Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 30 kwi, 2013 11:10

jarekx napisał(a):tak, tylko trzeba podkreslic, ze jest to glownie dla dzieci urodzonych po roku 2010,(ilu jest polskich rodzocow znajduje sie w anglii, ktorzy speplniali warunki pobytowe w roku 2006, kiedy to prawo weszlo w zycie????) ktorych rodzice sa tu od 2004 roku a nie mieszac daty ,ze prawo nabyc paszportu dzieci rodzicow przebywajacych 5 lat tj.urodonych miedzy 2004-10 nieobowiazuje, pomimo spedzenia tutaj nawet 8 lat I wszystkich wymaganych warunkow!!!!


czy dla dzieci urodzonych 2009 jest inny przepis????? pierwsze slysze. Doczytalam o ostatnich informacjach i potwierdzam ze TRZEBA UDOWODNIC 5 LATWSTECZ PRZED URODZENIEM DZIECKA oraz, ze H&M REVENUE NIE PRZECHOWUJE WORK HISTORY TAK ODLEGLE LATA!!!
odeslano mnie do H&M REVENUE NATIONAL INSURANCE PAY AS GO EARN DEPARTMENT po potwierdzenie historie lat przepracowanych-mozna tez wypelnic forme online ALE CZAS OCZEKIWANIA NA TE DOKUMENTY 6-8 TYGODNI. Wiec radzilabym poczekac z podpisem-osoba British a UK paszportem na ostatnia chwile po uzyskaniu wszystkich dokumentow. Aplikacja podpisana jest wazna max miesiac czasu a i tak zalezy to od osoby do ktorej trafi twoja claim-niestety czasem sie upieraja ze podpisana claim mus byc do nich dostarczona/wyslana w przeciagu 2 tygodni.

bee
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 24 kwi, 2013 15:56

Wt 30 kwi, 2013 11:17

I jeszcze jedno- PODPIS DO APLIKACJI>>> GP TEZ MOGA ale w moim przypadku zapytali o £25 i o pozostawienie wszystkich dokumentow u nich (wyslaliby oni), poniewaz dane lekarza nie sa dostepne dla pacjenta. Oczyiscie trzeba byc zarejestrowanym w swoim GP min 2 lata. Najlepiej jest zadz i zapytac:) powodzenia wszystkim

bee
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 24 kwi, 2013 15:56

Wt 30 kwi, 2013 11:18

ja zalatwiajac paszport dla mlodszej corki (ur w 2012) pytalam o starsza corke (ur 2008) i Pani w infolinii powiedziala ze starsza nie moze miec paspzortu na tej samej zasadzie bo 5 lat wstecz Polska nie miala legalnego wstepu do UK czyli nie jestem wstanie udowodnic ze tutaj pracowalam legalnie ... to oczywiste :)

szukam wlasnie teraz informacji jak zrobic starszej corce paszport , bo slyszalam ze po 5 latach pobytu w UK bedzie mogla go dostac ... po urodzinach bedziemy sie starac normalna droga wysylajac wniosek z aktem urodzenia ... chyba ze ktos wie cos wiecej ??

anullka6
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 30 kwi, 2013 10:02
  • Lokalizacja: shepshed

Wt 30 kwi, 2013 11:22

Prawda jest ze kazda aplikacja to inna historia... Moj partner/ojciec dziecka jest tu od 2002 i byl studentem gdzie w tym czasie mozna bylo pracowac w wolne dni albo half term:) wiec oczywiscie mozna zlozyc aplikacje:)

bee
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 24 kwi, 2013 15:56

Wt 30 kwi, 2013 11:44

Czy oni przysłał dokładny wykaz ile zarobiłem za każdy rok?
Dzwonilem wczoraj do revenue i powiedział ze przysla tylko zestawienie odkąd dokąd jestem self emploged

Simon33
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 30 kwi, 2013 06:49

Wt 30 kwi, 2013 14:17

banan_85 napisał(a):
biedroneczka napisał(a):
banan_85 napisał(a):Jestem w trakcie aplikowanie o brytyjski paszport i nie bardzo wiem do kogo najlepiej uderzyc o podpisanie zdjecia. Z gory dzieki za odpowiedz.



Slyszalam ze mozna pojsc do swojego GP lub /health Visitori za jakas drobna oplata podpisza:-)


W poniedzialek rozmawialem na ten temat z health visitor i powiedziala ze zabronili im podpisywac z racji tego ze za duzo nielegalnych imigrantow itd itp. Bede jeszcze probowal u GP


Najlepiej by było żeby zdjęcie i aplikacje podpisał ci manager w pracy.

wirus
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 05 gru, 2012 13:37

Wt 30 kwi, 2013 16:17

anulka nie wiem do kogo kierujesz te cenne uwagi ale chyba nie czytasz z uwaga,sams napisala,ze corka urodzila ci sie w 2012 WIE SAMA ODPOWIEDZIALS SOBIE NA NURTUJACE PYTANIE, DOSTALAS BO WLASNIE CI SIE URODZILO PO TWOIM 5 LETNIM TU POBYCIE I DOTEGO PO 2010, WIEC JESLI BYLA BYS OD 2004 A URODZIAL BY CI SIE 2011 TO BEZAPELACYJNIE DOSTAJESZ NA CORKE PASZPORT!!! ALE TU MOWA JEST O LUDZIACH KORY PRZYJECHALI DUZO WCZESNIEJ OD CIEBIE!!!! A DZIECI URODZILY IM SIE MIEDZY 2006-2011 I CHODZ DUZO DLUZEJ TU SA I MOGA DUZO WIECEJ I DOGODNIEJ UDOWODNIC WSZYSTKO CO JEST WYMAGANE DLA OTRZYMANIA PASZPORTU DLA DZIECI I TAKKK SIE NIE KWALIFIKUJA, BO ICH DZICI URODZILY SIE WCZESNIEJJJJJ!!!!KAPUJESZ????CZY JECZE TRZEBA JAKIS WYJASNIEN???

