Brytyjski paszport dla polskiego dziecka - tanio i prosto

Życie codzienne w North East i UK - Newcastle, Sunderland, Darlington, Middlesbrough, Gateshead, Consett...

Wt 19 lut, 2013 13:13

Najprosciej wypelnic aplikacje online na https://www.gov.uk/apply-renew-passport . Tak wypelniona aplikacje odesla w ciagu paru dni wraz z broszurka opisujaca co i jak. Zdjecia owszem 2 ale tylko jedno podpisane przez rodowitego tubylca. W broszurce jest pokazane jak to ma byc zrobione i co tam napisac. Potrzeba do tego P60 z 5 lat przed urodzeniem dziecka. To ma byc od jednego z rodzicow i nie nie musi byc tego samego rodzica, ktory aplikuje o paszport wypelniajac sekcje 9. Jesli ktos ma przedawniony paszport a posluguje sie dowodem osobistym wystarczy ten dowod osobisty musi on byc jednak wazny w chwili narodzin dziecka. Jesli tak jak w moim przypadku nazwisko matki bedzie inne na dowodzie osobistym/paszporcie gdyz dokument nie zostal zaktualizowany po zawarciu malzenstwa i jest inne niz na akcie urodzenia potrzebne bedzie tlumaczenie aktu malzenstwa.

yaro137
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 19 lut, 2013 12:42

Śr 20 lut, 2013 09:23

Witam wszystkich forumowiczów i bardzo proszę o pomoc w odpowiedzi na moje pyt.

-Przyjechalam do UK na początku -Wrzesnia 2007r.

-prace zaczelam od 14 wrzesnia na co mam potwierdzenie listu z Home Office ze od 14 wrzesia zaczelam prace dla danej firmy, mimo ze o Home Office glowny i ten aplikowalam dopiero w styczniu 2008r.(na glownym Home Office widnieje data- styczen 2008)

-urodzilam dziecko w polowie sierpnia 2012r czyli od przyjazdu mojego do UK brakuje ok miesiaca zeby bylo rowne 5 lat.
-jednakze mam wszystkie P60,bo biarac pod uwage lat rozliczen,to bedzie:
rok2007-2008 -ok4800funtow pracowane pol roku
rok2008-2009-ok 16,5 tys funtow
rok2009-2010-ok11,5tys futow
rok2010-2011-15 tys funtow
rok2011-2012-22 tys funtow
(moze zarobki od uwage,nigdy nie pobieralam zadnego benefitu)
czyli razem 5 lat do kwietnia 2012 roku,czyli ok 4mc przed urodzeniem dziecka.
Moje pyt.brzmi czy licza 5 lat od przyjazdu -do narodzin dziecka(wg tego brakuje 1 mc),
czy 5 lat- rozliczen do narodzin9wg tego mam na+4 mc)??
Jakolwiek glupie wydaje sie to pytanie,, to bede bardzo wdzieczna za odp:(
Pozdrawiam i zycze milego dnia

Lilka
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Śr 20 lut, 2013 08:49

Śr 20 lut, 2013 11:07

Do tej pory HMRC interesowaly rozliczenia roczne co sie zaczelo zmieniac ze wzgledu na przekrety z benefitami. Anyway, ich interesuje 5 P60 do urodzeniem dziecka i nie ma znaczenia czy pracowales caly rok czy nie byle bylo P60 za ten rok. Jesli dziecko urodzilo sie w 2012 potrzebujesz P60 za 2007,2008,2009,2010,2011 i tyle.

yaro137
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Wt 19 lut, 2013 12:42

So 23 lut, 2013 10:41

Mam prośbę do osób którym odmówiono paszportu gdyż brakowało im np. kilku miesięcy do tych wymaganych 5 lat. Jak długo czekaliście na decyzję. Chodzi mi o to czy decyzja odmowna przychodzi szybciej czy też trzeba na nią czekać tak długo jak na decyzję pozytywną z paszportem czyli jak niektórzy pisali na tym forum nawet 4,5 tygodnia.

