Kościół Online

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Pn 17 sty, 2011 12:02

Slonick napisał(a):Nie wierze.... kazdy facet i dupek maja jakies minusy (nie ma idealow) i kazdy ma plusy (nie ma skonczonych szmat).
Czesto jest tez tak ze kobiety wola dupkow od facetow (trzymajac sie Twojego nazewnictwa). Ale ogolnie to sie robi offtopic i proponuje ta dyskusje przeniesc do innego tematu.


Ach-ta Wasza meska solidarnosc ;)

Pozdrawiam


P.S.I koncze TEN temat! ;)

:cheer:

bursztynek0704


Pn 17 sty, 2011 19:09

Jawik, czy ty wogole skumales co tam wczesniej napisalem czy znowu mialem "natchnienie"?

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Pn 17 sty, 2011 20:43

Pyratic napisał(a):Jawik, czy ty wogole skumales co tam wczesniej napisalem czy znowu mialem "natchnienie"?


Ja to bym proponował trzymać się życia na ziemi. Dzieje się tutaj znacznie więcej. Zło i niedobrzy ludzie są wokół nas. Nie wiem jak inni, ale ja jak widzę jakies ewangelickie cytaty to czytam je tak jak uczą na kursie szybkiego czytania. Podwiadomość podobno rejestruje wszystko, więc zostawiam to dla niej. Mnie interesuje żywe życie. Zapytałeś sie o moje własne więc je opisałem w skrócie. Detali sam nie pamiętam. Masz jeszcze jakieś pytania chętnie odpiszę. No chyba że bedą juz zbyt intymne, to napiszę na pw :mrgreen:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 18 sty, 2011 08:46

Ja tez nie rozumiem katolików. Kilka kwestii wydaje mi sie wręcz z kosmosu i tylko udają życiowy wygląd. Ktos powiedzial ze to tak ma byc, inny potwierdzil a reszta uznala ze to prawda. Chciał bym troche przyziemnie popytać, bo wasz ksiądz nic mi nie wyjaśnił, ale tutaj to chyba nikt mi nie pomoże.

No nic Jawiczku, widze ze najlepiej to zapamietales kursy i ich idee, a szkoda bo sluchac to lepiej niz mowic.

Podzieliliście sie na tych co sa za i przeciw, ale tych co chcą zrozumieć to mało. Pozdrawiam

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Wt 18 sty, 2011 09:15

Pyratic napisał(a):Spoko kolego ja tez nie kumam katolikow, i bardzo czesto zachowuje sie jak ty:) Pozdrawiam

Zaraz, zaraz, ja nigdzie nie napisałem że nie kumam katolików. Pisałem tylko że wszedzie znajdziesz złych i dobrych ludzi, bez wzgledu na wyznanie. Moim zdaniem każdy moze w każdym wyznaniu znaleźć to czego szuka. Tyle że tutaj moze się pojawiać kwestia, że ktoś chce się czuć inny, lepszy, oryginalny, żyć w przekonaniu że właśnie on odkrył prawdę :D Weźmy tak dla przykładu świadków jehowch. Oni oficjalnie twierdzą, że tylko oni mają rację i niebo bedzie tylko dla nich.
Nie wiem z jakich pobudek Ty szukasz inności. Wierz mi że czasami coś czego uparcie szukasz w 'zaświatach', jest na wyciągnięcie ręki. Faktycznie nie mam żadnego katolickiego przykładu w Newcastle, którym miałbym się poprzeć, ale takowe istnieją, bo ich spotykałem.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 18 sty, 2011 09:23

Jawik to ja nie rozumiem katolikow nie ty. Napisalem to odnosnie tego ze ty nie kumasz ewangelikow:)

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Wt 18 sty, 2011 09:26

Pyratic napisał(a):Podzieliliście sie na tych co sa za i przeciw, ale tych co chcą zrozumieć to mało. Pozdrawiam


