Drazliwy temat

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Cz 24 lis, 2011 21:53

Ok. to tym razem coś o mnie.
Od zawsze interesował mnie świat ,jego złożoność i mechanizmy. Dlatego też w pewnym momencie zająłem się studiowaniem historii. Czytałem o czasach Jezusa i nie tylko. Temat religijny wydal mi się wyjątkowo interesujący. Okazuje że się że przez cały przekrój historyczny ludzkości zawsze odradzali się i odradzają nawiedzeni ludzie, którzy coś czują, coś widzą i starają się to wcisnąć na siłę innym. Nie można ich brać poważnie, a nawet się w pewnym sęsie obawiać, podobnie jak i Ciebie Pyratic. Jesteś zbyt oddalony od normalnego życia. Ludzie Twojego pokroju mordowali podczas krucjat krzyżowych niewinnych, palili na stosach niewinnych i Tobie Pyratic podejrzewam żeby dano moc, to nie wiadomo czy takie coś się nie przydarzyło.
Wyrobiłem sobie światopogląd że nie można dzielić ludzi ze względu na kolor skóry i wyznanie religijne, bo to prowadzi do zła. Zadałem sobie trud poznania z lekka innych religii. Teraz poznaje ludzi je wyznających. Słucham ich punktów widzenia i nawet układa mi się wszystko w jedną całość.
Już dawno doszedłem do wniosku, że mamy jedynego Boga, my Katolicy, Żydzi, Muzułmanie i większość religii monoteistycznych. I co jest najważniejsze, wzięte z wszystkich religii, to czynienie dobra, A nie żarliwe modlenie się o siebie. Dodam jeszcze że wśród Katolików dosyć popularne jest modlenie w czyjejś intencji, czy pomoc innym. Najbardziej widoczne jest to w akcjach misyjnych. (nie mylić PMK w Newcastle). Muzułmanie też mają obowiązek pomocy itd. itd…
Co do Pism których wyczytałeś że wiara jest ważniejsza niż dobre uczynki uważam ze napisali je ludzie, którym zależało żeby nowi wyznawcy bardziej skupiali się na nowej wierze, pozostawiając czynienie dobra jako dodatek, który ma wynikać z wiary. Okazało się że byli w błędzie, bo się pojawił Pyratic który wziął za mocno do serca tylko wiarę i własne zbawienie. Niestety twórcy nie sądzili, że ich Pisma będą miały takie wzięcie wiele, wiele lat później
Minęło prawie 2000 lat a Ty Pyratic cały czas żyjesz w tamtym świecie. Cały czas walczysz z Rzymem tak jak i pierwsi Katolicy. Ale nie sądze żebyś wygrał, bo to są i twoje fundamenty i jakże wypaczone i chore.
Pytałeś się czy jestem Katolikiem. Uważam że jestem więcej niż Katolikiem, gdyż modlę się do Boga katolickiego, muzułmańskiego i żydowskiego. Trzeźwo patrzę z perspektywy historyka na twórców Pism, a jeszcze trzeźwiej na ich współczesnych interpretatorów. Śledzę też prace naukowe w tej dziedzinie, co się ci Pyratic raczej nie zdarzy bo ty wolisz dzielić i fantazjować w imię swojego zbawienia.
Dużo się zmieniło przez lata w moim Kościele i dużo się zmienia. Widać zdecydowaną różnicę pomiędzy różnymi okresami. Bywają też i błędy, bo Kościół tworzą tylko ludzie. Ja w nim mam kontakt z Bogiem, a nie słowem napisanym przez ludzi. Obecny Duch Sw mnie uspokaja.
I mam chyba racje, bo sam widzisz co z ciebie Pyratic słowa zapisane i modyfikowane przez wieki przez ludzi zrobiły.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pt 25 lis, 2011 07:31

Jeszcze coś napiszę z rana dla ciebie Pyratic. Zapewne przyznasz mi racje że autorami Pism są ludzie. Więc mam pytanie: Jaka jest zawartość Słowa Bozego w Pismach, a ile upchanej propagandy skierowanej na tamteh czasy, ale ciągle wywołującej nienawiść, separacje, wojny i niewinną śmierć? I wydaje sie że głównie ta propaganda ma dla ciebie znaczenie. Nienawidzisz własnego Koscioła w którym się wychowałeś, dążysz tylko do własnego zbawienia.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

