Graveworm

Polaków rozmowy na każdy temat, także humor i ciekawostki. Nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij swój wątek tutaj.

Śr 29 cze, 2011 13:30

stare ludzie napisał(a):HURRA koniec meczu wynik 2: 0 dla graveworma ,sędzia odwizduje koniec meczu a kibice oddychają z ulga i ida do pubu na kielicha bo przetrwaniu tych metorskich bzdur w wykonaniu głównego bohatera nalezy sie człowiekowi jakas czysta .... przyjemność. ::pijacy Co do uwagi że marudzę to mam ja w.... wężykiem Jasiu , węzykiem .

Gratulacje dla wszystkich kibiców , którzy dotrwali do końca bez koniczności wizyty u psychoanalityka. :cheer: ::wales


Sędzia kalosz!!

Nie wiem kto cię w ogóle ustalił sędzią tutaj, bo jak pamiętam jest ankieta i wszyscy mają prawo głosu zobaczymy wyniki :P

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Śr 29 cze, 2011 13:37

graveworm napisał(a):
A propos to czemu narzucasz ty mi swoje poglądy? Że co, że niby każdy ma być tolerancyjny wobec nieuctwa i wystawiania nam wizytówki na emigracji? Bo ty jesteś?
Piotr,nie narzucam.Poprostu nie zgadzam sie z twoimi pogladami.A mysle ze Nam Polakom wystawiam dobra wizytowke(a przynajmniej sie staram)


Owszem nie zgadzasz się ze wszystkim co znajdziesz ale zacytować Ci jak mi setny raz piszesz, że mam być tolerancyjny? W co drugim twoim poście to jest. A z jakiej racji? Nie mówię, że każdy ma skończyć doktorat i mówić z brytyjskim akcentem, ale znajomość podstawowa angielskiego i kurs jakiś żeby przestać narzekać na swoją pracę (choćby wózek widłowy) to moim zdaniem nie jest kolosalne osiągnięcie. Chyba, że twoim jest, bo zdaniem Anglików wyraźnie też nie jest. Dla nieuctwa i lenistwa nie mam tolerancji bo takich przypadków jak opisuje szczawers to miałem setki odkąd się tu przeniosłem i może jeden przypadek na południu, więc ja nie wiem co tu jest grane i Bogu dzięki nie pracuję już z Polakami w NE bo dochodzą mnie głównie takie słuchy, a na południu wręcz przeciwnie cieszyłem się jak spotykałem rodaka w pracy. Więc mi zarzucasz narzucanie czegoś komukolwiek a sam to w kółko robisz. Przyganiał kocioł garnkowi.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Śr 29 cze, 2011 13:40

Colo napisał(a):I bardzo dobrze Graveworm! Bardzo dobrze! Ja też się staram i nic się przejmuj w końcu to ty mecz wygrałeś 2:0 a ty Piotrusiu dziecko ty moje uspokój się w końcu! Uspokój się mówię! ::admin


Mamo! Daj się synkowi pobawić :P

A sędzia to wziął w łapę :P I w ogóle nie jest sędzią tylko wpadł z trybun pijany i macha rękami myśląc, że nim został :D

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Cz 30 cze, 2011 03:38

P.I.O.T.R napisał(a):
graveworm napisał(a):
A propos to czemu narzucasz ty mi swoje poglądy? Że co, że niby każdy ma być tolerancyjny wobec nieuctwa i wystawiania nam wizytówki na emigracji? Bo ty jesteś?
Piotr,nie narzucam.Poprostu nie zgadzam sie z twoimi pogladami.A mysle ze Nam Polakom wystawiam dobra wizytowke(a przynajmniej sie staram)


Owszem nie zgadzasz się ze wszystkim co znajdziesz ale zacytować Ci jak mi setny raz piszesz, że mam być tolerancyjny? W co drugim twoim poście to jest. A z jakiej racji? Nie mówię, że każdy ma skończyć doktorat i mówić z brytyjskim akcentem, ale znajomość podstawowa angielskiego i kurs jakiś żeby przestać narzekać na swoją pracę (choćby wózek widłowy) to moim zdaniem nie jest kolosalne osiągnięcie. Chyba, że twoim jest, bo zdaniem Anglików wyraźnie też nie jest. Dla nieuctwa i lenistwa nie mam tolerancji bo takich przypadków jak opisuje szczawers to miałem setki odkąd się tu przeniosłem i może jeden przypadek na południu, więc ja nie wiem co tu jest grane i Bogu dzięki nie pracuję już z Polakami w NE bo dochodzą mnie głównie takie słuchy, a na południu wręcz przeciwnie cieszyłem się jak spotykałem rodaka w pracy. Więc mi zarzucasz narzucanie czegoś komukolwiek a sam to w kółko robisz. Przyganiał kocioł garnkowi.