Drugie moje pytanie - to w jaki sposób mogę sprawdzić status mojego wysłanego wniosku. Czekam już ponad 3 tygodnie i .... cisza. Niektóre osoby na tym forum wspominały coś o jakichś mailach(?) gdzie dowiadywały sie o stanie zaawansowania przetwarzania wniosku.

asieq
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 23 lut, 2013 10:33

Cz 07 mar, 2013 11:10

czy oni potem odsyłają te wszystkie p60 z powrotem ? Pozdrawiam wszystkich

gajowy
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Cz 07 mar, 2013 11:01

Cz 07 mar, 2013 21:47

Mam pytanie odnośnie podpisu osoby ktora powinna znac nas 2 lata.
Czy ta osoba moze byc zwykłym Brytyjczykiem posiadajacym paszport czy musi byc to osoba, ktora jest osoba publiczna np. lekarz, adwokat, nauczyciel, ksiadz?
Znajoma powiedziala mi, ze powinna byc to osoba ktora skladala tzw. przysiege Hipokratesa.
Ile w tym prawdy?

Kasia_0207
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): Cz 07 mar, 2013 21:40

Wt 12 mar, 2013 16:33

Tak oto po 4 tyg i 1 dniu przyszedl paszport kurierem plus dokumety ktore wyslalem to jest swoj paszport, akt urodzenia i p60 za 6 lat tak dla pewnosci dodalem rok, do osoby ktora wpisalem nawet nie dzwonili ,nic o dziadkach nie pisalem i wszystko przeszlo :) poz i dzieki za temat jak sa jakies pytania to smialo dziekuje

kr0026
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Śr 09 sty, 2013 10:11

N 17 mar, 2013 12:43

mam pytanie jak wyrobić dziecku które się urodziło tu w anglii ale ja przebywałam i pracowałam tu rok moje dziecko posiadało już pierwszy paszport polski ten na rok tymczasowy . A od 3 lat nigdzie nie mogę wyjechać bo dziecko nie posiada meldunku w polscę i nie mogę wyrobić polskiego a bym chciała wyrobić angielski proszę pomóżcie mi jestem już naprawdę zdesperowana. DODAM JESZCZE ŻE JESTEM SAMOTNA MATKA ORAZ NIE MAM OJCA WPISANEGO W ŻADEN DOKUMENT A SŁYSZAŁAM ŻE JAK DZIECKO PRZEBYWA W UK PRZEZ 5 LAT INIGDŻIE NIE WYJEŻDŻAŁO TO MOŻE OTRZYMAĆ PASZPORT BRYTYJSKI CZY TO PRAWDA Z GRY WIELKIE DZIĘKI
:D

emmka9
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 17 mar, 2013 07:51

So 30 mar, 2013 03:04

Lucy napisał(a):
RysiekUK napisał(a): Rodzice dziecka + dziecko wystepuja W UK o naturalizacje ( moga po 6 latach legalnego pobytu (dziecko moze byc krocej) .
Koszta to koszty naturalizacji plus koszt wyrobienia paszportow.


A orientujesz sie czy mozna wystapic o naturalizacje samego dziecka, czy zawsze musi byc rodzic + dziecko??


Oczywiscie ze mozna tylko dla dziecka!

pablo
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 04 lut, 2010 18:39

So 30 mar, 2013 03:09

RysiekUK napisał(a):Nie interesowalem sie tym

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... shcitizen/

i to

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/briti ... /borninuk/

a w tym drugim jest chyba dotyczy Nas ( czytam szybko wiec moge sie mylic)

Section 3(1) application - children who do not come under section 1(3) or section 1(4) whose parents are applying for British citizenship
If one or both of the child's parents are applying for British citizenship we may, if we believe it is reasonable under the circumstances, register the child under section 3(1) of the British Nationality Act 1981. We will normally only register the child if:

both parents are granted or already hold British citizenship; or
if one parent holds British citizenship and the other is settled in the United Kingdom.


Ogolnie mysle, ze trzeba wystapic jako "Rodzina"

Rysiek


Blad mozna wystapic tylko dla dziecka i moze to zrobic jeden z rodzicow (jego dokumenty P 60 itp ) za zgoda drugiego rodzica .

pablo
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 04 lut, 2010 18:39

So 30 mar, 2013 03:19

Florka napisał(a):Paszportu nie wydadza nawet jak zabraknie 1 dnia - takie sa przepisy ale ciagle mozesz otrzymac brytyjskie obywatelstwo i paszport dla swojego dziecka, nawet jesli nie masz 5 letniego pobytu. Procedura jest jednak dluzsza i bardziej kosztowna bo trzeba zlozyc aplikacje MN1 o nadanie dziecku brytyjskiego obywatelstwa w Home Office i zaplacic okolo 540 funtow . Po uzyskaniu certyfikatu mozna juz bezposrednio aplikowac o paszport.