So 26 lis, 2011 02:49

... i jeszcze coś napisze.
Kiedy pierwszy raz odkryłem znaczenie słowa outsider, zadziwiająco perfekcyjnie opisywało ono moją osobę. Nie była to internetowa publikacja, a jedna z książek pozwalająca normalnym ludziom zajrzeć w sfere psychiki. Okazało się że jestem osobą która nie podąża wedle społecznych kanonów, osobą postrzegającą rzeczywistość inaczej niż wszyscy. Spotkałem podobnych sobie mniej lub bardziej znanych ludzi. Ci mniej znani, bardziej osiągalni, są moimi przyjaciółmi. Ich najbardziej jestem w stanie zrozumieć i kontaktować się nawet niewerbalnie.
Otacza nas populizm, ludzka rzeczywistość , ale jakże plastyczna. Większość ludzi stwierdzi co ten Jawik znowu wypisuje. Część będzie miało niezłą zabawę ze znęcania się Jawika nad Pyratickiem. Niewielka część stwierdzi że ma on wiele racji. Jednak najwięcej będzie tych których kręci złośliwość Jawika.
Nie bez powodu były organizowane w Rzymie darmowe popisy gladiatorów. Sam więc organizuje podobne igrzyska w celu ukazania rzeczy oczywistych w nieco innej perspektywie. Kto zaskoczy zrozumie że w sumie najważniejszy jest inny, nawet obcy człowiek.
Kiedyś czytałem książkę o sensie życia. Po przebrnięciu przez wiele życiowych przykładów i rozdziałów, okazało się że sensem życia jest życie dla kogoś. Jest to motywem przewodnim w wielu religiach.
Tak więc życie tylko dla własnego zbawienia jest martwe Pyratic. I cytowane przez ciebie słowa są martwe.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 28 lis, 2011 13:20

Jezus, wysluchal mojej prosby o zycie, wybaczyl mi grzechy, leczy z chorob i uwalnia. Jego przebaczenie jest jak zalozenie swiezego swetra po roku tulaczki od pabu do pabu. Tego ci zycze, abys Jemu powiedzial "Tak".

Na tym to polega ze twoja wiara mowi : "jeszcze nie teraz, moze kiedys", moja mowi: "Dzis jesli Jego glos uslyszysz, nie zatwardzaj swojego serca!"

A jesli chodzi o twoje posty, nie bede komentowal, kazdy ma swoja droge, i kazdy swoja wine poniesie, bo co siejesz to i zbierac bedziesz.

Natomiast jesli chodzi o pytanie o pismo. Ta Biblia to nie Tolkien, przeczytaj i wtedy skladaj pytania.A jesli juz chcesz zaglebic sie w Biblie, to polecam korzystac z kilku przekladow, tylko nie od swiadkow Jehowy.

http://www.youtube.com/watch?v=J02MCXxq ... ure=relmfu

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Pn 28 lis, 2011 19:26

http://www.youtube.com/watch?v=k4bc_NES ... re=related

"The third miracle" - "Trzeci cud" Agnieszki Holand to film dla ateistów i wierzących jest niesamowity ale musicie go zobaczyć w całości.

Avatar użytkownika
Colo
Bywalec

  • Posty: 202
  • Dołączył(a): Wt 06 lip, 2010 12:13

Wt 29 lis, 2011 08:42

Ja nie mogę takich filmów oglądac, bo będę płakać, wrażliwą mam duszę. Albo ściągnę moja dziewczyna też lubi popłakać :D

http://rapidshare.com/files/329299723/T ... .part1.rar
http://rapidshare.com/files/329321825/T ... .part2.rar
http://rapidshare.com/files/329326437/T ... .part3.rar

Jeżeli można takie linki tu umieszczac :master:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Śr 30 lis, 2011 14:26