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Pn 06 maja, 2013 11:14

bee napisał(a):Prawda jest ze kazda aplikacja to inna historia... Moj partner/ojciec dziecka jest tu od 2002 i byl studentem gdzie w tym czasie mozna bylo pracowac w wolne dni albo half term:) wiec oczywiscie mozna zlozyc aplikacje:)



Zgadzam sie czesto kazda aplikacja pomimo zblizonej sytuacji aplikujacych jest traktowana roznie w zaleznosci pewnie od tego na jakiego urzednika trafi

biedroneczka
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pt 16 lis, 2012 14:16

Pn 06 maja, 2013 15:01

Jarekx chcesz powiedziec, że po maju 2004 roku byles w UK legalnie przez co najmniej 5 lat i dziecko ktore urodzilo sie tutaj po Twoim 5 letnim pobycie nie dostało brytyjskiego paszportu.

Z tego co rozumiem jak funkcjonuje ten system jesli dziecko urodzilo sie tutaj przed majem 2009 roku( wstapienie Polski do Uni plus 5 lat) trudno jest pewnie dostać na nie paszport bo nie jest latwo udowodnic ze przebywalo sie tutaj 5 lat legalnie.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 06 maja, 2013 16:50

...dzieci urodzily sie w miedzy czasie naszego tu pobytu, wiec mimo to ze spedzilismy tu juz 8 lat to nie nalezy im sie passport jak tym co sie urodzily po 2010-11 I ich rodzice rowniez spedzili tu 5 lat nie wspominam tu o obowiazku wszlekiej dokumentacji pobytowej..


pozdrawiam

ps. jedyne wyjscie to skladac papiery do
http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/
do British citizenship

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Pn 06 maja, 2013 19:57

Prawo jest jakie jest.

Dziecko dostanie w miare prosto brytyjski paszport a co za tym idzie obywatelstwo kiedy urodzi sie tutaj, a przed urodzeniem dziecka jedno z rodzicow bedzie mialo permanent residance. W przypadku obywateli EU otrzymujemy to automatycznie po 5 letnim pobycie tu (czyli najwczesniej po maju 2009 roku jesli ktos przyjechal zaraz po wejsciu do Polski do Uni). W innym przypadku obywatelstwo i paszport poprzez naturalizacje po 6 latach pobytu (LINK ).

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 06 maja, 2013 20:22

tak, tak jak napisalem, dodales linka-to dobrze, najper musisz sie stac mieszkancem pozniej wystapienie o paszporta dala tych dzieci co urodzily sie w okresie przejsciowym, nie ma wyjscia

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Śr 08 maja, 2013 20:10

Jestem self employed od 2006 roku,synek urodził się w grudniu 2011
Problem w tym ze mam invoicy jako self employed lipiec 2006 do kwiecień 2007,za resztę lat do grudzień 20011 bank statment
Mógłbym odzyskać invoicy za wszystkie 5 lat ale chcą za to kase
Myśle ze szczegółowy bank statment pokazujący cotygodniowe wpływy w firmy wystarczy
Jeśli nie będę zmuszony poprosić o kopie za pozostałe lata
Myślicie ze bank statment wystarczy ?
I nie wiem czy nie umówić się na spotkanie w biurze paszportow,płaci się chyba £96 ale wtedy rozmawia się z urzędnikiem bezpośrednio i można coś tam podpowiedziec,wytlumaczyc no i paszport jest podobno w tydzień czasu -)

Simon33
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 30 kwi, 2013 06:49

Śr 08 maja, 2013 20:12

Jestem self employed od 2006 roku,synek urodził się w grudniu 2011
Problem w tym ze mam invoicy jako self employed lipiec 2006 do kwiecień 2007,za resztę lat do grudzień 20011 bank statment
Mógłbym odzyskać invoicy za wszystkie 5 lat ale chcą za to kase
Myśle ze szczegółowy bank statment pokazujący cotygodniowe wpływy w firmy wystarczy
Jeśli nie będę zmuszony poprosić o kopie za pozostałe lata
Myślicie ze bank statment wystarczy ?
I nie wiem czy nie umówić się na spotkanie w biurze paszportow,płaci się chyba £96 ale wtedy rozmawia się z urzędnikiem bezpośrednio i można coś tam podpowiedziec,wytlumaczyc no i paszport jest podobno w tydzień czasu -)

Simon33
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 30 kwi, 2013 06:49

Śr 08 maja, 2013 22:42

jesli chodzi o mnie to ci nie pomoge Simon,ja od zawsze pracowalem we firmie

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do Forum ogólne