Drazliwy temat

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 07 gru, 2011 13:38

Mocny temat, ale ....... dobry dla ludzi, którzy mają cały czas z górki. Dla tych co nie mają czym dzieci nakarmić niezbyt przekonywujący. Bo czy da się żyć miłością ?

WAGABUNDA
Rozkręca się

  • Posty: 77
  • Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 20:03

Śr 07 gru, 2011 14:10

Jasne sama miłoscia nie da się życ ale oprócz miłości jest jeszcze wiara i nadzieja. Co do tego ze zawsze z górki to ja miałem 20 lat pod górke i pod wiatr i chyba tylko nadzieja pozostala ze bedzie kiedys lepiej. Ale żeby nie było że moralizuje to mam pomysł


JESLI KTOS JEST W TRUDNEJ SYTUACJI , POTRZEBUJE POMOCY TO MOŻE NIECH NAPISZE A RESZTA FORUMOWEJ WIARY JAK BEDZIE MOGŁA TO POMOŻE . W KOŃCU TO ŻE SIE WYZNAJE TAKA A NIE INNA WIARE DO CZEGOS ZOBOWIAZUJE . WYZNAWANNIE WARTOŚCI NA PAPIERZE TO ŻADNA WIARA , JESLI NIE IDZIE ZA NIA DZIALANIE TO PO PROSTU HIPOKRYZJA.

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Śr 07 gru, 2011 19:03

JESTEM ZA !!!!

WAGABUNDA
Rozkręca się

  • Posty: 77
  • Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 20:03

Cz 08 gru, 2011 07:01

Już sam nie wiem co o tym sądzić. Czy Wy Stare Ludzie też lubicie intrygować, czy autentycznie wierzycie w dobre uczynki wynikajace z wiary? Jest troszkę ludzi tak postępujących na Ziemi. Nie twierdzę że ich nie ma. Ogólnie to ciężko pracujemy i było by ciężko oddać cześć profitów osobie która by tego potrzebowała, bo tak wynika z wiary...
Sam widzisz na przykładzie mocno zakochanego w Jezusie Pyratica. Chodzi mu o własne zbawienie. Inni ludzie są tylko po to żeby zaczęli robić podobnie :D Wiele ludzi popada w egoizm religijny, kocha... ale tak naprawdę kocha samego siebie. Podobnie jak ci ładniejsi z rana nie mogą się oderwać od lusterka. Jesteśmy ( z wyjątkami :D ) takimi zboczeńcami że głowa mała. Już nie będę podawać dalszych przykładów, które mnie w życiu zaskoczyły. Niektóre są oczywiste, niektóre utajnione. Dobrze wiedzieć z kim ma sie do czynienia :cool:

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

So 10 gru, 2011 22:50

Wiesz Jawik, straszne durnoty wypisujesz na tym forum. Nie wiem skad masz takie informacje o mnie, i wogole, jak mozesz tak pisac, nie znajac czlowieka.
To ze jestes "wiecej niz katolik", wcale nie upowaznia cie do sadzenia innych, a jak juz wykazalem, brak rzetelnej informacji, polaczonej z brakiem osobistej kultury, poprostu jest zJawiskowe, i w tym przypadku łatwo to dostrzec.
Jak dla mnie mozesz byc bielszy niz Majkel Jakson (notabene, gwazda popu),to nie zmieni faktu, ze poprostu klamiesz.
A tak swoja droga, pytanie retoryczne i tylko do Jawika: jaka roznica miedzy, populizowaniem a intrygowaniem?

Co do Wagabundy i starych ludzi, powinienes brac przyklad, z dobrych polskich tradycji. Polak nie taki, zeby nie pomogl, a wiec podpisuje sie pod propozycja chlopakow, i nie dlatego ze byc moze zawisnie to w eterze, ale chocby dla przykladu, ze jestem gotow- bo jestem. To nazywa sie bezinteresowna Milosc, Milosc Agape, Taka Miloscia Bog ludzi ukochal i to przez ta Milosc, Bog sprawia ze mozemy byc uzdrawiani Jego Moca, ze mozemy byc podnoszeni z naszej niedoli. To ta Milosc sprawia ze zycie jest warte przezycia, a Pan Panow, Jezus Chrystus, wart Milosci.