Witam,
czytam, czytam i czytam te wasze posty i nic z nich nie rozumiem.
Po pierwsze w UK funkcjonuje i trzyma się dość dobrze KOŚCIÓŁ KATOLICKI.
Nie rozumiem więc Waszych rozterek czy do kościoła polskiego czy angielskiego ?
Jeżeli to Kościół Katolicki Angielski to proste jak cep, że to nasza wiara. Wystarczy znać język angielski i w pełni uczestniczyć w mszy.
Jeżeli to Kościół Anglikański Zreformowany to trochę inna bajka (jednak nadal chrześcijanie)
Zastanawiam się w jakim celu pojawiła się w Anglii Polska Misja Katolicka ? Komu ona jest potrzebna ? Przecież tutaj funkcjonują szkoły katolickie, (dotowane przez państwo) kościoły, zgromadzenia itd.
Pytam komu jest potrzebny POLSKI KSIĄDZ ?
Jeżeli odpowiecie sobie na to pytanie to myślę, że stanie się jasnym, że nie chodzi tu o wiarę lecz o KASĘ !!!!
Brakuje już miejsc w Polsce gdzie można by tych klechów obsadzić na stanowiskach więc szuka się miejsc na ziemi aby było im dobrze. Do Kamerunu taki nie pojedzie bo co tam za pieniądz ? Do Iranu ? A po co ? Zabiją jeszcze gościa. A on tylko przedsiębiorca a nie krzewiciel wiary. W tym tkwi problem.
Powtarzam w UK istnieje kościół katolicki !!!! Ja osobiście nie potrzebuję POLSKIEGO KSIĘDZA, któremu muszę odprowadzać daniny za każdą jego czynność.

WAGABUNDA
Rozkręca się

  • Posty: 77
  • Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 20:03

Pt 02 gru, 2011 15:55

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Pt 02 gru, 2011 19:43

Widzisz WAGABUNDA to sie nazywa PPK (Prawdziwy Polski Ksiadz) z linka Pyratica. Jestem pod wrażeniem, naprawdę. Skromny, wątpie żeby był chciwy, i potrafi przewracać prawie wszystkich parafian na raz :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

So 03 gru, 2011 08:54

Krew mnie zalewa jak czytam o Polskiej Misji Katolickiej w Anglii a szanowny ksiądz w drugim lub trzecim zdaniu mówi, że dzisiejsza Polonia nie jest zbyt hojna w datkach na misję. Wylicza jak to muszą żebrać aby otrzymać komputer od uniwersytetu itp. Dalej mówi ile to oni dobrego robią dla Polaków. Szkółki sobotnie gdzie ludzie nauczają bezpłatnie. Tyle tylko, że wysyłając tam dziecko trzeba płacić. Kluby przy kościelne gdzie spotykają się Polacy i mogą sobie pomagać wzajemnie. Jeden wielki fałsz i obłuda.
Ta misja miała sens do końca lat 90. Nie dzisiaj w dobie internetu, zjednoczonej europy i mnóstwem kościołów katolickich w UK. Ja jak dotychczas byłem w 10 Kościołach katolickich w Newcastle. To zapewne nie wszystkie. Masz ochotę pomodlić się to masz zapewne w swojej dzielnicy kościół. Czy ta modlitwa jest inna ? Czy Pan Bóg nie zrozumie Polaka w UK i potrzebny jest Polski ksiądz - tłumacz ? Nie wspomnę już o tym, że Angielscy księża na co dzień zajmują się normalnym zarabianiem pieniędzy, remontem kościoła. Nie uważają się za wysłanników Boga na ziemi, lecz za zwykłych ludzi, których nie trzeba całować po rękach.
Siostry zakonne mieszkają w wynajętych flatach w najbiedniejszych dzielnicach i w dzień i w nocy służą ludziom pomocą. To się nazywa poświęcenie dla innych i dla Boga. Oni nie mają pałaców nie opływają bogactwem. Ot zwykli ludzie służący Bogu i ludziom. Przynajmniej ja z takiego kościoła jestem zadowolony.

WAGABUNDA
Rozkręca się

  • Posty: 77
  • Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 20:03

So 03 gru, 2011 14:52

Ile w tym racji. Też tak kiedyś pisałem. Złe czasy nadciągają dla tłustego kleru oj złe. Trzeba będzie zacisnąć pasa tak jak to juz coponiektórzy parafianie zrobili.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

N 04 gru, 2011 22:55

WAGABUNDA napisał(a): Przynajmniej ja z takiego kościoła jestem zadowolony.


