status rezydenta

Śr 10 lut, 2010 19:44

tiffi83 napisał(a):Tak posiadam :) Moj tata jest tutaj kierowca od 5lat i wyrobil mi rezydenture:) Znudzily mnie zkaupy i chcialabym sobie popracowac. :)

Ale mnie rozbawiłaś. Chciałabyś sobie popracować. Ludzie wydaje wam sie, że nie wiem kim jestescie a zadajecie takie idiotyczne pytanie, na które odpowiedz jest logiczna.

Vodun


Śr 10 lut, 2010 19:55

Vodun napisał(a):Macie internet to go uzzyjcie a nie pytajcie sie o takie pierdoly.


nie zauważyłeś że tu mnóstwo takich pytań, po za tym był już wątek pytania o pytania
heh

Vodun napisał(a):Ale mnie rozbawiłaś.



mnie też ja to bym chętnie się zamienił ale w drugą stronę :D

Avatar użytkownika
andy
Weteran

  • Posty: 666
  • Dołączył(a): N 13 sie, 2006 17:33
  • Lokalizacja: Gateshead

Śr 10 lut, 2010 21:37

No tak, tylko ze właśnie nie mozna tego znależć, stad pytamy na Forum :neutral: Tez posiadam ten status ale nie wiem np jak to wyglada kiedy ide pierwszy raz do pracy. Nigdzie nie moglam odszukac linkow dotyczacych tego czy majac rezydenture musze dokonac oplaty HO.

tiffi83
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 14 paź, 2009 09:21

Śr 10 lut, 2010 21:40

Vodun napisał(a):
tiffi83 napisał(a):Tak posiadam :) Moj tata jest tutaj kierowca od 5lat i wyrobil mi rezydenture:) Znudzily mnie zkaupy i chcialabym sobie popracowac. :)

Ale mnie rozbawiłaś. Chciałabyś sobie popracować. Ludzie wydaje wam sie, że nie wiem kim jestescie a zadajecie takie idiotyczne pytanie, na które odpowiedz jest logiczna.


idiotyczne jest to co napisales, a forum jest po to wlasnie by sie czegos dowiedziec... Sorry Panie mądralińśki - nie kazdy jest tak wszechwiedzacy jak Ty

tiffi83
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 14 paź, 2009 09:21

Cz 11 lut, 2010 14:04

Mrufka jest tak jak pisze Vodun,jesli pracodawca zada od Ciebie HO,pokazujesz mu ksiazeczke rezydenta i to wystarcza.

Marti
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Wt 23 sty, 2007 21:46

Pt 12 lut, 2010 00:42

potwierdzam moja zona ma rezydenta wiec w pracy nie wymagaja od niej HO

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

N 14 lut, 2010 19:02

Moja dziewczyna zaczynala prace w firmie i zapytala sie czy ma dostarczyc HO. Pani zajmujaca sie kadrami zrobila wielkie oczy i zapytala sie co to takiego. Po sprawdzeniu byla bardzo zdziwiona ze Polacy jako mieszkancy UE wogole musza posiadac pozwolenie na prace. Inna zecz to agencje pracy ktore zatrudniaja Polakow i z przepisami sa na bierzaco. Oni pytaja o HO.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Pn 15 lut, 2010 11:54

Mieli nam zdjac ten obowiazek rok temu w maju ale niestety jest przedluzony o kolejne 2 lata. Na nic nam to nei jest potrzebne, ale kase dla panstwa trzeba wplacic

Vodun


Pn 15 lut, 2010 18:05

Sorki Vodun ale to jest raptem 90£ jednorazowej oplaty. Potem tylko aktualizujesz informacje w HO i to tylko przez pierwszy rok. Wiec nie biadolmy tak strasznie :)

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

So 03 kwi, 2010 08:09

Vodun napisał(a):Mieli nam zdjac ten obowiazek rok temu w maju ale niestety jest przedluzony o kolejne 2 lata. Na nic nam to nei jest potrzebne, ale kase dla panstwa trzeba wplacic


Z tego co ja wiem, to nie jest to obowiązek. Jak chcesz to nie musisz płacić, jeżeli znajdziesz takiego pracodawcę, który od Ciebie tego nie wymaga.
Natomiast bez tego, czyli rejestracji w Home Office, będziesz mieć utrudnione życie, a co najważniejsze (!) pieniądze które zarobisz i czas przepracowany nie będą Ci sie liczyć do emerytury.