http://www.youtube.com/watch?v=T_2DF8eX ... re=related

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

N 11 gru, 2011 14:42

Ja znam tylko Pyratica. Avatara mocno zakochanego w Bogu, który na wzmiankę że trzeba pomagać ludziom raz pisze
Pyratic napisał(a):Samosprawiedliwosc... - i dobrze zrozumiales, myslisz ze ci wszysy asceci i inni hallah akhbar, nie czynia sobie dobrze? nawet ty prubujac mnie tu wkrecac w czynienie dobrze wciskasz mi kit jakoby Bog to honoruje. Mowisz tak aby inni cie sluchali... idz na ksiedza, moze kogos przekonasz.

następnie wyraża gotowość
Pyratic napisał(a):Polak nie taki, zeby nie pomogl, a wiec podpisuje sie pod propozycja chlopakow, i nie dlatego ze byc moze zawisnie to w eterze, ale chocby dla przykladu, ze jestem gotow- bo jestem. To nazywa sie bezinteresowna Milosc, Milosc Agape, Taka Miloscia Bog ludzi ukochal i to przez ta Milosc, Bog sprawia ze mozemy byc uzdrawiani Jego Moca, ze mozemy byc podnoszeni z naszej niedoli. To ta Milosc sprawia ze zycie jest warte przezycia, a Pan Panow, Jezus Chrystus, wart Milosci.

.. i takie tam pierdoły :mrgreen:
Faktycznie nie znam człowieka który pisze jako Pyratic, ale wygląda mi na niezłego pirata :mrgreen:
Także Pyratic nie powinienes tego brać do siebie, bo to tylko populizm czy intrygowanie.
Pozdrówko
aha Pyratic ja też tutaj jestem tylko avatarem, a w rzeczywistości wcale nie tak złośliwym i raczej pomocnym człowieczkiem. Częśc juz mnie zna :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

N 11 gru, 2011 22:54

Pyratic napisał(a):Czynic dobrze nie przestawaj, ale to do zbawienia i pokoju z Bogiem nie prowadzi. Bez Boga jestes poprostu religijny. Z Bogiem masz zycie!


To, napisalem w nastepnym poscie, zaraz po tym ktory cytujesz. Moze ten filmik pomoze ci zrozumiec o czym pisalem:
http://www.youtube.com/watch?v=q6eJBpmw ... r_embedded


Jezeli wczesniej nie zrozumiales o czym rozmawiamy, to jak mamy sobie wyjasnic? Obawiam sie ze juz dawno przestales ze mna rozmawiac, i stworzyles sobie cale forum avatarow, dla ktorych jestes cudenko- wiecej niz avatar- nie badz taki skromny...

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Pn 12 gru, 2011 07:48

Pyratic napisał(a):Jezeli wczesniej nie zrozumiales o czym rozmawiamy, to jak mamy sobie wyjasnic? Obawiam sie ze juz dawno przestales ze mna rozmawiac, i stworzyles sobie cale forum avatarow, dla ktorych jestes cudenko- wiecej niz avatar- nie badz taki skromny...


Zebym to tylko ja z Tobą próbował rozmawiać. Była nas cała rzesza zapalenców :D I co z tego wynikło? My swoje Ty swoje i takie tam rozmowy. Chyba nie jest z Tobą Pyratic możliwy dialog, bo dialog to odpowiadanie na pytania. Ja wróciłem do tego wątku, tylko i wyłącznie zeby wykazac jaki to nasz świat jest kolorowy :D Ale to tylko bajka, ludzka fantazja. Czasami obawiam się że i choroba.
To co robisz Pyratic można przyrównać do budowlanki. Przychodzi sobie taki budowniczy, wybiera co mu się podoba, i coś tam kleci. Jak jest kiepski, to potrafi sklecić coś co nie ma sensu, a przy okazji wyrzucić na śmietnik wartościowe rzeczy.
Tak tak Pyratic, a Ty cały czas uważasz się za fachowca i budujesz te swoje domki, w których nikt nie chce zamieszkać. Raz piszesz że okna to drzwi, następnie poprawiasz, tłumaczysz że jednak jest odwrotnie. Ja mam tylko zabawę z wytykaniem :D
Nie wiem tak naprawdę jaki jest tego odbiór. Może przy następnej okazji, zakładajac że nie wymiękniesz i nie stanie się to za nudne, zrobie ankiete :D

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Pn 12 gru, 2011 21:56

No stary, cala "rzesza zapelencow", avatary pana Browna i zaratustrianie? a, dodajmy dawkinsa i pare innych kosmicznych pomyslow na zaistnienie. A moze poprostu chodzi ci o kilka osob raptem 3 lub 4?, nie liczac kibicow w liczbie 1-2 :)

Ty wrociles tu, bo ambicja cie zzera i lusterko nie gada.

