,ponizony az do smierci krzyzowej, to jak wielka jest Jego Milosc do nas?
Jego grob nie byl na wawelu czy w Watykanie- Jego grob byl pusty!

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Pn 17 sty, 2011 08:42

bursztynek0704 napisał(a):
jawik napisał(a):Każdą dziewczynę z którą jestem bliżej staram się wysłać do nieba też.


A kazda madra kobieta wie, ze jak facet duzo gada-to MALO robi.

Pozdrawiam

Najpierw każda dziewczyna powinna wiedziec co sobą reprezentuje i nie myśleć o sobie niewiadomo co. Wiele faktów jest w stanie odstraszyć. Tutaj też można wprowadzic podział na te dobre i na te raczej złe z nadmiarem defektów.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 17 sty, 2011 08:53

Pyratic napisał(a): Rozmawialem z waszym ksiedzem i spytalem go : dlaczego nie nauczasz ludzi? wzruszył ramionami i nic nie wyjasnil. Moze teraz mnie rozpozna bo byl u mnie w domu pare razy na rozmowach. Odwazylem sie i rozmawialem z nim wiesz?


O. Wacław? Wszycy już tu chyba wiedzą że on nie jest tutaj w sprawach misyjnych, w celu krzewienia nauki bożej. Podejrzewam ze on o tym to raczej nic nie wie. Ale spytaj się ile za chrzciny ... :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 17 sty, 2011 09:37

on czy inny ksiadz, jaka roznica? jaka ma korzysc czlowiek z tego ze da ochrzcic swoje dziecko?...wiem mowiles o czyms innym, pamietasz ostatniego ksiedza? jaka roznica?

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Pn 17 sty, 2011 10:09

jawik napisał(a):
bursztynek0704 napisał(a):
jawik napisał(a):Każdą dziewczynę z którą jestem bliżej staram się wysłać do nieba też.


A kazda madra kobieta wie, ze jak facet duzo gada-to MALO robi.

Pozdrawiam

Najpierw każda dziewczyna powinna wiedziec co sobą reprezentuje i nie myśleć o sobie niewiadomo co. Wiele faktów jest w stanie odstraszyć. Tutaj też można wprowadzic podział na te dobre i na te raczej złe z nadmiarem defektów.


Tak.I niestety, ale to dziala W DWIE STRONY.
Tylko ze, My Kobiety nie klasyfikujemy facetow na ''dobrych''i ''raczej zlych z nadmiarem defektow''.Dla Nas Kobiet ten podzial jest prosty.Albo facet, albo dupek.


Pozdrawiam

bursztynek0704


Pn 17 sty, 2011 11:32

Nie wierze.... kazdy facet i dupek maja jakies minusy (nie ma idealow) i kazdy ma plusy (nie ma skonczonych szmat).
Czesto jest tez tak ze kobiety wola dupkow od facetow (trzymajac sie Twojego nazewnictwa). Ale ogolnie to sie robi offtopic i proponuje ta dyskusje przeniesc do innego tematu.

Avatar użytkownika
Slonick
Weteran

  • Posty: 481
  • Dołączył(a): Pt 15 paź, 2010 15:22

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Powrót do POGADUCHY