Podzieliliśmy sie za i przeciw, bo faktycznie nie mamy prawdziwego księdza. Ten obecny potrafi tylko msze odprawiać i stosować terror finansowy. Przyznasz że sporo ludzi tutaj potrafiło by to zrobić. Myślę że potrzebowałbym z tydzień żeby nauczyć się odprawiania mszy :D Gotowe kazania można znaleźć w interenecie, ale myślę że raczej nie potrzebowałbym gotowców. Chętnie sobie bym posłuchał jakie grzeszki mają parafianki, szczególnie te młodsze ;)

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 18 sty, 2011 09:27

Pyratic napisał(a):Jawik to ja nie rozumiem katolikow nie ty. Napisalem to odnosnie tego ze ty nie kumasz ewangelikow:)


Zmieniasz za szybko swoje wypowiedzi i cytuje te już nieobecne :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 18 sty, 2011 09:36

Moze nie tyle co zmieniam ale dopisuje reszte mysli i poprawiam obecne:)

Ja nawet chcial bym byc katolikiem, ale jak mam byc katolikiem skoro nie rozumiem waszej religii, a nikt nie kwapi sie by mnie pouczyc- nawet wasz ksiadz- zaproszenie do mnie ma i jest wciaz aktualne:) Czy to jest szukanie w "zaswiatach"?

Widze ze to o tych kazaniach doczytales w moim poscie, napewno cos jeszcze przeczytales- pamiec dziala:)

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Wt 18 sty, 2011 09:43

jawik napisał(a):
Pyratic napisał(a):Podzieliliście sie na tych co sa za i przeciw, ale tych co chcą zrozumieć to mało. Pozdrawiam


Podzieliliśmy sie za i przeciw, bo faktycznie nie mamy prawdziwego księdza. Ten obecny potrafi tylko msze odprawiać i stosować terror finansowy.


To z tym podzialem to nie jest kwestia ksiedza i finansow. U protestantow praktykuje sie dziesiecine i tez maja plakac? kazdy musi z czegos zyc, a ze ksiadz wybral taki zawod a nie inny to co bys chcial? Niebo na ziemi? Slyszales o parafianach co odprawiali kilka lat msze albo spowiadali ludzi? Łapano takich kiedys:)

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Wt 18 sty, 2011 09:49

jawik napisał(a): Myślę że potrzebowałbym z tydzień żeby nauczyć się odprawiania mszy :D Gotowe kazania można znaleźć w interenecie, ale myślę że raczej nie potrzebowałbym gotowców.


Jesli nie potrzebowal bys gotowcow to o czym bys mowil? napewno glos stanol by ci w gardle i trema opanowala, to nie takie proste chyba ze masz juz doswiadczenie.

slyszales ten kawalek?
http://www.youtube.com/watch?v=lsxVObDfG5A

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Wt 18 sty, 2011 21:09

Jak słuchasz takiej muzyki, to już jesteś mój kolega ::pijacy
Trema raczej by mnie nie zjadła, mam obycie sceniczne :D :cheer: :D
Apropos zarobkow książęcych. Zarabiac nie oznacza wydzierać. Żyją wśrod nas i biedniejsi, których zdaje sie niezuważać.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 18 sty, 2011 22:19

A co robiles na scenie? Ja gralem pirata w teatrze ulicznym, taka mala przygoda :D

Eh tam, przejmujesz sie ksiedzem. On jest normalnym pracownikiem KK. Problem polega na tym: jak oni to robia ze zarabiaja na siebie i na kosciol?
Wiem ze wczesniej strasznie bronilem tego watka przed zakusami dogmatycznych wojenek.

Ale chyba czas aby powiedziec sobie jak to jest, ze ci biedniejsi wg Ciebie, i ci biedniejsi wg mnie(łaknacy sprawiedliwosci), nie maja oparcia w tych ktorym za to sie placi. Oczywiscie rozmawiamy o polsce i polakach, bo w angli jakos inaczej to wszystko wyglada.

Stworzylem na tym forum obraz siebie jako przedstawiciela swoich pogladow z ADHD i nikt chyba nie podejmie sie próby wytlumaczenia mi nauk koscielnych i, wyjasnienia mi tego fenomenu ze co niedziele ludzie wstaja ze swoich łóżek, ida do kosciola, sluchaja cos w co sami nie wierza, placa za to, a na koniec zeby bylo milo nazywaja innych innowiercami i tworza obraz swojego kosciola i dogmatow jako zrodlo swoich swiatopogladow.