Kazdy budowniczy czyta wpierw instrukcje na odwrocie, a ty co zrobiles? pamietasz filmik o ksiedzu, co cala sale powala?, ksiadz opowiadal ze ma to gdzies z francjii... a, co myslisz o tym:
http://www.youtube.com/watch?v=5lvU-DislkI

Pytasz tez o jakosc odbioru, i mam nadzieje ze nie myslisz o angielskim parlamencie, jako wzorcu do ktorego dazysz na tym forum?:)

Ps. Jezeli masz konkretny argument, przeciw mojej postawie, poprosze. Tylko bez, calych stert pytan, najlepiej zaczac od 1 naraz.

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Pn 12 gru, 2011 22:50

Wole raczej powalanie w wersji katolickiej. Zawsze jakoś osoby pod krawatem, z przyklejonym uśmieszkiem dobroci i plakietką na klacie wywoływały u mnie obrzydzenie.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 13 gru, 2011 16:26

A moze chcesz w wersji wyznawcow Kali z indii, albo poprostu w wresji hipnozy?

A to sa twoje metody "budowania":

jawik napisał(a):Widzisz WAGABUNDA to sie nazywa PPK (Prawdziwy Polski Ksiadz) z linka Pyratica. Jestem pod wrażeniem, naprawdę. Skromny, wątpie żeby był chciwy, i potrafi przewracać prawie wszystkich parafian na raz :D


Przypomne tylko ze i okultysci poruszaja sie w tych tematach.

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Wt 13 gru, 2011 22:08

lhgh

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

Śr 14 gru, 2011 13:32

Zgadzam sie z przedmówcą

Avatar użytkownika
stare ludzie
Weteran

  • Posty: 317
  • Dołączył(a): Wt 31 maja, 2011 20:33

Pn 02 sty, 2012 11:55

Avatar użytkownika
Hungry Slug
Weteran

  • Posty: 532
  • Dołączył(a): Pt 12 cze, 2009 14:01

Pn 02 sty, 2012 16:46

Ten gosc to ten polak z Australii, co z aborygenami fifki kreci?

Dobrze jest zastanowic sie nad sposobem oceniania informacji przez tego pana, bo moze sie okazac ze prowadzi on prawde wg wlasnych norm etycznych.

Jezeli on uwaza, ze o prawdzie nie ma w dekalogu, to jak, zredagowac przykazanie, "bedziesz milowac blizniego swego, jak siebie samego", skoro sami przez sie, oklamywac siebie nie mozemy?

"Prawdy objawione na wyszszych poziomach swiadomosci?" - dla kazdego kto choc przez chwile trzymal w rekach ksiazke o okultyzmie i naukach typu "jestesmy bogami", wiadoma rzecza jest, ze ten pan, podpiol sie pod faje Nebuchadnezara- krola babilonskiego.

Hungry, bawilem sie kiedys tymi tematami, szczegolnie pasjonowalem sie nauka Hunow.
Tego typu nauki, doprowadza cie do wyszczerbienia, a nastepnie do rozstroju żoladka :)
A tak na powaznie?obracanie "prawda" przeciwko prawdzie, bylo i jest domena ludzi ktorzy propaguja fetysz niemoralnosci. Jezeli ktos uwaza, ze jego sumienie zalezne jest, od tego co on mu powie, to jaki bedzie koniec takiego czlowieka?

W obliczu powstajacego, wspolnego, jednego i niezaleznego kosciola powszechnego, w ktorym kazda droga, bedzie droga do boga, osmiele sie jak zwykle powiedziec, ze idziemy w strone analfabetyzmu duchowego, w kturym kult, egoizmu i nienawisci, doprowadzi (wbrew przyjetym zalozeniom)do wynaturzenia i wyobcowania natury ludzkiej, z jej wlasnych praw, przez Pana Boga danych.

Egoizm, bo chec bycia lepszym, na lepszym poziomie duchowym, zawsze doprowadza do podzialow na ludzi i pod ludzi... czyli tych lepszych i ich kaplanow, a reszta to cholota:)
Nienawisc, bo brak swiatla naturalnie nazywana jest ciemnoscia, ktora nie zna zdrowego podejscia do Milosci.

W moim przekonaniu, Milosc jest Moca, jest powodem zycia, i jego celem.O takiej Milosci czytam w starozytnych pismach chrzescijanskich.

Pyratic
Bywalec

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): Pt 14 gru, 2007 23:14

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do POGADUCHY