Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 01 sty, 2013 21:33

hej czy 5 lat w uk oznacza przed urodzeniem dziecka czy pobytu rodzica? ja pracuje w uk od 2006 roku ale syn urodzil sie w 2008.

pozdrawiam

artur32
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 01 sty, 2013 21:29

Pt 04 sty, 2013 00:43

5 lat przed urodzeniem dziecka.

rosalia
Rozkręca się

  • Posty: 94
  • Dołączył(a): Pt 14 lis, 2008 21:58
  • Lokalizacja: newcastle

Pt 04 sty, 2013 12:48

czyli jak moja pierwsza córka urodziła sie w 2005 r w Polsce tutaj na stałe przyjechała w roku 2011 to nie mam szans na zrobienie paszportu dla niej? nawet po okresie 5letniego jej pobytu tutaj?

malymoniek
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): N 09 gru, 2012 17:38

Pt 04 sty, 2013 19:25

Jest, ale to kosztuje.

Sa dwie drogi uzyskania brytyjskiego paszportu.

1. Gdy dziecko urodzilo sie w UK wtedy gdy rodzice (moze nawet jeden ale tego nie pamietam) legalnie przebywal przez 5 lat poprzedzajacych urodzenie dzecka w UK. W efekcie dziecko ma brytyjski paszport rodzice niekoniecznie.
Koszt tego jest kosztem wyrobienia paszportu (ceny nie pamietam).

2 Rodzice dziecka + dziecko wystepuja W UK o naturalizacje ( moga po 6 latach legalnego pobytu (dziecko moze byc krocej) .
Koszta to koszty naturalizacji plus koszt wyrobienia paszportow.

Rysiek

P.S. Poczytaj caly ten watek jest tam to dokladnie opisane.

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pt 04 sty, 2013 22:03

RysiekUK napisał(a): Rodzice dziecka + dziecko wystepuja W UK o naturalizacje ( moga po 6 latach legalnego pobytu (dziecko moze byc krocej) .
Koszta to koszty naturalizacji plus koszt wyrobienia paszportow.


A orientujesz sie czy mozna wystapic o naturalizacje samego dziecka, czy zawsze musi byc rodzic + dziecko??

Avatar użytkownika
Lucy
Weteran

  • Posty: 1740
  • Dołączył(a): Wt 14 lut, 2006 13:11
  • Lokalizacja: darlington

Pt 04 sty, 2013 22:50

Nie interesowalem sie tym

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... shcitizen/

i to

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... /borninuk/

a w tym drugim jest chyba dotyczy Nas ( czytam szybko wiec moge sie mylic)

Section 3(1) application - children who do not come under section 1(3) or section 1(4) whose parents are applying for British citizenship
If one or both of the child's parents are applying for British citizenship we may, if we believe it is reasonable under the circumstances, register the child under section 3(1) of the British Nationality Act 1981. We will normally only register the child if:

both parents are granted or already hold British citizenship; or
if one parent holds British citizenship and the other is settled in the United Kingdom.


Ogolnie mysle, ze trzeba wystapic jako "Rodzina"

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 07 sty, 2013 15:30

My tez dzis dostalismy brytyjski paszport dla naszej 2 letniej coreczki. Jestesmy w UK 8 lat, 5,5 roku przed urodzeniem dziecka. Aplikacje wyslalam w Sylwestra, paszpost przyszedl dzis czyli po 1 tygodniu od wyslania aplikacji....SUPERSZYBKO!!!!! Na poczcie skorzystalam z check n send co niby skraca caly proces. Do aplikacji dolaczylam brytyjski akt urodzenia dziecka, moj polski dowod, polski paszport dziecka, moje p60 za ostatnie 8 lat i moj home office. Nie dolaczalam zadnych dokumentow ojca. Zdziwilam sie ze aplikacja przeszla bo obawialam sie o 2007 rok, zrobilam sobie wtedy pol roku wakacji od pracy i na p60 mam male zarobki. Ale jak widac nie przejeli sie tym mocno i dzis swietujemy pierwszy brytyjski paszport w rodzinie.

