Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Śr 10 kwi, 2013 21:59

biedroneczka napisał(a):
banan_85 napisał(a):Jestem w trakcie aplikowanie o brytyjski paszport i nie bardzo wiem do kogo najlepiej uderzyc o podpisanie zdjecia. Z gory dzieki za odpowiedz.



Slyszalam ze mozna pojsc do swojego GP lub /health Visitori za jakas drobna oplata podpisza:-)


W poniedzialek rozmawialem na ten temat z health visitor i powiedziala ze zabronili im podpisywac z racji tego ze za duzo nielegalnych imigrantow itd itp. Bede jeszcze probowal u GP

Avatar użytkownika
banan_85
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): N 01 cze, 2008 11:51

Cz 18 kwi, 2013 15:10

Już nic z tego nie rozumiem,dzisiaj dzwoniłem dowiedzieć się dokładnie jakie dokumenty potrzebne są do wyrobienia brytyjskiego paszportu dla dziecka a pani mi mówi że co najmniej jedno z rodziców musi mieć obywatelstwo brytyjskie bez tego nie ma co nawet próbować.Więc jak to jest?

jarcio
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 18 kwi, 2013 14:47

Cz 18 kwi, 2013 16:27

Pani nie zna prawa Państwa, którego jest obywatelem :) Nic dziwnego w tym kraju.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pt 19 kwi, 2013 08:14

[quote="RysiekUK"]Pani nie zna prawa Państwa, którego jest obywatelem :) Nic dziwnego w tym kraju.

Tak samo pomyślałem ale kłócić się z nimi nie ma co, bo i tak przecież oni wiedzą lepiej.

jarcio
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 18 kwi, 2013 14:47

Pt 19 kwi, 2013 15:44

Jak sie im zaczyna przytaczac ich wlasne paragrafy, to zwykle szyko traca pewnosc.

Rysiek

Avatar użytkownika
RysiekUK
Weteran

  • Posty: 279
  • Dołączył(a): So 16 cze, 2007 11:14
  • Lokalizacja: NE27

Pn 22 kwi, 2013 21:58

W jaki sposób mozna dokonac opłaty za paszport dla dziecka? dzieki za odp

joanna.sss
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Pn 22 kwi, 2013 21:52

Śr 24 kwi, 2013 12:09

joanna.sss napisał(a):W jaki sposób mozna dokonac opłaty za paszport dla dziecka? dzieki za odp


Ja wypelnilam ta ostatnia strone z ksiazeczi ktora byla dolaczona do aplikacji i wyslalam razem z reszta dokumentow

biedroneczka
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pt 16 lis, 2012 14:16

Śr 24 kwi, 2013 15:58

A co robic gdy P60 itp zaginely?
Czy ktos mial juz taka sytuacje?

bee
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Śr 24 kwi, 2013 15:56

Cz 25 kwi, 2013 15:02

potrzebuje pomocy w wypelnieniu aplikacji prosze o pomoc

ridic
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 25 kwi, 2013 14:55

Cz 25 kwi, 2013 15:04

prosze o kontakt telefoniczny moj numer 07578381205 Radek odwdziecze za pomoc

ridic
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Cz 25 kwi, 2013 14:55

Pt 26 kwi, 2013 14:33

Niedajcie sie sie zwiesc niescisloscia, ci co dostali passport dla dzieci to chyba fuksem bowiem nie wiedzieli o tym,ze trzeba udowodnic,ze....I uwaga na to- NA 5 LAT PRZED URODZENIEM DZIECKA W UK!!!!BYLISCIE PERMANENTLY RESIDENT IN THE UK dla tych co urodzili wczesniej jednyna droga to claim Borders Agency

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

So 27 kwi, 2013 10:44

jarekx napisał(a):Niedajcie sie sie zwiesc niescisloscia, ci co dostali passport dla dzieci to chyba fuksem bowiem nie wiedzieli o tym,ze trzeba udowodnic,ze....I uwaga na to- NA 5 LAT PRZED URODZENIEM DZIECKA W UK!!!!BYLISCIE PERMANENTLY RESIDENT IN THE UK dla tych co urodzili wczesniej jednyna droga to claim Borders Agency