Piotr wskaz mi jeden moj post w ktorym popieram leni w ich lenistwie,wrecz przeciwnie wstyd mi za takich ludzi.LENI.Ale jeszcze raz powtorze,nie nalezy wsadzac wszystkich do jednego wora.Dalem ci przyklad pana ktory jest w uk juz ponad 10 lat,ale nie moze sie przemoc w mowie z Anglikami.Teraz dam ci nastepny.Jakies 15 lat temu pracowalem w Niemczech,pracowal ze mna kolega ktory sie jakal (bardzo mocno)po polsku ledwo sie wyslawial(nie mowiac juz o nauce niemieckiego).Ale wedlug Twojej teorii(skoro wszysto zalezy od mozgu),powinien sie nauczyc bez problemu.I przepraszam ale z tym pogladem sie nie zgodze.Widzisz wstawiles post o bmw zatrzymanym w Holandii,ale czy wszyscy Polacy takimi jezdza?Swoja droga''stary''chcial bym zobaczyc reakcje jakaly ktoremu wpierasz ze potrafi sie nauczyc mowic po niemiecku(czy angielsku)skoro ledwo sie wyslawia po Polsku.
ps.Skoro tak bardzo sledziles moje posty,dlaczego jako psycholog nie wyczytales z nich plenty?

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

Cz 30 cze, 2011 03:51

Owszem nie zgadzasz się ze wszystkim co znajdziesz ale zacytować Ci jak mi setny raz piszesz, że mam być tolerancyjny? W co drugim twoim poście to jest.

Tak Piotrze zacytuj mi,bo mowilem to ze 3 razy(zalezy od kontekstu)

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

Cz 30 cze, 2011 12:08

graveworm napisał(a):
P.I.O.T.R napisał(a):Swoja droga''stary''chcial bym zobaczyc reakcje jakaly ktoremu wpierasz ze potrafi sie nauczyc mowic po niemiecku(czy angielsku)skoro ledwo sie wyslawia po Polsku.


Ponownie, naucz się czytać, napisałem wyraźnie, że każdy jest w stanie nauczyć się języka obcego W TAKIM STOPNIU jak ojczystego. Czyli jak ktoś ledwo pisze po Polsku to nie należy się spodziewać, że nie będzie robił błędów po ang. To samo z mówieniem. Ale oczywiście czytanie ze zrozumieniem Ci się znowu kłania.

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Cz 30 cze, 2011 14:17

Zgodze sie z Toba Piotr,tylko jest jedno male ale.Tu na forum od poczatku do konca sprawa dotyczyla jezyka mowionego nie pisanego.Widzisz w ktoryms temacie sam napisales ze po Angielsku gozej piszesz niz mowisz.Dlaczego?.Wiec o co ci tak naprawde chodzi?Czy aby napewno Ja nie rozumie?

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

Cz 30 cze, 2011 23:09

graveworm napisał(a):Zgodze sie z Toba Piotr,tylko jest jedno male ale.Tu na forum od poczatku do konca sprawa dotyczyla jezyka mowionego nie pisanego.


O czym ty gadasz, ja nie wiem czy ty naprawdę masz aż takie problemy z czytaniem czy specjalnie tak przekręcasz jak Ci wygodniej? Gdzie było o mówionym angielskim? Mrufka wyraźnie pisała o koledze który przyszedł z pismem po angielsku czyli prędzej właśnie odwrotnie, ale generalnie dyskusja toczyła się ogólnie. Wszystkie moje posty dotyczyły generalnie nauki języka chyba, że precyzowałem jakich aspektów, a to dość często robiłem w poście o nauce języka.

graveworm napisał(a):Widzisz w ktoryms temacie sam napisales ze po Angielsku gozej piszesz niz mowisz.Dlaczego?.Wiec o co ci tak naprawde chodzi?Czy aby napewno Ja nie rozumie?


No jak pytasz dlaczego to wyraźnie nie rozumiesz, bo jakbyś rozumiał to byś nie pytał. A wystarczy pomyśleć chwilę na własnym przypadku, dlaczego twoje pisanie po polsku jest takie mizerne? Powody mogą być trzy:
1. Jeden aspekt języka jest zwykle słabszy niż pozostałe i ciężej go doszlifować.
2. Nie czytasz książek
3. Mało piszesz i mało pisałeś w młodości
Oczywiście jest to zgeneralizowane są też inne aspekty ale rzadkie lub mniej istotne.
Generalnie to zwykle nie jest tak, że istnieje tylko jeden powód zwykle dwa lub nawet 3. Generalnie jak jest jeden tylko a pozostałych dwóch nie ma to problem nie jest dostrzegalny.
Może pisanie było też moim najsłabszym aspektem w polskim? Ciężko mi powiedzieć ale przeczytałem w tym języku co najmniej kilkaset książek i aktywnie pisałem przez cały okres edukacji, oczywiście w angielskim zaczynałem od tłumaczenia gier komputerowych, potem czytałem głównie strony www, potem gazety a książki to może od dwóch lat, tymczasem przez cały okres mojej emigracji musiałem dużo mówić i prawie w ogóle nie musiałem pisać. Czy jest to więc takim zaskoczeniem, że pisanie wypada u mnie gorzej niż mówienie? I tak jestem w stanie osiągnąć w pisaniu po angielsku taki poziom jak po Polsku...... tylko muszę przeczytać jeszcze kilkaset książek i napisać kilka tysięcy stron (moja nauczycielka od polskiego w LO na każdą lekcję kazała pisać co najmniej 20 stron, zabraniała na komputerze ). Czy tobie wszystko trzeba tłumaczyć?