Trzeba zaplacic 551 fuli i trzeba udokumentowac 5 lat pobytu ,(P 60 i home office).Przynajmniej tak bylo w moim przypadku a robilem to za posrednictwem National Checking Service gdzie urzednik dzwonil bezposrednio do Home office .Dodam ze obywatelstwo dla dziecka dostalem po 3 tygodniach !

pablo
Początkujący na forum

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): Cz 04 lut, 2010 18:39

N 31 mar, 2013 00:22

Witam.
Śledzę to forum już od dłuższego czasu i widzę ze jest sporo osób które potrafi ludziom pomoc.
Właśnie z tego forum dowiedziałem sie ze bede miał możliwość wyrobienia brytyyjskiego paszportu mojej córeczce która dopiero ma sie narodzic w końcu kwietnia. Perspektywa wyrobienia paszportu dla niej jest dosyć odległa ale cały czas nurtuje mnie jedno pytanie. Czy ktoś z tu obecnych forumowiczow otrzymał paszport dla swojej pociechy pomimo iż nie posiadał rejestracji w Home Office?
Pracuje w jednej firmie już od ponad 5 lat. Mam wszystkie P60 za ten okres. Niestety nie mam rejestracji w Home Office. Wiem ze rejestracja już nie jest obowiązkowa od 30 kwietnia 2011 roku ale jak to sie ma w tej mojej sytuacji. Dodam tylko ze na wszystkich forach mozna znaleźć informacje ze potrzebne sa tylko P60 a nic na temat rejestracji w Home Office. Czy urzędnicy z wydziału paszportowego weryfikują jakoś informacje na temat rejestracji w Home Office.
Proszę wszystkich o jakiekolwiek informacje.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Pytonik
Cześć, jestem tutaj nowy

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): N 31 mar, 2013 00:06

N 31 mar, 2013 20:54

Jestem w trakcie aplikowanie o brytyjski paszport i nie bardzo wiem do kogo najlepiej uderzyc o podpisanie zdjecia. Z gory dzieki za odpowiedz.

Avatar użytkownika
banan_85
Rozkręca się

  • Posty: 83
  • Dołączył(a): N 01 cze, 2008 11:51

Śr 10 kwi, 2013 10:32

banan_85 napisał(a):Jestem w trakcie aplikowanie o brytyjski paszport i nie bardzo wiem do kogo najlepiej uderzyc o podpisanie zdjecia. Z gory dzieki za odpowiedz.



Slyszalam ze mozna pojsc do swojego GP lub /health Visitori za jakas drobna oplata podpisza:-)

biedroneczka
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pt 16 lis, 2012 14:16

Śr 10 kwi, 2013 10:40

asieq napisał(a):Mam prośbę do osób którym odmówiono paszportu gdyż brakowało im np. kilku miesięcy do tych wymaganych 5 lat. Jak długo czekaliście na decyzję. Chodzi mi o to czy decyzja odmowna przychodzi szybciej czy też trzeba na nią czekać tak długo jak na decyzję pozytywną z paszportem czyli jak niektórzy pisali na tym forum nawet 4,5 tygodnia.

Drugie moje pytanie - to w jaki sposób mogę sprawdzić status mojego wysłanego wniosku. Czekam już ponad 3 tygodnie i .... cisza. Niektóre osoby na tym forum wspominały coś o jakichś mailach(?) gdzie dowiadywały sie o stanie zaawansowania przetwarzania wniosku.




Witam ja mialam taki problem bo wyslalam moje 5 p60 ale to im nie wystarczylo musialam wyslac dowod na to ze dokladnie 5 lat przed urodzeniem corki przebywalam w Anglii np payslip lub jakis rachunek.A list z prosba o wyslanie dodatkowycjh dokumentow otrzymalam po ok tygodniu od zlozenia aplikacji...wiem ze niektorym przymykali oko i wydaje mi sie ze to zalezy od urzednika na jakiego trafi aplikacja, chociaz mysle ze moze zalala ich fala aplikacji od malzenstw i par gdzie zadne nie jest brytyjczykiem i zaczeli precyzyjniej weryfikowac to...ale otrzymalam paszport bo dostarczeniu dowodow na moj 5 letni pobyt w uk.

biedroneczka
Początkujący na forum

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pt 16 lis, 2012 14:16

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Powrót do Forum ogólne