No ale kazdy podkresla ze nalezy udowodnic ze 5 lat przed urodzeniem dziecka przebywalo sie w Anglii- a rezydetem z tego co sie orientuje staje sie automatycznie po okresie owych 5 lat. A aby udowodnic ze naprawde sie przebywalo wymagaja p60 co jest dla nich dowodem stalego zamieszania na terenie uk a takze ciaglosci zatrudnienia i nie pobierania zasilku dla bezrobotnych.

biedroneczka
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pt 16 lis, 2012 14:16

So 27 kwi, 2013 13:29

tak, tylko trzeba podkreslic, ze jest to glownie dla dzieci urodzonych po roku 2010,(ilu jest polskich rodzocow znajduje sie w anglii, ktorzy speplniali warunki pobytowe w roku 2006, kiedy to prawo weszlo w zycie????) ktorych rodzice sa tu od 2004 roku a nie mieszac daty ,ze prawo nabyc paszportu dzieci rodzicow przebywajacych 5 lat tj.urodonych miedzy 2004-10 nieobowiazuje, pomimo spedzenia tutaj nawet 8 lat I wszystkich wymaganych warunkow!!!!

jarekx
Bywalec

  • Posty: 113
  • Dołączył(a): So 08 mar, 2008 23:13

Wt 30 kwi, 2013 07:01

Witam! Czytam wątek od kilku z dni z wielka uwaga
Mam pytanie czy ktoś był w podobnej sytuacji,mianowicie...raczej spelniamy wymogi do wyrobienia synkowi paszportu tyle ze przyjechaliśmy do uk. W 2004 roku.
Przez pierwsze 2 lata pracowałem przez agencje,od 2006 do dzisiaj pracuje jako sell employed
I tu problem nie mam rozliczeń za 3 lata od swojego ksiegowego,mam invoicy od pracodawcy choć chyba nie wszystkie,dzwonilem do Revenue maja przysłać mi takie potwierdzenie ze jestem sell employed od 2006
Dodam ze synek urodził się 19 grudnia 2011
Zastanawiam się czy takie pismo z Revenue wystarczy czy musi być z wyszczegolnieniem ile zarobiłem w tych latach ,ile zapłaciłem tabu itd,itp
Zamówiłem tez w barclaysie bank statment za 6 lat wstecz,no i tam będziepokazane ile zarabialem
Nie wiem czy Ci od paszportów to zaakceptuja
Główne pytanie czy muszę okazać wyszczegolnione rozliczenia za każdy rok czy wystarczy to które maja przysłać z Revenue ze jestem self employed od lipiec 2006
Wszystkim serdecznie dziekuje

Simon33
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Wt 30 kwi, 2013 06:49

Wt 30 kwi, 2013 10:07

mozna zadzwonic do Revenue i poprosic o tax history swoja i wtedy przysla wszystko od samego poczatku Twojego pobytu tutaj !!
Ci co paszportu brytyjskiego nigdy nie wyrabiali powinni swoje 'cenne' uwagi zaochowac dla siebie !!!
trzeba udowodnic 5 lat wstecz dokladnie do daty urodzenia swojego dziecka ...
moja corka jest z 25 marca 2012 roku wiecj udawadnialam swoj pobyt i legalna prace od 25 marca 2007 !!!!!!!!!!!
jesli urzad bedzie potrzebowal jeszcze jakiegos dokumentu od Was ... odezwa sie po jakis 3 tyg z prosba o doslanei czegokolwiek ...
czesto czekaja na potwierdzenie od osoby ktora podpisze Wam wniosek ... ta osoba musi odeslac od nich informacje o Was i wtedy juz paszport jest wysylany :)
tak naprawde paszport lezy u nich gotowy i jesli dostana czego potrzebuja to od razu wysylaja :)
mi przyslali w piatek o doslanie dokumentow, wyslalam zaraz w piatek i we wtorek byl paszport !!!

w razie watpliwosci sluze pomoca :)

anullka6
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 30 kwi, 2013 10:02
  • Lokalizacja: shepshed

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

Powrót do Forum ogólne