Jawik, rozumiesz cos z tego? Nie wiem czy nadal nie zgadzasz sie ze mna w temacie "praktykujacy ateista", ja uwazam ze mozna byc takim. Ale zeby jeszcze za to placic?

A wiec problem nie polega na tym ze "biora", problem polega na tym ze "dajesz".
Dawac to dobra rzecz, mozna dac np owsiakowi, chlop szczerze podjol sie tej spolecznej sluzby, i nie mam mu za zle ze zyje tez z tego, powinien dostawac z rzadu jakas dotacje na zycie, zeby nie bylo ze bierze w kieszen:) Szpitale parenascie lat temu a teraz to niebo a ziemia. Nawet angielskie nie sa tak dobrze wyposazone, tzn te ktore ja znam:)

A wiec teraz ty (wy) opowiedz/cie o swoim fanatyzmie bo dla mnie to kosmos.

Jawik napisal: "Jak słuchasz takiej muzyki, to już jesteś mój kolega"
Ktos na facebooku zapodal i poskakalem troche przy ini kamozi:) ale generanie wole cos w rodzaju christafari, czy worshipowego.

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Śr 19 sty, 2011 08:38

Masz wiele racji. Żeby ci bogatsi nie dawali na każde zawołanie pieniędzy, to może byłby większy szacunek do człowieka, i nie powstał by w głowie księdza wizerunek bogatego polaczka na migracji. Słusznie też zauważyłeś, w któryms momencie, że ociec to prosty człowiek z wioski jest, więc jak widzi tak robi.
A co ja robiłem na scenie?
Plumkałem :impra:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

So 22 sty, 2011 23:55

Odpowiedz do kilku innych watkow gdzie sie wypowiadaliscie. Wklejam tu bo to takie pyraticowe:)

Jawiczku ty juz poszedles moim torem myslenia, i powiedz nawiedzone jakies jest to stanowisko? Mozna by zapytac: jak "nawiedzeni" sa ludzie ktorzy nie wiedza co czynia?
Innymi slowami, jesli mnie nazywacie nawiedzonym to co z ludzmi religijnymi? Czy to nie z powodu tych ludzi, inni nie chca slyszec o Bogu?

Mrufko dla ciebie cale dziesieciolecia musza uplynac, a ja uwazam ze nawet stulecia i tysiaclecia, dopóki ktos nie zacznie o tym mowic. Wierze w Boga i wierze ze Jezus zmartwychwstal, o tym opowiadam bo nie jest to kwestia urodzenia sie w danym kraju,woli rodzicow czy przekonania, ale doswiadczenia i Wiary.
Widzisz ty masz swoj sposob na przedstawianie swoich racji, i przeciez wcale go nie negowalem prosilem tylko zebys sama sobie zalozyla watek i tam opowiadala.
Uwazam ze twoj sposob na niewiele sie przyda, zreszta sama przyznalas ze to glebszy problem bo siedzi w ludzkiej psychice. Wiec jak z tego wyjsc? Nie sadzisz, ze wlasnie opowiadam o rozwiazaniu?
Zdaje sobie sprawe z tego ze wiekszosc mi nie uwierzy, ale moze sa tez tacy jak Jawik co zaczynaja sie zastanawiac, i dzieki Bogu za to bo chlopak jest blizej uwierzenia niz niejeden gorliwy, religijny, zamkniety w klasztorze mnich, nie mowiac o tych co w ogóle maja inne problemy.

Szanuje twoje wypowiedzi i uwazam ze jestes na tym forum potrzebna. Bardzo rozsadnie potrafisz zaznaczac wazne tematy. Uwazam ze nie jest w porzadku ze przedstawiciele PK przy KK, nie chca rozmawiac, widac rozumieja ze na milczeniu nic sie nie traci.

Pozdrawiam

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Powrót do POGADUCHY

cron