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

Pt 01 lip, 2011 20:17

Cześć psycholog. Znowu wpadka. Czy Ty w ogóle wiesz co to znaczy anonimowość? Ani Ty ani Warmenczyk nie staliście się osobami publicznymi. Te bzdety,które napisaliście to każdy może napisać. Aby się uwiarygodnić należy podać swoje personalia. Więc dla mnie Ty i Warmeńczyk jesteście nadal krowimi cyckami. Brak Tobie odwagi, której wymagasz od innych. Jesteś takie nic !!! Robak, którego zawsze można zdeptać. Żyj nadal w świecie wyobraźni. Poczytaj trochę w necie, otwórz nowy temat i tak żyj. Nic innego z Twojej "TWÓRCZOŚCI" sie nie narodzi.

WAGABUNDA
Rozkręca się

  • Posty: 77
  • Dołączył(a): Wt 14 cze, 2011 20:03

So 02 lip, 2011 00:37

WAGABUNDA napisał(a): Aby się uwiarygodnić należy podać swoje personalia. Więc dla mnie Ty i Warmeńczyk jesteście nadal krowimi cyckami. Brak Tobie odwagi, której wymagasz od innych.


Obrazek

Ty umiesz czytać? Kulturalnie się przedstawiłem i tego wymagałem od innych jak widać Ciebie na to nie stać i nawymyślałeś jakieś głupoty. Zarzucasz mi, że wymagam czegoś od innych a sam nie daję? Ja wymagałem kulturalnego przedstawienia się i to właśnie zrobiłem. Taki kozak jesteś? Kultury od Ciebie nie wymagam bo to by Cię przerosło 100-krotnie buraku ale skoro wymagasz ode mnie wrzucenia dokumentów to proszę bardzo zacznij od siebie, skoro mi mówisz, że mam robić to co wymagam od innych. A może brak Ci odwagi kłamco?

Jesteś takie nic !!! Robak, którego zawsze można zdeptać.


Taki kozak jesteś ? To daj swój adres, odwiedzę, zobaczę czy mnie zdepczesz. Bo na mój gust to tak wyglądasz:
Obrazek

Avatar użytkownika
P.I.O.T.R
Weteran

  • Posty: 408
  • Dołączył(a): Cz 22 lip, 2010 19:25
  • Lokalizacja: z katowni

So 02 lip, 2011 18:12

Piotr on Ci nie poda adresu przecież rodzice mogą być w domu jak przyjdziesz i dostanie szlaban na komputer :D

szczawers
Bywalec

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2011 18:03

So 02 lip, 2011 20:16

Ty umiesz czytać? Kulturalnie się przedstawiłem i tego wymagałem od innych jak widać Ciebie na to nie stać i nawymyślałeś jakieś głupoty

,,Stary,co ty wiesz o kulturze...?Zebym nie otworzyl postu ''graveworm''to do dzis bys mi wymyslal jaki to ja nie jetem lajza ,pijak,len,szmata,nieuk itp...ja mam prosbe,przestan sie juz kompromitowac,i zakonczmy ten temat.No moze jeszcze ustosunkuje sie do swojego postu o tym mozgu(ale to nie teraz),a naprawde mnie korci:)Ale nie chce mi sie:) :D Wszakze len jestem :lol:

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

So 02 lip, 2011 22:39

graveworm Ty kulturą też nie błyszczysz. Po za tym zwróć uwagę, że słowo "kulturalnie" zostało użyte z czasownikiem i w tym kontekście określa "przedstawić się", ale znów kłania się czytanie ze zrozumieniem, które Piotr i inni użytkownicy forum już Ci wyrzucali. Jednak ty wciąż czepiasz się wyrwanych z kontekstu zdań i przekręcasz wypowiedzi.

szczawers
Bywalec

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2011 18:03

So 02 lip, 2011 22:50

Wiec prosze zacytuj mi innych uzytkownikow ktorzy tez mi to ''wyrzucali''

graveworm
Bywalec

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): So 13 lut, 2010 22:34

So 02 lip, 2011 23:07

graveworm napisał(a):Wiec prosze zacytuj mi innych uzytkownikow ktorzy tez mi to ''wyrzucali''


Jesteś przewidywalny jak "Moda na Sukces". Wiedziałem, że nie przemyślisz mojego wpisu, co więcej wiedziałem, że nie odpowiesz na jego temat tylko poruszysz temat kto kryje się za tym "inni użytkownicy" :D Nie chce mi się wertować forum szukając konkretnej wypowiedzi, ale Mrufka również Ci to wypominała. Lecz nie zmieniajmy tematu bo mówię o twoim wyrywaniu zdań z kontekstu lub próbie ich przekręcania.

Więc wytłumacz mi gdzie w poście w którym Piotr opisuje siebie jest przejaw braku kultury??

szczawers
Bywalec

  • Posty: 133
  • Dołączył(a): Cz 07 kwi, 2011 18:03

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Powrót do POGADUCHY