Karmelada
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 07 sty, 2013 15:08

Śr 09 sty, 2013 10:18

Czy ktos byl by na tyle mily i napisal jak dokladnie wypelnic formularz o paszport dla dziecka chodzi mi o to co wpisac w 1 szej sekcji w 2 iej sekcji itd dziekuje

kr0026
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 09 sty, 2013 10:11

So 12 sty, 2013 22:41

kr0026 dlaczego nie wypenisz online?
duzo latwiej
forma wraca juz wypelniona i musisz tylko uzupelnic kilka danych

ja juz pisalam tutaj jako aleksandria2 ale zapomnialam hasla

ja po 2 tygodniach otrzymalam paszport dla syna
wyslalam 18 grudnia a paszport przyszedl 3 stycznia

bardzo szybko i bezproblemowo

aleksandria22
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): So 12 sty, 2013 22:37

So 09 lut, 2013 00:59

Witam Wszystkich,
Jestem u UK od ponad 8 lat (od roku 2004) a moj synek urodzil sie troszke ponad 2 lata pozniej (rok 2006). Wyslany byl wniosek o Brytyjski paszport, decyzja byla jednak odmowna.....powod: dziecko przyszlo ns swiat zanim moj pobyt w UK wyniosl 5 lat Czy cos moge w tym kierunku jeszcze zrobic aby uzyskac Brytyjski paszport dla synka?

Dziekuje I pozdrawiam.

mzjk
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): So 09 lut, 2013 00:48

So 09 lut, 2013 09:04

że się klasycznie wtrącę. zastanawiałem się swego czasu dlaczego rodzice tak usilnie starają się wyrobić angielski paszport swojemu dziecku? często spotykają się z odmowa i wieloma innymi utrudnieniami... przecież jak to dziecko zostanie tutaj, to bez problemu może się później obiegać o paszport, tak samo jak to robią osoby z innych krajów, czy to z Albanii czy z Ghany..... po co takiemu dziecku paszport teraz? chyba tylko dla satysfakcji i dumy rodziców. bo samo raczej nie pojedzie w kraje zakazane dla Polaków. marnotrawstwo czasu i energii.

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

So 09 lut, 2013 09:55

To ja moze klasycznie odpowiem.....
Prawo w Polsce niestety nie ulatwia rodzicom uzyskania paszportu szczegolnie wtedy gdy rodzice sie rozeszli a jeden z nich przez czysta zlosliwosc I samolubstwo nie wyraza swojej zgody na paszport. Przez to wiele dzieci I dalszych rodzin jest pokrzywdzonych gdyz dziecko to nie moze podrozowac I poznawac czlonkow rodziny w Polsce a takze stron w ktorych wychowywali sie rodzice. Tak wuec bardzo prosze zastanowic sie nad przyszlymi komentarzami I podsumowaniami decyzji co poniektorych rodzicow.

Pozdrawiam.

mzjk
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): So 09 lut, 2013 00:48

So 09 lut, 2013 11:15

ciekawe że istnieje kraj, który odmawia swojemu obywatelowi paszportu. jedno z rodziców, a tym bardziej matka powinna wystarczyć jako świadectwo. dziwne, że człowiek, który jest ojcem dziecka, ale już nie opiekunem ma cokolwiek do powiedzenia w tej sprawie. ale...

rozumiem, że biurokracji nie da się ominąć jak w jednym, tak i w drugim kraju, więc jak bym miał wybierać to bym wybrał jednak angielski paszport

wiedzę, że juz chyba za duzo mnie na tym forum - pójdę na spacer - ładna pogoda :cheer:

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

So 09 lut, 2013 14:42

Zgadza się :D Ile czasu trzeba zmarnować żeby wyrobić dziecku polski paszport w konsulacie a angielski o ile spełniasz wymogi możesz dostać w ciągu tygodnia (dokładnie tyle czekałem na paszport dla swojej córki) bez zbednych formalnosci i komplikacji, lekko,łatwo i przyjemnie :) Pozdrawiam :D

Val
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 02 gru, 2012 16:27
  • Lokalizacja: Qiryat Mal'akhi

Wt 12 lut, 2013 20:11

witam wszystkich
moze sie powtarzam ale chce miec wszystko jasne jezeli ktos moze mi pomoz
czyli powinnam o paszport dziecka wyslac applicacje wraz z 2 zdjeciami podpisanymi przez angola moje lub ojca dziecka p60 a jezeli on jest self employer to rozliczenia roczne z okresu 5 lat przed urodzeniem dziecka? oraz paszport jednego z rodzicow no i formularz musi byc podpisany przez angola czy cos jeszcze wiem ze moze bylo to juz napisane ale bardzo prosze o odp

s1m2
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Wt 12 lut, 2013 20:08

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Powrót do Forum ogólne