A czy kosciol, jest zadowolony z ciebie?
Przychodzi taki "wierzacy" jeden z drogim i opowiada, jak to mu nie pasuje sytuacja, polskiego kosciola katolickiego. Polska misja katolicka nie jest dla angoli ale dla polakow, i ich rodzin. Nie znasz jezyka teutochonow? idziesz do PKK, a jak znasz, masz wiekszy wybor. I tak winniscie dziekowac Bogu, ze po lacinie do was, sie nie gada:)

Mnie tam takie liturgie nie kreca, wole zycie i Ducha Sw.

A tu moj bohater:
http://www.youtube.com/watch?v=vgpTjcNYKvg

"...a ty chcialbys, przyjemnosci bez konsekwencji?" :horse:
http://www.youtube.com/watch?v=rFxPIjiU ... re=related

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Wt 06 gru, 2011 19:02

Pyratic; Kościół to ludzie wyznający tą samom wiarę. Na czele tej podstawowej społeczności stoi ksiądz. Jego rola nie polega tylko na odprawieniu mszy i innych obrzędów. Ta osoba to przywódca duchowy oraz wzorzec do naśladowania. Jeżeli tak nie jest to ja jako osoba wyznająca tom samom wiarę mam prawo nie akceptować jego zachowań. Jeżeli ksiądz pójdzie do pracy aby zarobić na swoje utrzymanie to ja chętnie będę uczestniczył w kosztach jakie są niezbędne do funkcjonowania tego kościoła. Ksiądz jest człowiekiem a każdy człowiek ma jakieś obowiązki. Ja pracuję wychowuję dzieci biegam z nimi po lekarzach, imprezach i placach zabaw. Mam mało czasu dla siebie. Uważam, że w związku z tym ksiądz może spokojnie iść do pracy a i tak zostanie mu więcej czasu do przygotowania kazania niż mnie na odpoczynek.
Pytasz czy kościół jest zadowolony ze mnie ? Na to pytanie nie odpowiem Tobie ponieważ musiałbym pytać wszystkich wyznawców mojej wiary o to. Podkreślam to jeszcze raz. Problem nie leży w kościele lecz w jego przywódcach.
Co do PMK to nie ma ona uzasadnionej potrzeby istnienia w UK. W Polsce jest demokracja. Znam osoby, które raz w miesiącu latają do Polski. Mogą iść do kościoła. To nie te czasy kiedy emigranci mieli to miejsce między innymi do tego aby dowiedzieć się czegoś o ojczyźnie. Dziś jeżeli potrzebujesz kontaktu z Bogiem w kościele to w zupełności wystarcza te tubylczy.

WAGABUNDA
Rozkręca się

  • Posty: 77
  • Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 20:03

Wt 06 gru, 2011 20:38

Już zaczałem tracic nadzieje ze watek ktory zalozylem moze wrocic na wlasciwe tory , ze zjedzie na bocznice jawikowo-pyraticową , a tu surprise ::wales pojawil sie wagabunde i właściwy temat powrócił. No ja tam nie wiem czy cały kościół jest z Ciebie zadowolony , ale ja napewno. Racji Twoim słowom nie mozna odmówić , a co do wiary to ja bardzo lubie sie modlic w pustym kosciele , wtedy czuje spokoj i cisze a jesli chodzi o ksiezy to tez sa ludzmi i nie sa idealni jak my wszyscy , ale ja chcialbym by od czasu do czasu pomogli zrozumiec wiare . Kiedyś usłyszałem bardzo madrą opinie. KIEDYŚ KSIĘŻA STALI OBOK A DZIS ZASLANIAJA OŁTARZ. A przecież w kościele nie ksiądz jest najważniejszy. Tak sadze

Poniewaz ostatnio dodajecie linki to ja tez mam link . Przeczytajcie

http://www.youtube.com/watch?v=nQ61iJS3 ... re=related

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Śr 07 gru, 2011 07:15

stare ludzie napisał(a):Już zaczałem tracic nadzieje ze watek ktory zalozylem moze wrocic na wlasciwe tory , ze zjedzie na bocznice jawikowo-pyraticową , a tu surprise ::wales


My tu jeszcze wrócimy z dwojoną siłą :horse:

A filmik...
to propaganda w stylu Pyraticowym :zly: w której wykorzystano głodne zwierzęta, i zdjęcia ludzi, pewnie będących w euforii czysto pogańskiej i nieświadomych że ktoś w przyszłości wykorzysta ich radość w innym celu. Ale ogólnie to raczej dobre wibracje :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Powrót do POGADUCHY

cron