status rezydenta

So 09 sty, 2010 01:35

witam wszystkich, czy ktos moze wie skad mozna uzyskac aplikacje na ststus rezydenta i co jest potrzebne i jak dlugo sie na to czeka? za wszelkie informacje z gory dziekuje

Avatar użytkownika
sis85
Początkujący na forum

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): Wt 24 mar, 2009 13:06
  • Lokalizacja: Łomża/wallsend

So 09 sty, 2010 05:40

Nie znam aktualności, ale spodziewaj się i takich odpowiedzi jak ja kiedyś:

http://www.pogaduchy.co.uk/pytanko-rezy ... t&start=45

Niom chyba że światospojrzenie forumowiczom się odmieniło. Pozdro

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

N 10 sty, 2010 09:20

Avatar użytkownika
lucky
Weteran

  • Posty: 886
  • Dołączył(a): Śr 24 sty, 2007 14:07
  • Lokalizacja: www.cham.co.uk

N 31 sty, 2010 23:44

z wasnego doswiadczenia wiem ze trwa to do dlugo wyslalam dokumenty w styczniu zeszlego roku iodeslano mi je dopiero w sierpniu ale na szczescie juz z karta rezydenta,takze trzeba poprostu uzbroic sie w cierpliwosc bo kazda sprawa jest indywidualna i rorne okresy oczekiwania ALE BARDZO WAZNA SPRAWA TO JEZELI MASZ TYKLKO JEDEN DOKUMENT TO MUSISZ SIE LICZYC Z TYM ZE NIE WIADOMO KIEDY GO ODESLA WIEC RADZE WYSLAC WTEDY KIEDY MA SIE DWA DOKUMENTY/JEDEN ZAWSZE ZOSTAJE/ BO POZNIEJ JEST RZECZA NIE REALNA BY SE TAM DODZWONIC I PROSIC O ZWROT :)to tyle z mojego doswiadczenia zycze powodzenia a druki sa na stronie home office pozdrawiam

szymanek
Rozkręca się

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): Pt 16 maja, 2008 19:30
  • Lokalizacja: stockton on tees

Wt 02 lut, 2010 01:40

czy moglby mnie ktos oswiecic, po co to potrzebne i czy sie kiedys komus do czegos przydalo?

Korsik
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): Pn 19 paź, 2009 22:51

Wt 02 lut, 2010 05:44

Korsik napisał(a):czy moglby mnie ktos oswiecic, po co to potrzebne i czy sie kiedys komus do czegos przydalo?


Dla mnie się to przyda do uzyskania angielskiego obywatelstwa, innym do otrzymania kredytów w banku. Pewnie znajdzie się jeszcze kilka odogodnień w życiu, o których nie wiem. Radze Ci skorzystać z wyszukiwarki, bo kiedyś już była o tym dyskusja na forum. Zdania były podzielone.

Avatar użytkownika
jawik
Weteran

  • Posty: 1101
  • Dołączył(a): N 11 lut, 2007 23:15
  • Lokalizacja: z kurnika

Wt 09 lut, 2010 15:25

Mam pytanie, bo posiadam już status rezydenta. Mieszkam tu od niedawna i poszukuje pracy. Czy jezeli mam juz rezydenture, a powiedzmy ze dostane prace to czy bede musiala dokonac opłaty?

tiffi83
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 14 paź, 2009 09:21

Wt 09 lut, 2010 21:36

:shock: :shock: :shock: O JAKIEJ OPŁACIE PISZESZ ? MIESZKASZ OD NIEDAWNA W TYM REGIONIE CZY NA WYSPIE ?NO A SKORO NP. MIESZKASZ OD NIEDAWNA NA WYSPIE TO JESTES PEWNY ZE POSIADASZ STATUS REZYDENTA :) POZDRAWIAM

Avatar użytkownika
MASTERS
Bywalec

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): Wt 31 lip, 2007 12:05
  • Lokalizacja: Newcastle

Wt 09 lut, 2010 22:40

Tak posiadam :) Moj tata jest tutaj kierowca od 5lat i wyrobil mi rezydenture:) Chdzilo mi dokladniej o to, ze ja jestem tutaj od tygodnia. Znudzily mnie zkaupy i chcialabym sobie popracowac. Stad wlasnie moje pytanie. Wiem, ze jezeli chce sie rejestrowac musze miec home office ktore iles tam kosztuje. Ale nie wiem, czy ta opł♣ata obowiązuje tez osoby ktore od 2007r posiadaja rezydenture UK? :)

tiffi83
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 14 paź, 2009 09:21

Wt 09 lut, 2010 23:40

Jezeli masz juz rezydenta to HO Ciebie nie obowiązuje

kinga1101
Stara się tutaj zaglądać

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): Cz 17 kwi, 2008 11:45
  • Lokalizacja: Middlesbrough

Śr 10 lut, 2010 09:15

Ok, dziękuję za info :)

tiffi83
Początkujący na forum

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Śr 14 paź, 2009 09:21

Śr 10 lut, 2010 09:27

Zdaje mi się, że fakt posiadania rezydentury nie ma nic wspólnego z opłatą i rejestracją do Home Office'u.

Dostaje się stamtąd a'la pozwolenie na pracę ( trochę dla picu, ale jednak ). Wydaje mi się,że jak ktoś podejmuje tu pierwszą pracę, obojętnie jak długo tu przebywa, to musi się zarejestrować się w HO.

Może zależy to również od wieku, jeśli jesteś w wieku studenckim, może ta opłata nie obowiazuje (rejestracja również ). Jeśli się mylę, to niech mnie ktoś oświeci.

P.S. jeśli zamierzasz iść tu do pracy, to podszlifuj swój język i zadzwoń do Home Officu, to będziesz mieć informacje z pierwszej ręki, albo poszukaj na ich stronie inrenetowej

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Śr 10 lut, 2010 16:21

Mrufka otoz jestes w bledzie.
Kazdy kto posiada rezydenture jest zwolniony z oplaty,wiem z wlasnego doswiadczenia.

Marti
Bywalec

  • Posty: 149
  • Dołączył(a): Wt 23 sty, 2007 21:46

Śr 10 lut, 2010 19:15

Marti napisał(a):Mrufka otoz jestes w bledzie.
Kazdy kto posiada rezydenture jest zwolniony z oplaty,wiem z wlasnego doswiadczenia.


Jeśli tak, to zwracam honor!!!! Ale jak to wygląda w praktyce?

Załóżmy, że mam rezydenta, bo jestem mamą z małym dzieckiem, a mój mąż pracuje tu już bardzo długo. I pierwszy raz idę tu do pracy. Pokazuję pracodawcy mój certyfikat rezydencji i co, to mu już wystarczy? Pokazuję jakiś przepis prawny?

Marti, proszę o więcej... !!!

mrufka
Weteran

  • Posty: 644
  • Dołączył(a): Pt 29 sty, 2010 12:30

Śr 10 lut, 2010 19:42

Rezydent- kolejny etap po HO. Jesli posiadacie Rezydenta to HO wam nie jest potrzebne, jesli jakis pracodawca rzada HO zanosicie mu ta ksiazeczke rezydenta, kazdy dokument jest wazny 5 lat. Macie internet to go uzzyjcie a nie pytajcie sie o takie pierdoly.

Vodun


Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Powrót do PRAWO, BENEFITY, PODATKI, BANK, BIZNES