Avatar użytkownika
Mate Creative
Bywalec

  • Posty: 190
  • Dołączył(a): N 22 mar, 2009 11:25
  • Lokalizacja: Newcastle / Gateshead

Wt 17 sie, 2010 16:57

obawiam sie vodun ze masz niepelne informacje.
obowiazek rejestracji KAZDEJ pracy, niezaleznie czy jestesmy to rok czy 10 lat ma KAZDY.
prawda wychodzi wtedy kiedy chcemy pobierac zsielke rodzinny, housing benefit czy dka bezrobotnych tzw income based.
rejestrujemy sie wszyscy, wyjatek stanowu wlasna dzialalnosc.

Avatar użytkownika
gardenfanatic
Rozkręca się

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): Pn 24 maja, 2010 11:34
  • Lokalizacja: gateshead

Cz 19 sie, 2010 22:01

gardenfanatic napisał(a):obawiam sie vodun ze masz niepelne informacje.
obowiazek rejestracji KAZDEJ pracy, niezaleznie czy jestesmy to rok czy 10 lat ma KAZDY.
prawda wychodzi wtedy kiedy chcemy pobierac zsielke rodzinny, housing benefit czy dka bezrobotnych tzw income based.
rejestrujemy sie wszyscy, wyjatek stanowu wlasna dzialalnosc.


Zaraz zaraz obowiazek rejestracji w HO jest dla osob ktore zaczynaja prace na wyspach. Mamy wtedy 30 dni na rejestracje nie wiem ile jest teraz ale ja placilem 90£. Potem musisz zglaszac zmiane pracodawcy ale tylko rzez pierwszy rok. Po przepracowanym roku nabierasz pelni praw na rynku brytyjskim i juz nic nie musisz zglaszac. Mam zasilek rodzinny child benefit i nie mam z nim zadnych problemow.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Cz 19 sie, 2010 22:10

http://www.pogaduchy.co.uk/status-rezyd ... .htm#64808

WRS - Rejestracja w Home Office
Wszystko o Workers Registration Scheme (WRS) czyli o rwjestracji w Home Office

Jakie są korzyści z rejestracji w Programie Rejestracji Pracowników?

Po okresie 12 miesięcy nieprzerwanego legalnego zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, dana osoba będzie miała pełne prawo do swobodnego przemieszczania sie i nie będzie już musiała sie rejestrować w Programie Rejestracji Pracowników. Osoba ta będzie mogła uzyskać zezwolenie na pobyt w EGO potwierdzające prawo do zamieszkiwania w Wielkiej Brytanii na mocy prawa Wspólnoty Europejskiej.

A to z oficjalnej srony UK Border Agency

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/worki ... k/eea/wrs/

Once you have been working in the United Kingdom legally for 12 months without a break in employment, you will no longer have to register on the Worker Registration Scheme. You can then obtain a residence permit confirming your right to live and work in the United Kingdom. See European citizens for information on obtaining a residence permit.

Avatar użytkownika
Antypatriota
Weteran

  • Posty: 360
  • Dołączył(a): Pt 26 cze, 2009 00:45

Pt 20 sie, 2010 12:36

obowiazek rejestracji KAZDEJ pracy, niezaleznie czy jestesmy to rok czy 10 lat ma KAZDY.


Jestem tu prawie 10 lat i nigdy się nie rejestrowałem w HO. Mam rezydenta i tylko raz mi się ktoś zapytał o prawo pobytu.

kamasz12
Rozkręca się

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): N 09 maja, 2010 20:15
  • Lokalizacja: Hartlepool

Pt 20 sie, 2010 12:53

gardenfanatic - Tak jak napisał/a Antypatriota, jesli zmieniasz prace w ciagu roku, wysylasz do HO swoj list, po roku dostajesz ( raczej aplikujesz) o rezydenta i wtedy nigdzie nie musisz nic zglaszac. Ludzie, ktorzy pracuja tutaj w biurach sa poprostu idiotami, jesli np po 3 latach pracy tutaj zadaja od Ciebie HO.

Vodun


Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES